8 najlepszych inwestycji niskiego ryzyka we wrześniu 2020 r

8 najlepszych inwestycji niskiego ryzyka we wrześniu 2020 r
16 października 2020
Category: Stopę Procentową

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną przez reklamy porównywarką. Naszym celem jest pomóc Ci w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych, zapewniając interaktywne narzędzia i kalkulatory finansowe, publikując oryginalne i obiektywne treści, umożliwiając bezpłatne prowadzenie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Nasze artykuły, narzędzia interaktywne i hipotetyczne przykłady zawierają informacje, które pomogą Ci przeprowadzić badania, ale nie mają służyć jako porady inwestycyjne i nie możemy zagwarantować, że te informacje mają zastosowanie lub są dokładne w Twojej sytuacji osobistej. Wszelkie szacunki oparte na wynikach z przeszłości nie gwarantują przyszłych wyników, a przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji należy omówić swoje konkretne potrzeby inwestycyjne lub zasięgnąć porady wykwalifikowanego specjalisty.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

Ujawnienie redakcyjne.

Wszystkie recenzje są przygotowywane przez naszych pracowników. Wyrażane opinie są wyłącznie opiniami recenzenta i nie zostały sprawdzone ani zatwierdzone przez żadnego reklamodawcę. Informacje, w tym wszelkie stawki, warunki i opłaty związane z produktami finansowymi, przedstawione w przeglądzie są aktualne na dzień publikacji.

 • 1 wrz 2020 /
 • 5 min czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Rzetelność redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy lub w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą wpływać na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Gospodarka stoi przed bezprecedensowymi wyzwaniami w 2020 r. W związku z kryzysem koronawirusa i globalną reakcją na niego, wielu inwestorów szuka stabilności swoich zwrotów, decydując się na inwestycje o niższym ryzyku. Budowanie portfela inwestycyjnego, który zawiera przynajmniej niektóre mniej ryzykowne aktywa, może być przydatne w radzeniu sobie ze zmiennością na rynku, a tego nie brakuje w tym roku.

Kompromis jest oczywiście taki, że obniżając ekspozycję na ryzyko, inwestorzy prawdopodobnie osiągną niższe zyski w dłuższej perspektywie. To może być dobre, jeśli Twoim celem jest ochrona kapitału i utrzymanie stałego przepływu dochodów z odsetek. Ale jeśli szukasz wzrostu, rozważ także inwestowanie w strategie, które odpowiadają Twoim długoterminowym celom.

Co wziąć pod uwagę

W zależności od tego, ile jesteś gotów zaryzykować, istnieje kilka scenariuszy, które mogą się rozegrać:

 • Bez ryzyka – nigdy nie stracisz ani centa swojego kapitału.
 • Pewne ryzyko – rozsądnie jest powiedzieć, że z czasem osiągniesz zysk lub poniesiesz niewielką stratę.

Są jednak dwa haczyki: Inwestycje o niskim ryzyku przynoszą niższe zwroty niż można znaleźć gdzie indziej z ryzykiem; a inflacja może osłabić siłę nabywczą pieniędzy zgromadzonych w inwestycjach niskiego ryzyka.

Oto najlepsze inwestycje niskiego ryzyka we wrześniu 2020 roku:

 1. Rachunki oszczędnościowe o wysokim dochodzie
 2. Obligacje oszczędnościowe
 3. Certyfikaty depozytowe
 4. Fundusze rynku pieniężnego
 5. Bony skarbowe, weksle, obligacje i TIPS
 6. Obligacje przedsiębiorstw
 7. Akcje wypłacające dywidendę
 8. Preferowany czas

Przegląd: Najlepsze inwestycje niskiego ryzyka w 2020 r

1. Rachunki oszczędnościowe o wysokim dochodzie

Chociaż z technicznego punktu widzenia konta oszczędnościowe nie są inwestycją, oferują skromny zwrot pieniędzy.

Dostępnych jest kilka kont z wydajnością 0,75%. Możesz dostać trochę więcej, jeśli zechcesz sprawdzić tabele stawek i rozejrzeć się.

Dlaczego warto inwestować: konto oszczędnościowe jest całkowicie bezpieczne w tym sensie, że nigdy nie stracisz pieniędzy. Większość kont jest ubezpieczona przez rząd do określonych limitów, więc otrzymasz odszkodowanie, nawet jeśli instytucja finansowa upadnie.

Ryzyko: gotówka nie traci wartości w dolarach, chociaż inflacja może osłabić jego siłę nabywczą.

2. Obligacje oszczędnościowe

Podobnie jak konta oszczędnościowe, amerykańskie obligacje oszczędnościowe nie są, ściśle mówiąc, inwestycjami.

Są to raczej „instrumenty oszczędnościowe”, mówi Mckayla Braden, były starszy doradca Departamentu Skarbu USA, który prowadzi TreasuryDirect.gov.

Za pośrednictwem TreasuryDirect, Skarb Państwa sprzedaje dwa rodzaje obligacji oszczędnościowych: obligację EE i obligację I.

„Obligacja I to dobry wybór do ochrony przed inflacją, ponieważ otrzymujesz stałą stopę procentową i dodawaną do niej stopę inflacji co sześć miesięcy” – mówi Braden, odnosząc się do premii inflacyjnej, która jest aktualizowana dwa razy w roku.

Dlaczego warto inwestować: Obligacje oszczędnościowe serii EE są oprocentowane do 30 lat i uzyskują stałą stopę zwrotu, jeśli zostały wyemitowane w maju 2005 roku lub później. Jeśli amerykańska obligacja oszczędnościowa zostanie wykupiona przed upływem pięciu lat, naliczana jest kara w wysokości odsetek za ostatnie trzy miesiące.

Ryzyko: amerykańskie obligacje oszczędnościowe wiążą się z niewielkim lub zerowym ryzykiem, a także mogą przynosić niewielki lub żaden zwrot.

3. Świadectwa depozytowe

Bankowe płyty CD są zawsze zabezpieczone przed utratą na koncie zabezpieczonym przez FDIC, chyba że wcześniej wypłacisz pieniądze.

Dlaczego warto inwestować: W przypadku płyty CD bank obiecuje zapłacić określoną stopę procentową przez określony okres, jeśli pozostawisz płytę CD nienaruszoną do końca okresu.

Niektóre rachunki oszczędnościowe mają wyższe oprocentowanie niż niektóre płyty CD, ale tak zwane rachunki o wysokim dochodzie mogą wymagać dużego depozytu.

Ryzyko: jeśli wcześniej usuniesz fundusze z płyty CD, zazwyczaj stracisz część zarobionych odsetek. Niektóre banki również uderzyły Cię w utratę kapitału, dlatego ważne jest, aby przeczytać zasady i sprawdzić stawki przed otwarciem płyty.

4. Fundusze rynku pieniężnego

Fundusze rynku pieniężnego to pule CD, obligacji krótkoterminowych i innych inwestycji niskiego ryzyka zgrupowane razem w celu zapewnienia dywersyfikacji bez większego ryzyka i są zwykle sprzedawane przez firmy maklerskie i towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

Po co inwestować: w przeciwieństwie do CD, fundusz rynku pieniężnego jest płynny, co oznacza, że ​​zazwyczaj możesz wypłacić swoje środki w dowolnym momencie bez ponoszenia kary.

Ryzyko: Fundusze rynku pieniężnego są zwykle dość bezpieczne, mówi Ben Wacek, założyciel i planista finansowy Wacek Financial Planning w Minneapolis.

„Bank mówi ci, jaką stawkę otrzymasz, a jego celem jest, aby wartość jednej akcji nie była mniejsza niż 1 dolar” – mówi.

5. Bony skarbowe, weksle, obligacje i TIPS

Departament Skarbu USA emituje również bony skarbowe, bony skarbowe, obligacje skarbowe i papiery skarbowe chronione przed inflacją lub TIPS:

 • Bony skarbowe mają zapadalność za rok lub wcześniej.
 • Obligacje skarbowe mają okres do 10 lat.
 • Obligacje skarbowe zapadają do 30 lat.
 • TIPS to papiery wartościowe, których wartość główna rośnie lub spada w zależności od tego, czy inflacja wzrośnie czy spadnie.

Dlaczego warto inwestować: wszystkie te papiery wartościowe są zbywalne, które można kupować i sprzedawać bezpośrednio lub za pośrednictwem funduszy inwestycyjnych.

Ryzyko: jeśli zachowasz obligacje skarbowe do czasu ich dojrzałości, na ogół nie stracisz żadnych pieniędzy, chyba że kupisz obligację o ujemnym dochodzie. Jeśli sprzedasz je wcześniej niż w terminie zapadalności, możesz stracić część swojego kapitału, ponieważ jego wartość będzie się zmieniać wraz ze wzrostem i spadkiem stóp procentowych. Jednak niedawna zmienność na rynku i ruch Fed w kierunku obniżenia stóp procentowych do zera oznaczają, że niektóre obligacje skarbowe mogą w rzeczywistości mieć ujemną rentowność. Więc zakup niektórych z tych obligacji może faktycznie kosztować cię pieniądze.

6. Obligacje korporacyjne

Firmy emitują również obligacje, które mogą występować w wariantach o stosunkowo niskim ryzyku (emitowane przez duże, dochodowe firmy), a nawet bardzo ryzykownych. Najniższe z najniższych nazywane są „obligacjami śmieciowymi”.

„Istnieją obligacje korporacyjne o wysokiej stopie zwrotu, niskiej jakości,” mówi Cheryl Krueger, założycielka Growing Fortunes Financial Partners w Schaumburg w stanie Illinois. „Uważam je za bardziej ryzykowne, ponieważ istnieje nie tylko ryzyko stopy procentowej, ale także ryzyko niewypłacalności”.

 • Ryzyko stopy procentowej: wartość rynkowa obligacji może ulegać wahaniom wraz ze zmianą stóp procentowych.
 • Ryzyko niewykonania zobowiązania: Firma może nie dotrzymać obietnicy spłaty odsetek i kwoty głównej.

Dlaczego warto inwestować: aby złagodzić ryzyko stopy procentowej, inwestorzy mogą wybierać obligacje, które zapadają w ciągu najbliższych kilku lat. Obligacje długoterminowe są bardziej wrażliwe na zmiany stóp procentowych. Aby obniżyć ryzyko niewypłacalności, inwestorzy mogą wybrać wysokiej jakości obligacje renomowanych dużych firm lub kupić fundusze, które inwestują w te obligacje.

Ryzyko: Generalnie uważa się, że obligacje wiążą się z niższym ryzykiem niż akcje, chociaż żaden z aktywów nie jest wolny od ryzyka.

„Obligatariusze są wyżej w hierarchii niż akcjonariusze, więc jeśli firma zbankrutuje, posiadacze obligacji odzyskają swoje pieniądze przed akcjonariuszami” – mówi Wacek.

7. Akcje wypłacające dywidendę

Akcje nie są tak bezpieczne, jak gotówka, rachunki oszczędnościowe czy dług rządowy, ale generalnie są mniej ryzykowne niż akcje spółek o wysokich dochodach, takie jak kapitał wysokiego ryzyka, opcje, kontrakty terminowe czy metale szlachetne. Akcje dywidendowe są uważane za bezpieczniejsze niż akcje szybko rosnące, ponieważ dają dywidendy gotówkowe, pomagając ograniczyć ich zmienność, ale jej nie eliminują. Tak więc akcje dywidend będą się wahać wraz z rynkiem, ale mogą nie spaść tak bardzo.

Dlaczego warto inwestować: Akcje, które dają dywidendę, są generalnie postrzegane jako mniej ryzykowne niż te, które tego nie robią, i wypłacają one gotówkę.

„Nie powiedziałbym, że akcje wypłacające dywidendę to inwestycja niskiego ryzyka, ponieważ były akcje, które w 2008 r. Wypłacały dywidendę, które straciły 20 lub 30 procent. Ale generalnie jest to mniejsze ryzyko niż akcje wzrostowe” – mówi Wacek.

Dzieje się tak dlatego, że spółki wypłacające dywidendy są zwykle bardziej stabilne i dojrzałe, a także oferują dywidendę, a także możliwość wzrostu cen akcji.

„Nie jesteś zależny tylko od wartości tych akcji, która może się zmieniać, ale otrzymujesz również regularny dochód z tych akcji” – mówi Wacek.

Ryzyko: Jedno ryzyko dla akcji dywidend polega na tym, że spółka napotka trudny okres i zadeklaruje stratę, zmuszając ją do zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania dywidendy, co zaszkodzi kursowi akcji.

8. Preferowane akcje

Akcje uprzywilejowane bardziej przypominają obligacje niższej klasy niż akcje. Mimo to może ulegać znacznym wahaniom, jeśli rynek spadnie.

Dlaczego warto inwestować: podobnie jak obligacja, akcje uprzywilejowane regularnie wypłacają gotówkę. Jednak, co niezwykłe, akcje uprzywilejowane mogą w pewnych okolicznościach zawiesić wypłatę dywidendy, chociaż często musi nadrobić wszelkie utracone płatności.

Ryzyko: akcje preferowane są bardziej ryzykowną wersją obligacji, ale generalnie są bezpieczniejsze niż akcje. Dzieje się tak, ponieważ posiadacze akcji uprzywilejowanych są wypłacani po posiadaczach obligacji, ale przed akcjonariuszami. Akcje uprzywilejowane zazwyczaj są przedmiotem obrotu na giełdzie, podobnie jak inne akcje i przed zakupem należy je dokładnie przeanalizować.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy