10 najważniejszych powodów, dla których Bitcoin to dobra inwestycja

17 lutego 2021
Category: Rynku Forex

Właściciel, redaktor i główny autor Cryptorials.

Twórca i handlowiec kryptowalut od 2014 roku.

 • Chroń swoje monety: kompletny przewodnik po aplikacjach portfela Bitcoin – 28 września 2020 r
 • Co to jest ZEROONE? – 19 sierpnia 2020 rŚledzenie najnowszych wiadomości dotyczących bitcoinów, aby zrozumieć wzrost wolumenu handlu – 10 sierpnia 2020 rPrzez lata, odkąd owiane tajemnicą stworzenie, Bitcoin stał się dla wielu różnych ludzi wieloma rzeczami. Jedną z tych rzeczy jest inwestycja.

  Pomimo wahań cen kolejki górskiej, a może częściowo z ich powodu, Bitcoin zyskał znaczną popularność wśród wszelkiego rodzaju inwestorów, od funduszy hedgingowych po technologicznych miliarderów po zwykłych ludzi, którzy chcą zwiększyć swoje oszczędności. W tym artykule przedstawię kilka głównych powodów, dla których Bitcoin jest dobrą inwestycją i dlaczego warto rozważyć włączenie go do swojego portfela.

  1. Ma wiele zastosowań : Większość ludzi początkowo poznaje Bitcoin jako formę cyfrowej waluty – nowy sposób zarabiania pieniędzy stworzony specjalnie na potrzeby XXI wieku. Ale w rzeczywistości jest to tylko jedno z wielu zastosowań Bitcoina i technologii blockchain, na której działa. Blockchain może być użyty do udowodnienia własności rzeczy innych niż same monety – umożliwiając taką samą wydajność i korzyści w cyfrowym obrocie papierami wartościowymi, tytułami do gruntów i innym majątkiem, roszczeniami ubezpieczeniowymi, jako kolejka płatności dla przekazów pieniężnych, do rozliczenia między finansami instytucje, stemplowanie dokumentów i audytowanie, nagrody dla klientów i finansowanie społecznościowe, i wiele innych rzeczy. Każde z tych zastosowań wymaga monet do opłacenia opłat transakcyjnych i zwiększa wartość Bitcoin. Oznacza to, że istnieje wiele ścieżek do sukcesu:każdy z tych przypadków użycia jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, ale ma potencjał, aby wywołać rewolucję w swoich branżach – a sukces każdego z nich może spowodować znaczny wzrost wartości sieci, na której jest zbudowany . Pomyśl o tym w ten sposób: inwestowanie w BTC może być jak inwestowanie w internet w jego początkach i nie mam na myśli inwestowania pieniędzy w start-upy internetowe – mam na myśli sam Internet. Kluczową różnicą jest oczywiście to, że korzystanie z Internetu jest bezpłatne, podczas gdy każda transakcja Bitcoin musi być opłacona.inwestowanie w BTC może być jak inwestowanie w internet w jego początkach, a nie mam na myśli inwestowania pieniędzy w start-upy internetowe – mam na myśli sam internet. Kluczową różnicą jest oczywiście to, że korzystanie z Internetu jest bezpłatne, podczas gdy każda transakcja Bitcoin musi być opłacona.inwestowanie w BTC może być jak inwestowanie w internet w jego początkach, a nie mam na myśli inwestowania pieniędzy w start-upy internetowe – mam na myśli sam internet. Kluczową różnicą jest oczywiście to, że korzystanie z Internetu jest bezpłatne, podczas gdy każda transakcja Bitcoin musi być opłacona.
  2. Potencjalne zyski przewyższają potencjalne straty : Potencjalne zyski, jeśli Bitcoin odniesie jakikolwiek znaczący sukces, są astronomiczne. Aby dać ci wyobrażenie o tym, rozważymy to po prostu jako walutę, która, jak już wyjaśniłem, jest tylko jednym z wielu zastosowań. Wielu komentatorów spekulowało na temat potencjału BTC jako waluty globalnej i jego przydatności do handlu międzynarodowego, a także używania przez zwykłych konsumentów na całym świecie. Zatem porównanie z dolarem amerykańskim nie jest całkowicie skandaliczne. Obecna podaż pieniądza dla USD wynosi w przybliżeniu około 70 bilionów, podczas gdy wartość wszystkich istniejących Bitcoinów w momencie publikacji tego artykułu wynosi
  3,5 miliarda. Więc gdyby Bitcoin zastąpił dolara jako główną walutę handlu międzynarodowego, a globalna siła ekonomiczna użytkowników bitcoinów dorównałaby obecnej populacji Ameryki, cena musiałaby wzrosnąć o 20000 razy, co oznacza, że ​​każdy dzisiejszy BTC o wartości 1 USD 20 000 dolarów w tej hipotetycznej przyszłości. Oczywiście jest to bardzo ambitny cel, ale nie jest to całkowicie niemożliwe, a co ważniejsze, nawet 1% tego rodzaju sukcesu zamieniłby każdego zainwestowanego dolara w 200 USD. Z drugiej strony równania teoretycznie można stracić maksymalnie 100%, a nawet to jest mało prawdopodobne w tym momencie, ponieważ technologia została już dobrze przetestowana i ma wielu oddanych użytkowników. Więc nawet jeśli jest to ryzykowna inwestycja, stosunek ryzyka do zysku jest rzeczywiście bardzo atrakcyjny.

 • Niedobór i spadająca inflacja : Bitcoin jest rzadkim zasobem, ponieważ istnieje sztywny limit maksymalnej liczby monet, które można kiedykolwiek wyprodukować. Z tego powodu często porównuje się go do złota, które również wiele zyskuje na swojej rzadkości. Obecnie (wrzesień 2015 r.) W wyniku wydobycia każdego dnia generowanych jest około 4000 nowych monet. Oznacza to, że około 4000 * 240 lub 960 000 dolarów nowych pieniędzy musi napływać każdego dnia, aby utrzymać cenę każdej monety na tym samym poziomie. Z biegiem czasu to się zmniejszy, ostatecznie zbliżając się do zera, gdy zostanie osiągnięty limit 21 milionów monet. Ponieważ niektóre monety zawsze zostaną utracone z powodu zapomnienia haseł, braku przekazania portfeli w testamencie lub porzucenia prawie pustych portfeli, w tym momencie waluta stanie się deflacyjna – co oznacza, że ​​jej wartość będzie rosła w stosunku do towarów i innych walut, jeśli wszystko inne pozostaje równe.Teraz jest dobry moment, aby to wykorzystać – nagroda blokowa ma zostać zmniejszona o połowę latem 2016 r., Obniżając stopę inflacji i zmniejszając wielkość wzrostu kapitału wymaganego do wzrostu ceny monety.
 • Inwestycja do kwadratu : posiadanie kilku monet jest często postrzegane jako inwestycja, ale oczywiście Bitcoin to pieniądz i możesz je inwestować. W ten sam sposób można inwestować swoje monety i zarabiać na nich odsetki, oprócz wszelkich zysków uzyskanych z podwyżek cen (lub oczywiście w celu wyrównania strat). Natychmiastowy dostęp : nie musisz wiązać swoich pieniędzy w planach długoterminowych, aby osiągnąć zysk. Jako forma pieniędzy jest to inwestycja, do której możesz uzyskać natychmiastowy dostęp w dowolnym momencie – w tym zanurzenie się w niej, aby kupić artykuły spożywcze w lokalnym supermarkecie. Zabezpieczenie przed ryzykiem walutowym : dla osób mieszkających w krajach o wysokiej inflacji lub ryzyku dewaluacji waluta cyfrowa może stanowić dobre zabezpieczenie przed ryzykiem walutowym. Wraz z niedawną dewaluacją waluty przez Chiny, zwiastującą ponowną spekulację na temat wojen walutowych między narodami starającymi się zabezpieczyć swój eksport, może się to okazać głównym czynnikiem napędzającym cenę BTC w średniej perspektywie. Ujemna korelacja już pojawiła się między wartością BTC i CNY w dolarach, a dewaluacja w innych gospodarkach wschodzących może spowodować, że Bitcoin wpędzi znaczną ilość nowego kapitału. Bezpieczna przystań przed kryzysami bankowymi: Pieniądze w banku nie są już tak bezpieczne, jak kiedyś. Na Cyprze oszczędzający byli świadkami jednorazowego obniżenia wartości ich jaj gniazdowych, podczas gdy mieszkańcy Grecji cierpią z powodu rozszerzonych limitów ilości gotówki, którą mogą wypłacić ze swoich kont. Cyfrowa waluta nie tylko zapewnia bezpieczną przystań przed tymi zagrożeniami, ale także pozwala czerpać zyski ze zwiększonych odsetek generowanych w takich sytuacjach. To samo dotyczy rządowej kontroli kapitału, gdzie konsumenci w wielu autorytarnych reżimach już używają jej do obejścia opresyjnego ustawodawstwa. Niektórzy komentatorzy już sugerują, że chińska kontrola kapitału może wkrótce wywołać kolejny boom cenowy. Otwarte dla wszystkich: Inwestowanie w Bitcoin jest łatwe, otwarte dla każdego (nie tylko dla inwestorów akredytowanych) i nie wymaga od Ciebie narażania prywatności finansowej. Etyczna inwestycja: Wydaje się, że dużą częścią pierwotnej inspiracji stojącej za stworzeniem Bitcoina była chęć znalezienia rozwiązania dla globalnego kryzysu bankowego, który rozpoczął się w latach 2008/2009, oraz sposobu, aby upewnić się, że nigdy się to nie powtórzy. Bitcoin jest walutą ludzi, wolną od dominacji i spekulacji globalnego sektora bankowego, który wyrządził tak wiele szkód światowej gospodarce. Kupując monety, wspierasz sieć, aby pieniądze były bardziej sprawiedliwe i zgodne z interesami ludzi, a nie banków.

  To jest ekscytujące! Być może najlepszym powodem, dla którego warto inwestować w Bitcoin, jest to, że jest on bardzo ekscytujący. To ekscytujące być zaangażowanym w tak nową i rewolucyjną technologię, ekscytujące jest widzieć, jak zmienia ona krajobraz gospodarczy i czytać najnowsze wiadomości, aby być na bieżąco.

  Zacznij korzystać z Bitcoin za pomocą Coinbase! (USA, Wielka Brytania, Europa)

  Lub

  Kup Bitcoiny w dowolnym miejscu na świecie za pomocą LocalBitcoinsZwiązane z4 komentarze JużPodekscytowanie nie jest dobrym powodem do inwestycji. Jest to dobry powód do spekulacji, ale nazwij to spekulacją.

  To też nie jest dobry powód do spekulacji i nie sugerowałbym nikomu wykorzystania tego jako części swojej analizy nad tym, czy cena wzrośnie, czy spadnie. Ale ludzie są lepsi w rzeczach, które uważają za interesujące. Niektórzy ludzie inwestują w akcje, inne towary i tak dalej – powodem, dla którego decydują się zaangażować w jedną z tych rzeczy, jest często to, że jest ona bardziej zgodna z ich interesami, dzięki czemu łatwiej jest im zebrać niezbędną wiedzę o tym, kiedy i co należy kupować i sprzedawać w ramach tej kategorii. W tym duchu zaproponowałem spostrzeżenie, że jest to ekscytująca dziedzina, w której można się zaangażować.

  Proszę, nie myl mnie z bitcoinem i nie krytykuj mojego pisania tylko dlatego, że zdecydowałeś, że bitcoin jest zbyt ryzykowny dla twoich osobistych upodobań.

  Chciałbym również dodać, że opisywanie handlu bitcoinami jako spekulacji, a nie inwestycji, jest absurdalne, ponieważ termin „spekulacja oznacza brak twardych dowodów, na których można by oprzeć decyzje. Oznacza to, że po prostu uprawiasz hazard.

  Ale w przypadku Bitcoin każda transakcja jest zapisywana w czasie rzeczywistym w publicznej księdze, którą każdy może przeglądać – co oznacza, że ​​istnieje zakłopotanie twardymi danymi. Możesz przeglądać liczbę transakcji, wolumen transakcji, liczbę utworzonych i wykorzystanych adresów, wolumen wymiany względem wydatków itp. – wszystko w czasie rzeczywistym. Opisałbym handel na rynku Forex lub handel akcjami z dowolnym horyzontem czasowym krótszym niż rok jako o wiele bardziej spekulacyjny niż handel Bitcoinem, ponieważ w takich sytuacjach jest znacznie mniej twardych dowodów.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy