Chase vs. Bank of America: co jest dla Ciebie lepsze?

17 lutego 2021
Category: Bank Of America

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z bankowością, czy chcesz zmienić bank, prawdopodobnie znasz Chase i Bank of America. To dwie największe nazwiska w branży bankowej. Każdy ma podobne produkty, od prostego konta czekowego po płatne karty kredytowe. Dodatkowo, jako duże banki, każdy z nich ma dla Twojej wygody tysiące oddziałów i bankomatów w całym kraju. Czy więc powinieneś wybrać Chase czy Bank of America?

Kto powinien bankować z Chase?

Chase oferuje doskonałe wrażenia z bankowości internetowej i mobilnej, dzięki czemu jest idealny dla tych, którzy stale korzystają z bankowości w podróży. Jeśli chcesz osobiście odwiedzić oddział lub dokonać transakcji w bankomacie, możesz to zrobić również dzięki 5100 oddziałom i 16 000 bankomatów w 26 stanach USA. Szeroki zasięg Chase sprawia, że ​​jest to jeden z najwygodniejszych banków do pracy.

Możesz również skorzystać z usług banku Chase, jeśli chcesz mieć wiele kont bankowych w jednym miejscu. Na przykład, możesz założyć dla siebie proste konto oszczędnościowe, płytę CD, którą możesz zaoszczędzić na nowy samochód i konto czekowe dla swojego studenta wraz z kartą debetową. Powinieneś być przygotowany na płacenie miesięcznych opłat za utrzymanie dowolnego konta Chase, które posiadasz. Często istnieje kilka sposobów na zniesienie tych opłat, niezależnie od tego, czy musisz utrzymywać minimalne saldo, czy kończyć niektóre transakcje co miesiąc.

Pod względem stóp procentowych Chase nie oferuje najwyższych stawek – zwłaszcza w porównaniu do banków internetowych, takich jak Ally. Jako duży bank Chase wpłaca tonę pieniędzy do swojego oddziału i bankomatów. To powoduje, że na koncie oszczędnościowym brakuje oprocentowania. Aby zabezpieczyć najwyższe stopy procentowe banku, musisz otworzyć długoterminowe konto CD.

Kto powinien korzystać z banku w Bank of America?

Możesz skorzystać z usług Bank of America, jeśli cenisz sobie wygodę posiadania 4500 oddziałów i 16 000 bankomatów w 37 stanach i Dystrykcie Kolumbii. W połączeniu z bankowością internetową i mobilną oznacza to, że Bank of America zapewnia szereg możliwości zarządzania kontami.

Bank oferuje również różnorodne rachunki bankowe, od prostego konta oszczędnościowego po trzy rachunki czekowe i cztery IRA. Ponownie, warto zwrócić uwagę na miesięczną opłatę za każde konto. Często można zrezygnować z tych opłat, spełniając określone minimum lub dokonując określonych transakcji.

Bank of America oferuje więcej możliwości zarabiania po lepszych stawkach. Już teraz jego standardowe konto oszczędnościowe zarabia na czterech różnych poziomach w zależności od statusu członka nagród. Jego oprocentowane konto czekowe pozwala osobom z wyższym saldem zarabiać po lepszym kursie. Jednak ceny płyt CD nie są tak wysokie, jak Chase.

Chase vs. Bank of America: konta bankowe

Oba duże banki oferują różnorodne rachunki bankowe, dzięki czemu klienci mogą korzystać z wygody posiadania pełnego pakietu w jednej firmie. W Chase możesz otworzyć dwa rodzaje kont oszczędnościowych – Chase Savings i Chase Premier Savings – podczas gdy Bank of America oferuje obecnie tylko jedno konto oszczędnościowe. Bank of America również pozostaje nieco w tyle pod względem oferty rachunków czekowych z trzema opcjami, podczas gdy Chase oferuje pięć opcji, w tym dwa konta czekowe dla studentów. Ponadto dwa rachunki czekowe Chase są oprocentowane, a tylko jedno konto czekowe Bank of America jest oprocentowane. Bank of America oferuje polecany CD jako dodatek do swoich standardowych terminowych kont CD.

Bank of America oferuje również IRA wzorowane na rachunku rynku pieniężnego i płytach CD. Konto ma minimalny depozyt otwarcia w wysokości 100 USD i oferuje bardziej elastyczny plan oszczędzania na emeryturę niż płyta CD.

Chase vs. Bank of America: opłaty

Ogólnie rzecz biorąc, Bank of America i Chase pobierają podobne opłaty za swoje konta. Bank of America ma wyższą miesięczną opłatę za swoje konto oszczędnościowe. Jednak większość rachunków bieżących ma znacznie niższe opłaty miesięczne. Wynika to z faktu, że wiele kont czekowych Chase zwiększa poziomy nagród, przez co opłaty są droższe. Na przykład Chase Premier Platinum Checking wiąże się z miesięczną opłatą w wysokości 35 USD. Możesz jednak zrezygnować z tych opłat, spełniając jeden z wymogów konta.

Żaden bank nie pobiera opłat za utrzymanie swoich kont CD. Możesz jednak spotkać się z karami za wcześniejszą wypłatę za wycofanie dowolnej części kwoty głównej konta przed terminem zapadalności.

Zawsze będziesz chciał uważać na opłaty za debet i opłaty za zagraniczne bankomaty. Można ich łatwo uniknąć, korzystając z konta i pieniędzy w sposób odpowiedzialny.

Opłaty Chase vs. Bank of America
Pościg Bank Ameryki
Podstawowe konto rozliczeniowe 12 USD miesięcznie (trzy sposoby na zwolnienie z opłaty) 12 USD miesięcznie (cztery sposoby na zwolnienie z opłaty)
Podstawowe konto oszczędnościowe 5 USD miesięcznie (cztery sposoby na zwolnienie z opłaty) 8 USD miesięcznie (trzy sposoby na zwolnienie z opłaty)
Bankomat pozabankowy w USA 2,50 USD za transakcję 2,50 USD za transakcję
Przekroczenie konta bankowego 34 USD 35 $

Chase vs. Bank of America: Stawki

Niestety, duże banki, takie jak Chase i Bank of America, nie mogą konkurować z bankami internetowymi i spółdzielczymi kredytami, jeśli chodzi o stopy procentowe. Podstawowa stawka Chase jest najniższą, jaką możesz zarobić, przy 0,01% RRSO. Możesz zarobić wyższą stawkę 0,11%, otwierając konto Chase Premier Savings, łącząc je z kontem czekowym Chase i mając saldo w wysokości co najmniej 250 000 USD. Bank of America nie zaczyna dużo wyżej ze standardową stopą na poziomie 0,03% RRSO. Jednak jako klient Platinum Honors Preferred Rewards możesz zarabiać przy RRSO 0,06%.

Rachunki CD w każdym banku działają trochę inaczej. Bank of America oferuje dwa rodzaje płyt CD, z których jednym jest płyta „Featured CD. To konto oferuje wyższą stawkę 0,07% na okres 12 miesięcy, podczas gdy standardowa płyta CD z tym samym okresem zarabia na 0,05% RRSO. Najwyższy kurs CD wynosi 1,00% dla kont od 60 do 120 miesięcy. Z drugiej strony Chase oferuje płyty CD od jednego miesiąca do 120 miesięcy. Następnie dokładna stawka jest określana na podstawie salda konta według trzech poziomów salda. Stawki te przewyższają stawki CD Bank of America.

Wreszcie, możesz także zarabiać odsetki za pomocą konta czekowego Bank of America, konta czekowego Chase Premier Plus lub konta czekowego Chase Premier Platinum. Żadne z tych kont nie zarabia po bardzo wysokich stawkach, a oba konta Chase zarabiają na poziomie 0,01% RRSO. Rachunek odsetkowy Bank of America zarabia według poziomów salda, ale nadal oprocentowanie wynosi 0,01% RRSO i 0,02% RRSO.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy