6 powodów, dla których warto mieć wiele kont finansowych

17 lutego 2021
Category: Twoje Konto

Data modyfikacji: 17 maja 2020 r

Wyobraź to sobie. Masz wszystkie swoje konta finansowe w jednym banku. Zgadza się, masz konto czekowe, konto oszczędnościowe, kartę debetową, kartę kredytową, kredyt samochodowy i kredyt hipoteczny w tej samej instytucji finansowej.

Można by pomyśleć, że posiadanie wszystkich kont w jednym miejscu ułatwi życie. Nie musisz przesyłać pieniędzy między bankami ani próbować zapamiętać wielu loginów i haseł. Posiadanie wszystkich kont w jednym banku może nawet zapewnić Ci status dzięki Twojej lojalności.

Niestety, posiadanie wszystkich kont finansowych w jednej instytucji zwykle nie jest najlepszym pomysłem. Istnieje wiele powodów, dla których prawdopodobnie chcesz mieć więcej niż jeden rachunek tego samego typu w wielu instytucjach finansowych. Oto tylko pięć powodów:

1. Awaria może spowodować poważne problemy

Ze względu na połączony świat, w którym żyjemy, prosta przerwa w działaniu witryny może spowodować spustoszenie w Twoich finansach, jeśli masz wszystkie konta w tym samym miejscu.

Weźmy jako przykład Wells Fargo

W lutym 2019 roku Wells Fargo miał poważną awarię swoich produktów. Dym wykryty w centrum danych w Minnesocie spowodował automatyczne wyłączenie zasilania, co miało poważne negatywne konsekwencje.

Co gorsza, przestój miał miejsce w piątek, w dniu, w którym większość pracowników otrzymuje wynagrodzenie. Klienci Wells Fargo nie mogli uzyskać dostępu do swoich kont, a niektóre z ich bezpośrednich wpłat nie były wyświetlane jako zaksięgowane.

Posiadanie rachunków finansowych rozproszonych w więcej niż jednej instytucji finansowej mogłoby w tym przypadku uchronić Cię. Tak długo, jak masz wystarczające środki na każdym koncie, aby pokryć koszty w nagłych przypadkach, prawdopodobnie mógłbyś poradzić sobie z awarią Wells Fargo.

Mogłeś przegapić wypłatę przez jeden dzień, ale mogłeś wykorzystać środki na innym koncie bankowym, aby zatrzymać cię, dopóki Wells Fargo nie naprawi sprawy i nie uruchomi usług ponownie.

2. Prawdopodobnie jeden bank nie będzie oferował najlepszego produktu w każdej kategorii

Jeśli chcesz mieć najlepszy w swojej klasie produkt bankowy w każdej kategorii produktów, prawdopodobnie będziesz musiał mieć rachunki w wielu bankach, aby tak się stało.

Rzadko kiedy jeden bank czy SKOK oferują najlepszy rachunek bieżący, rachunek oszczędnościowy, kartę kredytową, kredyt samochodowy i produkt hipoteczny. Zamiast tego Bank A może mieć najlepszą kartę kredytową, podczas gdy Credit Union B ma najlepszy kredyt samochodowy.

Ale gdzie szukać najlepszego produktu w każdej klasie? Oto ogólna wskazówka.

Wypróbuj banki internetowe do kont czekowych i oszczędnościowych

Banki internetowe zazwyczaj oferują najlepsze oprocentowanie, funkcje i najmniejsze opłaty, jeśli chodzi o rachunki czekowe i oszczędnościowe. Mimo to jeden bank internetowy może mieć najlepsze konto czekowe, ale inny bank internetowy ma konto oszczędnościowe o najwyższym oprocentowaniu.

Z tego powodu warto rozejrzeć się i rozważyć posiadanie każdego konta w oddzielnej instytucji, jeśli naprawdę chcesz mieć najlepszy w swojej klasie produkt z każdej kategorii.

Tradycyjne banki oferują najlepsze karty kredytowe

Największe tradycyjne banki oferują zwykle najlepsze karty kredytowe. American Express, Bank of America, Chase, Citi, Discover i Wells Fargo mają świetne oferty kart kredytowych, jeśli chodzi o nagrody. Jeśli jednak szukasz karty kredytowej o niskim RRSO zamiast nagród, główne lub lokalne spółdzielcze kasy pożyczkowe mogą mieć niższe stawki.

Spółdzielcze kasy pożyczkowe są najlepsze dla kredytów samochodowych

Bezwzględnie najlepsze pożyczki samochodowe to pożyczki z oprocentowaniem 0% oferowane przez producentów samochodów. Jeśli nie możesz się na to zakwalifikować, spójrz na stawki oferowane zarówno przez lokalne, jak i duże spółdzielcze kasy pożyczkowe. Jest to obszar, w którym spółdzielcze kasy pożyczkowe zazwyczaj oferują niższe stopy procentowe niż banki.

Najlepsze oprocentowanie kredytów hipotecznych można znaleźć praktycznie wszędzie

Wreszcie, kredyty hipoteczne to jedne z największych pożyczek, jakie kiedykolwiek zaciągniesz. Przeglądaj wszystkie możliwe opcje, w tym banki internetowe, duże banki, banki lokalne, spółdzielcze kasy pożyczkowe i brokerzy kredytów hipotecznych, aby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie.

3. Jesteś bliski osiągnięcia limitów ubezpieczenia FDIC lub NCUA

Jednym z ważnych powodów, dla których warto rozważyć rozłożenie pieniędzy na kilka kont bankowych, są limity ubezpieczenia banków i kas. Jeśli masz więcej niż 250 000 USD w jednym banku, powinieneś rozważyć rozłożenie pieniędzy, aby upewnić się, że wszystkie są ubezpieczone na wypadek upadku banku lub kasy.

Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) oferuje ubezpieczenie do 250 000 USD na deponenta, na bank ubezpieczony przez FDIC, według kategorii własności w przypadku upadku instytucji depozytowej ubezpieczonej przez FDIC.

Podobnie, National Credit Union Administration oferuje ubezpieczenie do 250 000 USD na akcjonariusza, na ubezpieczoną spółkę kredytową, dla każdej kategorii własności konta, gdyby jedna z ubezpieczonych przez NCUA kasy upadła.

Więc co dokładnie to wszystko oznacza? Zasadniczo otrzymasz ubezpieczenie FDIC lub NCUA, jeśli Twój bank lub SKOK są ubezpieczone. Zajrzyj do swojego oddziału lub strony internetowej swojej instytucji, aby upewnić się, że są ubezpieczone przez FDIC lub NCUA.

Jeśli Twoja instytucja jest ubezpieczona, każdy właściciel konta może otrzymać do 250 000 USD ubezpieczenia. Tak więc, jeśli masz wspólne konto, w którym każdy właściciel posiada połowę aktywów konta, konto byłoby ubezpieczone do 500 000 USD, ponieważ każdy właściciel ma ubezpieczenie w wysokości 250 000 USD. Dodatkowo otrzymujesz 250 000 $ ubezpieczenia na kategorię własności. FDIC uważa, że ​​kategorie własności obejmują:

  • Pojedyncze konta
  • Niektóre konta emerytalne
  • Wspólne rachunki
  • Odwołalne konta powiernicze
  • Nieodwołalne konta powiernicze
  • Konta programów świadczeń pracowniczych
  • Konta korporacyjne / spółki partnerskie / nieposiadające osobowości prawnej
  • Rachunki rządowe

Większość ludzi powinna być w stanie pokryć wszystkie swoje depozyty, rozkładając rachunki na kategorie własności. Mimo to dobrze jest mieć rachunki rozłożone na wiele banków lub spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. W ten sposób, jeśli Twoja instytucja upadnie, możesz szybko uzyskać dostęp do pieniędzy w innym miejscu, aby móc dalej żyć swoim codziennym życiem, podczas gdy FDIC lub NCUA wszystko załatwia.

4. Prowadzisz firmę

Prowadząc firmę, należy bezwzględnie oddzielać finanse osobiste i biznesowe. Jeśli chcesz, możesz to zrobić za pomocą tylko jednej instytucji, ale przechowywanie bankowości biznesowej w oddzielnym banku może pomóc w uniknięciu przypadkowego użycia konta osobistego do transakcji biznesowych i odwrotnie.

Ale dlaczego miałbyś oddzielać biznes od finansów osobistych?

W niektórych przypadkach mieszanie transakcji może prowadzić do problemów prawnych

W niektórych strukturach biznesowych mieszanie transakcji może narazić Cię na osobistą odpowiedzialność, podczas gdy w innym przypadku byłbyś chroniony. Nazywa się to przekłuwaniem zasłony korporacyjnej i zasadniczo oznacza, że ​​Twoje osobiste aktywa mogą być zagrożone, jeśli Twoja firma zostanie pozwana.

Nie wszystkie rodzaje działalności mają tę ochronę, więc skontaktuj się z prawnikiem lub księgowym, aby uzyskać więcej informacji.

Oddzielenie finansów ułatwia życie

Oddzielenie finansów biznesowych i osobistych również ułatwia życie. Możesz spojrzeć na wyciąg z banku biznesowego i od razu dowiedzieć się, ile zdeponowałeś w ciągu miesiąca lub wydałeś w ciągu miesiąca, zakładając, że wszystkie swoje finanse są obsługiwane przez to konto.

Może to również znacznie ułatwić życie księgowemu w czasie podatkowym.

5. Wiele kont może ułatwić zarządzanie swoimi pieniędzmi

Większość ludzi uważa, że ​​najmniejsza liczba kont jest najłatwiejsza do zarządzania pieniędzmi. Jednak posiadanie wielu kont może pomóc w utrzymaniu odpowiedzialności za budżet i umożliwi oszczędzanie na określone cele.

Posiadanie tylko jednego konta może utrudnić śledzenie, jak alokujesz swoje pieniądze. Zamiast tego niektóre banki pozwalają otwierać wiele kont oszczędnościowych, a nawet nadawać im pseudonimy, aby każde konto było powiązane z Twoim celem (za minutę omówimy więcej kont, które to oferują).

Możesz przelać pieniądze na te konta, takie jak fundusz zaliczkowy, fundusz na nowy samochód i fundusz wakacyjny. Będzie mniej prawdopodobne, że przelejesz pieniądze z kont, jeśli zaoszczędzisz je na celu, na którym naprawdę Ci zależy.

6. Brakuje Ci karty kredytowej? Bank może mieć możliwość pobierania pieniędzy na Twoim koncie czekowym

Zazwyczaj firmy obsługujące karty kredytowe muszą udać się do sądu, aby uzyskać orzeczenie sądowe o zajęciu salda konta czekowego w celu spłaty niewywiązanej z płatności karty kredytowej. Jednak czasami bank może być w stanie przejąć saldo konta czekowego bez udawania się do sądu, zakładając, że Twoje konto czekowe i karta kredytowa są prowadzone przez ten sam bank.

Przeczytaj uważnie umowę karty kredytowej. Jeśli istnieje sekcja, która mówi o posiadaniu zabezpieczenia na rachunkach bankowych w tym samym banku, Twoje konto czekowe może być zagrożone. Jeśli masz kartę kredytową w banku innym niż rachunek bieżący, bank karty kredytowej musiałby zwrócić się do sądu, aby uzyskać do niej dostęp.

Rachunki finansowe do rozważenia

Jeśli chcesz otworzyć konto w innej instytucji finansowej, rozważ niektóre z tych kont.

Odkryj Bank

Discover Bank ma konto oszczędnościowe, które oferuje 2,10% RRSO, bez opłat za utrzymanie i bez minimum wymaganego do otwarcia konta.

Stawka w przeglądzie Odkryj oszczędności online jest znacznie lepsza niż w tradycyjnym banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej. Przeczytaj naszą pełną recenzję Odkryj oszczędności.

Kurant

Chime jest opcją bankową o niskich opłatach, którą możesz rozważyć. Nie mają placówek z cegieł i zapraw i przekazują oszczędności na Ciebie, klienta.

Mają też świetny sposób na zautomatyzowanie twoich oszczędności – Chime zaokrągli transakcję do najbliższej kwoty w dolarach i zdeponuje różnicę na Twoim koncie oszczędnościowym. Przeczytaj naszą pełną recenzję Chime.

Dążenie

Aspiration ma konto do zarządzania gotówką, które oferuje 2,00% RRSO bez opłat za bankomat.

Otrzymujesz nawet nagrody pieniężne, gdy wydajesz swoją kartę debetową Aspiration. Przeczytaj naszą pełną recenzję aspiracji.

Podsumowanie

Jeśli wszystkie Twoje rachunki nadal znajdują się w tym samym banku, jasne jest, że w nagłych przypadkach powinieneś otworzyć co najmniej jedno inne konto.

Zastanów się, czego chcesz i jak najszybciej otwórz konto, aby zapobiec potencjalnej katastrofie, gdyby Twój bank miał poważną awarię w najbliższej przyszłości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy