8 najlepszych książek o inwestycjach dla początkujących i nie tylko

17 lutego 2021
Category: Jeśli Chodzi

Warren Buffett powiedział to najlepiej: „Czytaj 500 takich stron każdego dnia. Tak działa wiedza. Narasta jak procent składany. Wszyscy możecie to zrobić, ale gwarantuję, że niewielu z was to zrobi . Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym inwestorem potrzebującym odświeżenia, przeczytanie niektórych z najlepszych książek o inwestowaniu to świetny sposób na pogłębienie wiedzy. Dzięki tym książkom możesz wybrać mózg Petera Lyncha, poznać historię Wall Street lub po prostu dowiedzieć się, czy jesteś gotowy użyć wolnych pieniędzy ukrytych na koncie oszczędnościowym, aby rozpocząć inwestowanie. A jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek podczas stosowania nowo zdobytej wiedzy w swoim portfelu, rozważ skorzystanie z pomocy zaufanego doradcy finansowego.

1. The Oldie But Goodie: „Inteligentny inwestor Benjamina Grahama

Warren Buffett pochwalił „Inteligentnego inwestora jako „najlepszą książkę o inwestowaniu, jaką kiedykolwiek napisano. Z pewnością nie jest jedyną osobą, która tak to wita. Chociaż Benjamin Graham – znany również jako „ojciec chrzestny inwestowania wartości – napisał tę książkę o inwestowaniu już w 1949 roku, pozostaje ona aktualna jak zawsze. Szeroko przyjęta filozofia inwestowania wartościowego Grahama, strategia skoncentrowana na osiągnięciu długoterminowych zysków przy jednoczesnym ograniczaniu ryzyka, jest w centrum uwagi. Zajmuje się również ciekawostkami dotyczącymi historii giełdy i wskazówkami, jak analizować akcje.

Ocena Goodreads: 4,23 gwiazdki

2. Spojrzenie w głowę Warrena Buffetta: „The Essays of Warren Buffett: Lessons for Corporate America Warren Buffett, wyd. Lawrence Cunningham

Po przeczytaniu ulubionej książki o inwestowaniu Warrena Buffetta przejdź do „Eseje Warrena Buffetta. Ta książka z listami Buffetta na przestrzeni lat do akcjonariuszy Berkshire Hathaway została fachowo opracowana i wprowadzona przez autora inwestycji Lawrence’a Cunninghama. Eseje na tematy takie jak ład korporacyjny, akcje zwykłe i wycena dają wgląd w praktyki biznesowe Buffetta i filozofię inwestycyjną.

Ocena Goodreads: 4,39 gwiazdek

3. Czytelny podział podstaw: „A Random Walk Down Wall Street Burton Malkiel

„A Random Walk Down Wall Street Burtona Malkiela sprowadza się do podstaw bez poświęcania czytelności. W swoim przewodniku dotyczącym poruszania się po rynku i zarządzania inwestycjami Malkiel opowiada się za szerokim funduszem indeksowym w zakresie doboru akcji. Dobra książka inwestycyjna do przeczytania przed założeniem portfela, Malkiel oferuje wskazówki dotyczące oceny potencjalnych zwrotów ze wszystkiego, od akcji i obligacji po rynki pieniężne i własność domów.

Ocena Goodreads: 4,08 gwiazdek

4. Zwiększenie zaufania: „One Up on Wall Street Petera Lyncha

W „One Up on Wall Street znany inwestor Peter Lynch przekonuje, że przeciętny inwestor może rywalizować z profesjonalistami. Lynch wyjaśnia, że ​​to, co każdy człowiek musi zrobić, to zwrócić baczną uwagę na produkty i usługi, z którymi styka się na co dzień. Obserwacje poczynione w pracy lub w sklepie spożywczym mogą przełożyć się na cenną wiedzę praktyczną, która może pomóc inwestycjom. Poza tym Lynch wyjaśnia, które z tych usług i produktów mogą być rzeczywiście dobrą inwestycją.

Ocena Goodreads: 4,17 gwiazdek

5. Łatwy w użyciu plan: „Przewodnik Bogleheads po inwestowaniu Taylor Larimore, Michael LeBoeuf, Mel Lindauer

„Przewodnik Bogleheads po inwestowaniu to lektura godna polecenia dla każdego, niezależnie od tego, ile masz lat i ile masz pieniędzy. Ta książka inwestycyjna jest w istocie mapą drogową do inwestowania w konserwatywny, niskiego ryzyka styl założyciela Vanguard Johna Bogle. Po zapoznaniu się z podstawami, łatwy w użyciu przewodnik zawiera zestawienie wszystkich rodzajów inwestycji. Nadrzędne wytyczne dotyczące planowania finansowego łączą to wszystko razem.

Ocena Goodreads: 4,26 gwiazdek

6. Przewodnik dotyczący tego, czego nie robić: „5 błędów popełnionych przez każdego inwestora i jak ich uniknąć autorstwa Petera Mallouka

Podczas gdy wiele książek poświęconych inwestowaniu koncentruje się na tym, co robić, książka Petera Mallouka pożytecznie wskazuje, czego nie robić. „Pięć błędów popełnionych przez każdego inwestora i jak ich uniknąć oferuje czytelnikom podstawowe informacje o ryzyku rynkowym. Mallouk wyjaśnia następnie, jak uniknąć tych pułapek, takich jak pozwolenie na podejmowanie decyzji w chmurze. Książka jest krótka, słodka i na temat, ale bogata w informacje.

Ocena Goodreads: 4,31 gwiazdek

7. Okno na umysł profesjonalnego inwestora: „Mała książeczka o inwestowaniu w zdrowy rozsądek Johna C. Bogle’a

Podczas gdy akcje są zwykle centralnym punktem rozmów dotyczących inwestowania, John Bogle w „Małej książce o zdrowym rozsądku inwestycyjnym: jedyny sposób na zagwarantowanie sprawiedliwego udziału w zyskach z giełdy podąża inną drogą. Firma Bogle wykorzystuje szczegółowe wyjaśnienia dotyczące inwestowania w indeksy i funduszy wspólnego inwestowania, aby zilustrować mniej ryzykowną alternatywę dla tradycyjnych akcji. Książka zawiera również osobiste anegdoty Bogle, które mają pomóc urealnić te koncepcje.

„Mała księga inwestowania w zdrowy rozsądek ma nieco ponad 200 stron, co czyni ją bardzo łatwą do przeczytania. Chociaż książka jest nieco powtarzalna, zawiera wyraźne porady z prawdziwego świata w prostym języku.

Ocena Goodreads: 4,16 gwiazdek

8. Skomplikowane, ale konieczne: „Analiza bezpieczeństwa: zasady i technika autorstwa Benjamina Grahama, Davida L. Dodda

„Analiza bezpieczeństwa Benjamina Grahama i Davida Dodda została pierwotnie opublikowana w 1934 r. Jest wiele wydań tej 700-stronicowej książki, w tym jedno z przedmową napisaną przez Warrena Buffetta. W tym zachwyca się pracą Grahama i Dodda, stwierdzając nawet, że „wytyczyli plan inwestycyjny, który śledzę od 57 lat.

Chociaż „Analiza bezpieczeństwa jest nieco zagęszczona, zawarte w niej informacje są integralną częścią dogłębnego zrozumienia inwestowania. Ze względu na wiek tej książki niektóre jej treści są nieco nieaktualne. Niemniej jednak te nadrzędne lekcje są nadal aktualne. Uczy czytelnika, jak oceniać wewnętrzną wartość firmy, dywersyfikować i uwzględniać ryzyko.

Ocena Goodreads: 4,33 gwiazdki

Podsumowanie

Im więcej czytasz, tym więcej wiesz. Ta lista to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o wachlarz dostępnych wysokiej jakości książek inwestycyjnych. Po podstawach rozważ wybranie tomu bardziej tematycznego, na przykład „Poker kłamców Michaela Lewisa. A może weźmiesz książkę poświęconą historycznemu wydarzeniu finansowemu, na przykład „The Great Crash 1929 Johna Kennetha Galbraitha.

Wskazówki, jeśli dopiero zaczynasz inwestować
  • Zrób plan i zastanów się, ile chcesz wprowadzić na rynek. Następnie spróbuj zmapować zróżnicowane portfolio. Aby dowiedzieć się, jak Twoje inwestycje mogą rosnąć w czasie, zatrzymaj się przy kalkulatorze inwestycyjnym SmartAsset.
  • Inwestowanie to skomplikowany proces, który wymaga poważnych badań w celu podjęcia świadomych decyzji. Jeśli nie chcesz wykonywać całej pracy samodzielnie, rozważ rozmowę z doradcą finansowym. Dopasowane narzędzie, takie jak SmartAsset, może pomóc w znalezieniu osoby do pracy, która spełni Twoje potrzeby. Najpierw odpowiesz na serię pytań dotyczących Twojej sytuacji i celów. Następnie program zawęzi Twoje opcje z tysięcy doradców do maksymalnie trzech zarejestrowanych doradców inwestycyjnych, którzy odpowiadają Twoim potrzebom. Następnie możesz przeczytać ich profile, aby dowiedzieć się więcej o nich, przeprowadzić z nimi rozmowę telefoniczną lub osobiście i wybrać, z kim będziesz pracować w przyszłości. Pozwala to znaleźć dobre dopasowanie, podczas gdy program wykonuje większość ciężkiej pracy za Ciebie.Kredyt fotograficzny: iStock.com / vadimguzhva

    Wszystkie oceny Goodreads w tej historii pochodzą z kwietnia 2019 r.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy