782 Credit Score – co to znaczy i jak to poprawić? (Aktualizacja 2020)

17 lutego 2021
Category: Jest Najlepszy

Twoja ocena kredytowa jest bramą do możliwości pożyczania z dowolnego miejsca na prawie wszystko. Jeśli nie masz gotówki na żądany przedmiot, posiadanie kredytu pozwala na zakup określonego przedmiotu i ma plan płatności, który pozwala na opłacenie go w czasie. Dlatego ludzie zastanawiają się czy ocena kredytowa 782 jest „dobra lub „zła , ponieważ jeśli nie masz dobrej oceny kredytowej, ważne jest, aby ją poprawić, aby mieć tę umiejętność. Nie tylko to, ale także możliwość wynajmu, gdzie chcesz, kupowania dużych rzeczy, takich jak samochody i domy oraz wiele innych czynników. Dobra ocena kredytowa to podstawa podejmowania decyzji o udzieleniu kredytu.

Czy ocena kredytowa 782 jest dobra czy zła?

Wyniki kredytowe zwykle wahają się od 300 do 850, ale mogą się różnić w zależności od agencji informacji kredytowej. Posiadanie 782 punktów kredytowych jest świetne, a niektórzy mogą nawet powiedzieć, że są doskonałe . Jest to bardzo wysoka ocena kredytowa i pokazuje, że zależy Ci na zakupionych przedmiotach na kredyt, spłaciłeś je w terminie i dokonałeś wszystkich niezbędnych płatności. Nie spłaciłeś niczego i nie musiałeś się martwić, że nie będziesz w stanie dokonywać miesięcznych płatności. Pokazuje to, że prawdopodobieństwo niespłacenia zobowiązań jest mniejsze, gdyby ktoś udzielił Ci nowej pożyczki. Pokazuje, że jesteś godny zaufania i niezawodny.

Ocena kredytowaOcena 750 – 850Doskonały700 – 749Dobry650–699Targi550–649Ubogi549 i poniżejZły

Co oznacza ocena kredytowa 782 – zalety i wady posiadania tej oceny kredytowej

Ci, którzy mają tę zdolność kredytową, tak naprawdę nie mają żadnych wad, ponieważ jest to jeden z najwyższych wyników, jakie mogą uzyskać. Chociaż nie są na samym szczycie drabiny, mają kilka sposobów na poprawę wyniku, aby dostać się na szczyt, na przykład terminowe spłacanie płatności, korzystanie z odpowiedniej kwoty kredytu i nigdy nie spłacanie pożyczek.

Jeśli chodzi o zalety, ocena kredytowa 782 pokazuje, że jesteś godnym zaufania, niezawodnym pożyczkobiorcą i że byłbyś idealny do pożyczania pieniędzy również na kredyty hipoteczne, pożyczki samochodowe, karty kredytowe, linie kredytowe i wiele innych oferowanych usług pożyczkowych. za pośrednictwem różnych instytucji finansowych.

Co się stanie, jeśli wynik 782 wzrośnie lub spadnie?Jeśli twój wynik się zmieni, musisz odpowiednio zaplanować i odpowiednio to naprawić. Czasami, gdy się porusza, jest tylko nieznacznie, podczas gdy innym razem może to być drastyczna zmiana, która ma miejsce w twojej zdolności kredytowej. Tak czy inaczej, ważne jest, aby monitorować swój wynik pod kątem tych zmian.

Jeśli twój wynik wzrośnie, co jest w stanie za bardzo, to nie chcesz robić nic, aby to naprawić. To wspaniała rzecz. Niezależnie od tego, czy jesteś niższy czy wyższy, posiadanie coraz wyższego wyniku nigdy nie jest złą rzeczą ani czymś, o co należy się martwić.

Jeśli wynik 782 spadnie, osoba będzie chciała przyjrzeć się wielu czynnikom, które mogły mieć negatywny wpływ na wynik, takich jak otwarcie nowego konta, niespłacanie pożyczki, spóźnianie się z płatnościami lub nadmierne wykorzystanie dostępnych środków. kredyt, który mają. Jeśli którykolwiek z nich jest problemem, możesz go naprawić zgodnie z problemem. Spłacanie kredytu, terminowe spłaty, nadrobienie zaległej pożyczki lub oczekiwanie na nowe konta, dopóki nie staną się starsze, to wszystko rozwiązania. Twarde testy zdolności kredytowej mogą również negatywnie wpłynąć na Twój wynik, dlatego ważne jest, aby pamiętać, że z czasem znikną.

Zgodnie z ogólną zasadą, zawsze chcesz, aby Twój wynik wzrastał, a nigdy nie spadał. Kiedy spada, ważne jest, aby zanotować, dlaczego tak jest, a następnie zmienić problemy, które ma wynik, aby powrócił do miejsca, w którym był lub wyżej.

Grupy oceny zdolności kredytowejZrozumienie różnych grup, do których przypisane są oceny zdolności kredytowej, co każda z nich oznacza, i prawdopodobieństwo otrzymania pożyczki lub linii kredytowej w zależności od uzyskanego wyniku, robi różnicę. Zapewnia to osobie więcej informacji na temat jej konkretnej oceny kredytowej i tego, co mogą zrobić, aby poprawić wynik.

 • 550 i poniżej – to jest umieszczane w złej sekcji wyników kredytowych. Jest to punkt, w którym osoba musi rozważyć sposoby, w jakie mogą przejrzeć swój raport kredytowy i znaleźć sposoby na poprawę ogólnej oceny wyników. Niewielu, jeśli w ogóle w ogóle, przyzna zasługę komuś z tego zakresu.
 • 550 do 649 – jest to uważane za słaby kredyt. Będzie mniej prawdopodobne, że będziesz kwalifikować się do otrzymania dużych pożyczek lub linii kredytowych. Idealnie byłoby wskazać obszary kredytu, które mają negatywny wpływ na wynik, aby można je było odpowiednio naprawić.Od 650 do 699 – To przyzwoity zakres wyników, ale bardziej prawdopodobne jest, że będziesz współpracować z kimś, kto zapewnia linie kredytowe i pożyczki. Są w stanie zapewnić komuś z tym wynikiem możliwość uzyskania kredytu, ale wiedzą też, że nie jest on doskonały, więc mogą mieć wyższe oprocentowanie.700 do 749 – jest to oznaczone jako dobry kredyt dla tych, którzy go mają. Jest wyższy niż średni wynik i zwykle wiąże się z przyzwoitymi stopami procentowymi. Powinieneś także być w stanie uzyskać jakość wielu różnych pożyczek i linii kredytowych bez żadnych problemów, o ile masz stały dochód.750 i więcej – jest to uważane za świetny lub doskonały kredyt, a ponieważ Twój wynik 782 FICO mieści się w tym przedziale, nie powinieneś mieć problemu z zaciągnięciem pożyczki lub uzyskaniem linii kredytowej. Mogą popracować nad swoimi wynikami, aby je podnieść, chociaż generalnie wyniki nie przekraczają 850.Ocena kredytowa osoby jest obliczana na podstawie jej historii zaciągania pożyczek. Ci, którzy nigdy nie mieli żadnych pożyczek ani linii kredytowych, nie będą mieli historii kredytowej ani punktów. Otwierając te konta, muszą wykorzystać swój wynik.

  Co negatywnie wpływa na zdolność kredytową 782?W przypadku oceny zdolności kredytowej wszelkie negatywne informacje spowodują jej obniżenie. To nie jest idealne dla nikogo. Istnieje jednak wiele sposobów, w jakie można pracować, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową i uczynić ją bardziej pozytywną. Nawet jeśli masz ocenę kredytową FICO 782, nadal możesz utrzymać lub nawet zwiększyć ten wynik, postępując zgodnie z kilkoma przydatnymi wskazówkami.

  Kwestionuj wszelkie negatywne raporty zawarte w raporcie kredytowym, których nie sporządziłeś lub które są nieprawdziwe. Kwestionowanie ich, a następnie usunięcie ich z raportu pomaga.

  Zawsze dokonuj terminowych płatności, aby utrzymać swoją zdolność kredytową.

  Utrzymuj wykorzystanie kredytu na poziomie około 30% aktualnie dostępnych. Możesz przekroczyć tę niewielką kwotę, ale upewnij się, że spłacasz ją tak, aby była poniżej poziomu 30%.

  Zaciągaj pożyczki odpowiedzialnie, aby mieć pewność, że jesteś w stanie pozwolić sobie na spłaty, które z nimi związane.

  Pozostaw rachunki otwarte, im dłużej konto jest otwarte, tym lepiej będzie to miało pozytywny wpływ na zdolność kredytową.

  Powstrzymaj się od otwierania wielu nowych kont przez lata, ponieważ nowsze mogą negatywnie wpłynąć na zdolność kredytową.

  Zachowaj liczbę przypadków, w których Twój kredyt jest mocno sprawdzany. Trudne zapytania dotyczące Twojego wyniku mogą spowodować, że spadnie on o kilka punktów.

  Miej dobre połączenie zadłużenia – pożyczki, pojazdy, kredyt hipoteczny, karty kredytowe i inne kredyty. Mieszanka pokazuje, że jesteś dobry i odpowiedzialny za wszystkie rodzaje długów.

  Istnieje wiele sposobów, aby poprawić swoją zdolność kredytową, gdy czujesz, że chcesz ją zatrzymać, a nawet ją zwiększyć. Kiedy to zrobisz, będziesz w stanie lepiej kontrolować i obsługiwać zadłużenie, które masz, jednocześnie upewniając się, że twoje płatności są terminowe i nie musisz się martwić o negatywny wpływ, jaki mają one na twój wynik 782.

  Co może dać Ci 782 zdolność kredytowa?

  Karty kredytowe są otwarte z limitami opartymi na poziomie dochodów danej osoby z tym wynikiem. Wiele kart będzie działać z tymi, które mają mniej niż doskonałe wyniki, ale mają wyższe stopy procentowe. Jest to doskonały wynik według wielu firm obsługujących karty kredytowe i nie ogranicza nikogo, kto ma tak wysoki wynik. Dzięki temu każdy z oceną kredytową FICO 782 może wybrać dowolną kartę, z której będzie korzystać najwygodniej, w dowolnym banku. Jednak obowiązują limity dochodów i osoba musi odpowiedzieć, ile zarabia.

  Pożyczki osobiste są idealne z wielu powodów i mogą uratować życie w potrzebie. Gdy wymagana jest pożyczka osobista, osoby z oceną kredytową 782 mogą z łatwością złożyć wniosek i uzyskać zgodę na ich przyznanie, gdy mają określoną kwotę dochodu. Dochód jest wymagany w przypadku wszystkich pożyczek osobistych, dlatego ważne jest, aby porozmawiać z bankiem na temat ograniczeń dochodowych, a także wymagań dotyczących wniosku o to, ile dana osoba mogłaby pożyczyć, a następnie wykorzystać.

  Nazwa
  Kwota pożyczkiSemestr
  Szacunkowa APR *Miesięczna płatność *

  szacowana Citizen Bank20000 $60 miesięcy6,88%395 $ SoFi20000 $60 miesięcy8,2%407 USD LightStream20000 $60 miesięcy6,88%395 $Pożyczki samochodowe to jedne z najłatwiejszych kredytów, do których można się zakwalifikować, ale oprocentowanie, które można uzyskać przy mniej niż idealnym kredycie w porównaniu do 782 kredytu, znacznie się różni. Składając wniosek o pożyczkę na samochód, zostaniesz na nią zatwierdzony, ale będziesz musiał wykazać się weryfikacją dochodów i generalnie będziesz mieć lepsze oprocentowanie pożyczki niż ktoś inny. To świetny sposób, aby dowiedzieć się, do jakiej kwoty możesz się kwalifikować w oparciu o limity dochodów. Znajdź najniższą stopę procentową kredytów samochodowych na poziomie 782 punktów kredytowych.

  Nazwa
  Kwota pożyczkiSemestr
  Szacunkowa APR *Miesięczna płatność *

  szacowana Bank Ameryki40000 $48 miesięcy2,98%885 $ LightStream40000 $48 miesięcy3,2%889 $ CapitalOne40000 $48 miesięcy3,88%901 $Kredyty hipoteczne są idealne, gdy ktoś chce kupić pierwszy dom, drugi dom, a nawet dom wakacyjny. Dla tych, którzy chcą wykorzystać dom na inne cele, taka pożyczka byłaby idealna. Kiedy osoba ma 782 FICO, jest w stanie zakwalifikować się do szerokiej gamy kredytów hipotecznych. Muszą przedstawić dowód dochodów, ale jeśli chodzi o zdolność kredytową, nie powinieneś mieć problemu. Zapewnia tylko, że stosunek zadłużenia do dochodów jest niższy.

  Pożyczki mieszkaniowe są idealne, gdy chcesz dokonać remontu domu. W takim przypadku przedstawienie dowodu dochodu, a także oceny kredytowej 782 powinno wystarczyć, aby upewnić się, że masz pożyczkę potrzebną na zakup domu. Możesz być spokojny, wiedząc, że bank będzie współpracował z kimś, kto ma wysoką zdolność kredytową FICO, taką jak 782, gdy poprosi o kredyt mieszkaniowy.

  Mierzenie zdolności kredytowejMierzenie zdolności kredytowej to coś, co trzeba zrobić. Każde biuro informacji kredytowej ma inny sposób pomiaru wyniku. Niektóre mierzą do 850, a inne do 830 i tak dalej. Każdy z nich jest inny i chociaż jeden może odnotować jedno domyślne w swoich rejestrach, inny może nie i tak dalej.

  Dzięki trzem głównym agencjom kredytowym: TransUnion FICO, Equifax i Experian, możesz być pewien, że masz wszystkie potrzebne informacje. Każdego roku możesz bezpłatnie wydrukować swoją zdolność kredytową z każdego z tych trzech biur. Jeśli kiedykolwiek ciekawi Cię, co znajduje się w Twoim raporcie lub w jaki sposób możesz dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby go naprawić, wydrukowanie kopii i przeczytanie go jest najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się więcej na jego temat, a także zgłosić cokolwiek to nie powinno być w raporcie.

  Jak poprawić swoją zdolność kredytową 782?

  Wiedza o tym, jak poprawić swoją zdolność kredytową, to wielka sprawa. Chcesz mieć pewność, że Twój kredyt jest najlepszy, abyś nie miał problemu z aplikowaniem i otrzymywaniem pożyczek i linii kredytowych.

  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać lub nawet zwiększyć punktację kredytową 782 nieco bardziej niż obecnie:

  • Zawsze upewnij się, że wszystkie miesięczne płatności dokonujesz na czas, za każdym razem.
  • Zawsze powinieneś spłacać swój dług tak szybko, jak to tylko możliwe, aby zwiększyć swój kredyt.Utrzymuj wykorzystanie kredytu na poziomie 30% dostępnego kredytu, który masz ogółem. Zapewni to najlepsze wykorzystanie kredytu i nie zużyjesz zbyt wiele naraz.Nie zmieniaj swojego zadłużenia, spłać go, a poruszy się on szybciej i jeszcze bardziej przyniesie korzyści wynikowi.Nie otwieraj nowych kont co miesiąc, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na wynik, a wykonanie twardych kontroli może również obniżyć wynik.Nigdy nie otwieraj nowych kont tylko po to, aby zwiększyć ilość dostępnego kredytu, zawsze używaj tych, które masz.Nie posiadaj zbyt wielu kart kredytowych naraz ani innych pożyczek, ponieważ może to stać się przytłaczające i w rzeczywistości zaszkodzić Twojemu kredytowi bardziej niż zrobić z tego coś dobrego.Utrzymuj wygodny dochód i budżet na wydatki, aby Twoja zdolność kredytowa mogła skorzystać z opłaconych rachunków.Pamiętaj, że Twój wynik kredytowy 782 jest doskonały, więc przez cały czas wykonałeś dobrą robotę, utrzymując świetny wynik. Kontynuuj dobrą robotę i nie musisz się martwić, że Twój wynik spadnie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy