4 najważniejsze dokumenty hipoteczne, które podpiszesz

4 najważniejsze dokumenty hipoteczne, które podpiszesz
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Tematy bloga

 • Trendy marketowe
 • Majsterkowanie w domu
 • Pierwsza osoba
 • Wyjątkowe domy
 • Wskazówki i porady

Prezentowany wpis

Ile kosztuje przeprowadzka?

Mary Boone, 23 marca 2018 r

Dolary i centy przeznaczone na przeprowadzkę różnią się znacznie w zależności od wielu czynników.

Narzędzia Zillow

 • Znajdź domy na sprzedaż
 • Wyszukaj wypożyczalnie
 • Sprawdź najnowsze oprocentowanie kredytów hipotecznych
 • Zdobądź inspirację do projektowania domu
 • Połącz się z lokalnym agentem

Jeśli chodzi o zakup domu, znajomość formalności pomoże Ci poczuć się pewniej w dniu zamknięcia.

Przepisy wprowadzone w październiku 2015 r. Nakładają na nabywców domów obowiązek podpisywania nowych dokumentów w trakcie procesu kredytowego. Oto spojrzenie na to, co się zmieniło i co będziesz podpisywać, jeśli kupisz teraz dom.

Zmiany w prawie dotyczącym informacji hipotecznych w 2015 roku

Konsumenci finansujący domy w USA są chronieni przed nadużyciami opłat na mocy dwóch głównych przepisów: ustawy Truth In Lending finanso Act (TILA) oraz ustawy Real Estate Settlement Procedures Act (RESPA).

Odpowiednio, TILA i RESPA chronią Cię przed nadużyciami kosztowymi i uniemożliwiają dostawcom usług mieszkaniowych (takim jak pożyczkodawcy, agenci nieruchomości i firmy zajmujące się nieruchomościami) wzajemne przekazywanie opłat za skierowanie Twojej firmy.

Biuro Ochrony Finansów Konsumentów (CFPB) egzekwuje TILA i RESPA, a 3 października 2015 r. CFPB połączyło wszystkie wymagane wcześniej informacje o oprocentowaniu kredytów hipotecznych i opłatach w dwóch prostych formularzach, aby ułatwić konsumentom zrozumienie ich kredytów hipotecznych. Inicjatywa ta nosi nazwę TILA-RESPA Integrated Disclosure Rule (TRID).

Szacunkowa kwota kredytu i informacja na koniec okresu

Dwa utworzone formularze TRID noszą nazwę Szacunkowa pożyczka i Ujawnienie zamknięcia.

Oszacowanie kredytu musi zostać dostarczone w ciągu trzech dni od złożenia wniosku u pożyczkodawcy. Zastąpiło ono szacunki dotyczące dobrej wiary i prawdy w udzielaniu pożyczek, które nabywcy domów uzyskiwali przed 3 października 2015 r. Zawiera szczegółowe informacje na temat warunków pożyczki, prognozowanych płatności w okresie okres spłaty kredytu hipotecznego i koszty zamknięcia pozycji.

Ujawnienie zamknięcia musi zostać dostarczone co najmniej trzy dni robocze przed zamknięciem kredytu hipotecznego i zastąpiło ostateczne rozliczenie, które było również znane jako HUD lub HUD-1. Wygląda prawie dokładnie tak, jak oszacowanie kredytu, ale dodaje zestawienie kosztów zapłaconych przez kupującego, sprzedającego i strony trzecie. Oznacza to, że przeglądasz ostateczne warunki w tym samym formacie, który widziałeś na początku w Oszacowaniu pożyczki, i masz trzy dni na przetrawienie go przed zamknięciem.

Upewnij się, że przeczytałeś i zrozumiałeś konkretne zasady czasowe, których pożyczkodawcy (i Ty) muszą przestrzegać przy zamykaniu zakupu domu lub refinansowania, ponieważ mogą one wpływać na czas potrzebny do zakończenia procesu kredytu hipotecznego.

Jeśli zgodzisz się na zamknięcie po trzydniowym okresie oczekiwania na ujawnienie zamknięcia, będziesz musiał również podpisać pełny zestaw dokumentów pożyczki. Wśród nich najważniejsze są dwa poniższe.

Weksel własny (inaczej „weksel”)

Notatka jest twoją umową pożyczki i zawiera warunki twojej pożyczki (takie jak stały 30-letni lub 5-letni ARM); określa stawkę, terminy płatności i zmiany płatności w trakcie; i określa, czy poniesiesz karę przedpłaty, jeśli spłacisz pożyczkę wcześniej.

W nocie zgadzasz się, że twój dom jest zabezpieczeniem pożyczki, więc twój pożyczkodawca będzie miał roszczenie do twojej nieruchomości, jeśli nie spłacisz zgodnie z warunkami notatki. Ta notatka będzie odnosić się do oddzielnego dokumentu, który jest „instrumentem zabezpieczającym”, zwanym hipoteką lub aktem powierniczym.

Instrument zabezpieczający (inaczej „kredyt hipoteczny” lub „akt zaufania”)

Zarówno hipoteka, jak i akt powierniczy stanowią zastaw na nieruchomości jako zabezpieczenie weksla. Fannie Mae udostępnia listę, która określa, które stany wymagają kredytów hipotecznych, a które zawierają akty zaufania, dzięki czemu wiesz, który z nich podpiszesz wraz z notatką w oparciu o miejsce zamieszkania.

W zależności od wybranej pożyczki, będziesz musiał przestrzegać jednego z trzech poniższych warunków obłożenia, zawartych we wszystkich kredytach hipotecznych i aktach powierniczych:

 • Właściciel zajęty . Musisz wprowadzić się do lokalu w ciągu 60 dni od jego zamknięcia i mieszkać tam jako główne miejsce zamieszkania przez co najmniej rok. Wtedy możesz go używać jako wynajmu lub drugiego domu.
 • Drugi dom . Możesz używać nieruchomości tylko jako drugiego domu i nie możesz go wynajmować.
 • Zajmowane bez właściciela . Płacisz wyższą stawkę za tę pożyczkę, więc możesz zamienić obłożenie na zajmowany przez właściciela lub drugi dom, jeśli i kiedy uznasz to za stosowne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy