Co to jest 26 (f) i czy powinienem w niego zainwestować jako emeryt czy przedemeryt?

17 lutego 2021
Category: Możesz Zrobić

Co to jest 26 (f) i czy powinienem w niego zainwestować jako emeryt czy przedemeryt?

Pojawiło się wiele pytań dotyczących tego, co to jest 26 (f) i czy należy w nią inwestować, zwłaszcza jeśli jesteś blisko lub na emeryturze. Jeśli nie wiesz, co to jest 26 (f), to w porządku i nie ma potrzeby, aby naprawdę to badać. Wraz z 26 (f) pojawiły się twierdzenia, że ​​10 kwietnia 2017 r. Nastąpi „awaria emerytalna i dlatego trzeba zainwestować w 26 (f). Istnieją również twierdzenia, że ​​możesz wygenerować 60 000 USD lub więcej dochodu z 26 (f) i używają go najlepsi inwestorzy, tacy jak Warren Buffet i tym podobne. Więc na czym polega ta tajna luka, o której mówią i jak uniknąć tej „przerwy na emeryturę? Wyjaśnię, czym jest 26 (f) i czym jest ta przerwa dla emerytów.

Po pierwsze, zacznę od tego, że nie będzie „przerwy na emeryturę. Wydaje się, że ludzie, którzy to reklamują, przyjęli taktykę marketingową z ostatniego podręcznika dotyczącego wyborów prezydenckich. Po pierwsze, aby zaszczepić strach w Baby Boomer i emerytów, a po drugie, połącz kilka rzeczy, aby wydawało się to istotne. „Brak przejścia na emeryturę odnosi się do orzeczenia Departamentu Pracy (DOL), które wchodzi w życie 10 kwietnia 2017 r. Zasada ta sprawi, że wszyscy doradcy finansowi będą „powiernikami. Oznacza to, że broker lub doradca musi stawiać Ciebie jako inwestora nad ich własnym najlepszym interesem. Mogłeś pomyśleć, że mogła to już być reguła i była dla niektórych, ale tylko dla nielicznych. Tacy jak przedstawiciele doradców inwestycyjnych i certyfikowani planiści finansowi muszą być przez cały czas powiernikami.Reguła sprawi, że wszyscy doradcy i brokerzy będą powiernikami, co oznacza, że ​​jako potencjalny inwestor, który chce przejść na emeryturę, możesz już nie mieć dostępu do doradców i brokerów z powodu reguły i możesz nie otrzymywać żadnych porad.

To po prostu nieprawda. Zmieni to krajobraz, jeśli chodzi o sposób, w jaki brokerzy i doradcy są opłacani i jak opłaty wychodzą z funduszy, a także wyjaśnienie opłat i konfliktów interesów, ale nie zablokuje możliwości uzyskania porady emerytalnej. Może wprowadzić dodatkowe regulacje, których nie było w przeszłości, to jest kwestia kontrowersji. Częścią obaw jest to, że jeśli nie masz dużo pieniędzy, możesz również nie mieć już dostępu do doradcy, ponieważ teraz nie przyjmą cię jako klienta, ponieważ nagle muszą działać Twoje najlepsze interesy teraz. Mówią też, że nie będziesz miał dostępu do inwestycji, ponieważ nie będą chcieli wziąć na siebie ciężaru.

Cofnijmy się i zrozummy, dlaczego pojawiła się ta zasada. Od 2008 r. Wiele osób nie odzyskało jeszcze zdrowia w niektórych inwestycjach, takich jak fundusze inwestycyjne w nieruchomości (REIT), renty zmienne, a dokładniej mówiąc, niektóre fundusze powiernicze i akcje. Inwestycje te zostały sprzedane, ponieważ brzmiały świetnie, emerytom obiecywano wysokie zyski i przedstawiano je jako stosunkowo bezpieczne, podczas gdy w rzeczywistości tak nie było. Powodem, dla którego brokerzy mocno naciskali, jest to, że zarobili na tym dobrą prowizję. Ponadto fundusze inwestycyjne były sprzedawane częściej z prowizją z góry, więc zacząłeś ze stratą. Renty zmienne miały w sobie wysokie opłaty i zostały fałszywie przedstawione na podstawie gwarancji zawartych w umowie. Te inwestycje nie są jednak złe w pewnych sytuacjach,były zwykle sprzedawane w niewłaściwy sposób, ponieważ broker był zwykle do tego zachęcany, zamiast korzystać z inwestycji w ramach planu emerytalnego klientów. Co w zamian, zdenerwowało wiele osób i dotarło aż do Białego Domu, gdzie wydali orzeczenia, aby chronić Ciebie, konsumenta.

W jaki sposób zmieni to sytuację i potencjalnie spowoduje „brak energii na emeryturę? Oznacza to po prostu, że nie będą już w stanie zaoferować tych inwestycji bez reperkusji, jeśli coś pójdzie nie tak lub zostanie fałszywie przedstawione i najprawdopodobniej nie otrzymają już dużej prowizji. Ostatecznie, dobre lub złe, najprawdopodobniej pomoże to konsumentowi, ale obciąży doradcę finansowego, jeśli w ogóle nie był powiernikiem. Może to oznaczać, że doradca staje się bardziej selektywny wobec tego, z kim chce pracować. Może nawet spowodować, że doradca finansowy odejdzie z branży, ponieważ stało się to dla niego zbyt dużą zmianą.

A co z tym 26 (f), o którym mówią? Dźwięk lubi coś, co jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe? Jak mówi stare powiedzenie, jeśli brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, zwykle tak jest. Możesz również zadać pytanie „Na czym polega haczyk? Cóż, możesz zrobić 26 (f), jeśli chcesz, ale to nie magiczna pigułka uczyni cię bogatym. Gdyby tak było, już bym go znalazł i nie pisałbym tego artykułu, a byłbym już na emeryturze! Podstawową koncepcją tego fantazyjnego numeru z literą jest to, że konsekwentnie wpłacasz pieniądze na inwestycję, taką jak fundusz wspólnego inwestowania. Jeśli chcesz, możesz też skorzystać z innej inwestycji, np. „Pomysł banku na siebie z ubezpieczeniem na życie.Idea funduszu powierniczego lub koncepcja akcji wykorzystuje technikę uśredniania kosztów w dolarach i mówi również, że zaoszczędziłeś pieniądze na rozwój, abyś mógł bezpiecznie wypłacić pieniądze, gdy zdecydujesz się przejść na emeryturę. Sprawiają, że brzmi to tak, jakby była to naprawdę bezpieczna technika i że można uzyskać oburzające zwroty. Ponownie, jeśli brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, zwykle tak jest. Jak więc ktoś uzyskał świetne zyski? Ponownie, gdy koszt dolara był uśredniany, inwestując pieniądze miesiąc po miesiącu, rok po roku, kupowali akcje i fundusze inwestycyjne po niskich i wysokich punktach. Nie była to technika szybkiego wzbogacenia się lub szybkiej emerytury.przy uśrednionym koszcie dolara, inwestując pieniądze miesiąc po miesiącu, rok po roku, kupowali akcje i fundusze inwestycyjne na najniższych i najwyższych poziomach. Nie była to technika szybkiego wzbogacenia się lub szybkiej emerytury.przy uśrednionym koszcie dolara, inwestując pieniądze miesiąc po miesiącu, rok po roku, kupowali akcje i fundusze inwestycyjne na najniższych i najwyższych poziomach. Nie była to technika szybkiego wzbogacenia się lub szybkiej emerytury.

Sukcesem tej strategii jest dalsze inwestowanie i dodawanie pieniędzy do planu. 26 (f) odnosi się bardziej do planu funduszy wspólnego inwestowania, który będzie trudny do zaoferowania po 10 kwietnia 2017 r., Kiedy reguła powiernicza wyjdzie na jaw. Naprawdę brakuje ci dużo? Nie, wcale nie. Możesz zrobić to samo bez tego 26 (f) i nadal będziesz mieć możliwość uzyskania porady emerytalnej. Doradcy finansowi będą teraz poddawani wyższym standardom, a ta 26 (f) szalona taktyka marketingowa nie będzie już mogła być oferowana. Rozumiem, że trudno jest uzyskać jednoznaczną odpowiedź, biorąc pod uwagę wszystkie zmiany zasad zachodzące na kongresie. Zasada powiernicza była gorącym tematem dla doradców finansowych w ciągu ostatniego roku i dla większości zmieni sytuację,ale to nie znaczy, że zostaniesz zmuszony do rezygnacji z zasięgnięcia porady lub nie będziesz w stanie inwestować na rynku i nadal będziesz mieć udaną emeryturę.

Jeśli Twój poprzedni doradca zmusił Cię do wyjazdu, są inni doradcy, którzy będą w stanie i chętnie Ci pomogą. Reguła powiernicza i 26f to tylko szum w krajobrazie finansowym, ale nie ma powodu do paniki. Zanim przystąpisz do jakiejkolwiek inwestycji, upewnij się, że rozumiesz, co to jest, a co ważniejsze, jak to działa z ogólnym planem emerytalnym.

Transkrypcja wideo

Cześć, Vince Oldre, Certified Financial Planner, i chcę z tobą porozmawiać o jednym z gorących tematów dzisiaj. Nazywa się 26F. Teraz otrzymałem kilka e-maili od moich klientów na temat tego, czym jest 26F i czy powinni w niego zainwestować, ponieważ wydaje się, że wokół niego panika. To dlatego, że po 10 kwietnia podobno nie mogą już oferować 26F. Co się dzieje po 10 kwietnia? Cóż, po 10 kwietnia wszyscy doradcy finansowi będą musieli być powiernikami. Oznacza to, że muszą przedkładać twoje interesy nad własne. Wcześniej mieliśmy standard przydatności. Standard przydatności oznaczał, że musieli zaoferować Ci tylko to, co było dla Ciebie odpowiednie. To nie znaczy, że to jest dla ciebie najlepsze. To po prostu oznacza, że ​​musi być dla ciebie odpowiedni. Ale teraz wszyscy będą musieli być powiernikami, co oznacza, że ​​muszą na pierwszym miejscu stawiać twoje interesy.

Teraz 26F, powodem, dla którego robi się to trochę bardziej zagmatwane i dlaczego nie mogą go zaoferować po 10 kwietnia, jest struktura prowizji i sposób ich utworzenia. Czasami korzystamy z banku w ramach własnej strategii lub funduszu wspólnego inwestowania, w którym braliśmy 100, 200 lub 50 USD miesięcznie i wpłacaliśmy je do tego funduszu inwestycyjnego na podstawie bardziej umownej. Jeśli to zrobiłeś, doradca otrzymał prowizję, ale teraz jest to bardziej konflikt interesów i nie pozwalają na udostępnienie tego typu rzeczy po 10 kwietnia. Teraz nadal możesz zastosować podobną taktykę, jak Bank na własną strategię lub niektórzy ludzie będą korzystać ze strategii ubezpieczenia na życie, ale zanim kupisz jakąkolwiek inwestycję, jeśli nie jesteś pewien, co to jest, nie inwestuj w nią numer jeden. Po drugie, zrozum, jak to będzie działać z ogólnym planem emerytalnym.Nawet jeśli brzmi to naprawdę świetnie, upewnij się, że rozumiesz, jak będzie działać z Twoim ogólnym planem emerytalnym.

Inną rzeczą, o którą musisz się martwić, patrząc na 26F, jest to, że oferują ci produkt, który leży w twoim najlepszym interesie. Jeśli tak nie jest, prawdopodobnie chcesz się od tego trzymać z daleka. Zwykle jest to tylko szum rynkowy lub hałas branży finansowej, który próbuje skłonić Cię do skoku na coś, o czym nigdy nie słyszałeś. Nie jest to szybka inwestycja, aby się wzbogacić, chociaż w pewnym sensie tak to brzmi, ale za każdym razem, gdy pojawiają się takie rzeczy, zawsze wiedz, że może być haczyk, lub zawsze wiedz, że musisz zrozumieć, jak ta inwestycja będzie działać ogólny plan emerytalny.

Jeśli chcesz mieć pewność, że uzyskasz więcej informacji o tym, jak może wyglądać dla Ciebie plan emerytalny iz jakich rzeczy możesz chcieć skorzystać, zapraszamy na jeden z naszych warsztatów. Gościmy ich w kilku różnych restauracjach, a także prowadzimy warsztaty indywidualne na emeryturze, na miejscowej uczelni. Jeśli chcesz wziąć udział, zadzwoń do naszego biura lub kliknij na stronę wydarzeń na naszej stronie internetowej, a my upewnimy się, że zostaniesz zarejestrowany i będziesz mógł rozpocząć tworzenie własnego planu emerytalnego. Do tego czasu nie mogę się doczekać rozmowy z Tobą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy