Co to jest Bitcoin Ethereum

17 lutego 2021
Category: Twoje Konto

Co to jest Ethereum?

Zanim przejdziemy do szczegółów Ethereum i jak to działa, zacznijmy od pewnego tła. Projekt Ethereum został po raz pierwszy zaproponowany pod koniec 2013 roku przez założyciela Vitalika Buterina, który jest badaczem i programistą kryptowalut, a obecnie jest jednym z największych nazwisk w branży. Projekt został sfinansowany w ramach internetowej sprzedaży zbiorowej, która miała miejsce między lipcem a sierpniem 2014 r., A blockchain Ethereum został oficjalnie uruchomiony 30 lipca 2015 r. Jednak ponad sześć lat po Bitcoinie szybko wspiął się na drugie miejsce w krypto, jeśli chodzi o kapitalizację rynkową, nieustannie tracą na tym miejscu numer jeden.

Mała inwestycja w wysokości 1000 dolarów w sierpniu 2015 roku przyniosłaby dziś 1,4 miliona dolarów.

Powszechnym błędnym przekonaniem wśród nowych inwestorów i entuzjastów jest to, że każdy zasób kryptograficzny jest kryptowalutą, co oznacza, że ​​każdy zasób cyfrowy może być wykorzystany jako inwestycja lub forma waluty, co nie ma miejsca. Ethereum to publiczna, zdecentralizowana platforma typu open source, która umożliwia tworzenie i uruchamianie aplikacji na ich niestandardowych łańcuchach bloków. Ta platforma działa na inteligentnych kontraktach.

Inteligentne kontrakty to aplikacje, które działają dokładnie tak, jak zaprogramowano, bez możliwości przestojów, cenzury, oszustw lub ingerencji osób trzecich. To „umożliwia programistom tworzenie rynków, przechowywanie rejestrów długów lub obietnic, przenoszenie funduszy zgodnie z instrukcjami dawanymi dawno temu (jak testament lub kontrakt futures) i wiele innych rzeczy, które nie zostały jeszcze wynalezione, a wszystko to bez ryzyko pośrednika lub kontrahenta .

Dla porównania, w tradycyjnych architekturach serwerów każda aplikacja musi skonfigurować własne serwery, które działają na swoim określonym kodzie, co utrudnia udostępnianie danych. Jeśli jedna z tych aplikacji zostanie naruszona lub przejdzie w tryb offline, wpłynie to na wielu innych użytkowników i aplikacje.

To, co sprawia, że ​​blockchain jest wyjątkowy, to fakt, że każdy może skonfigurować węzeł, który replikuje niezbędne dane dla wszystkich węzłów, aby osiągnąć porozumienie i otrzymać wynagrodzenie od użytkowników i twórców aplikacji. Dzięki temu, że odbywa się to w łańcuchu bloków, dane użytkownika są prywatne, a aplikacje mogą być zdecentralizowane, tak jak powinien działać Internet.

cechy

Ethereum ma wiele funkcji dla użytkowników, takich jak inteligentny portfel. Pobieranie i używanie ich inteligentnego portfela pozwala bezpiecznie przechowywać Ethereum i wszelkie inne aktywa kryptograficzne działające na łańcuchu blokowym Ethereum. Umożliwi również pisanie, wdrażanie i używanie inteligentnych kontraktów. To prowadzi nas do języka używanego w inteligentnych kontraktach, zwanego Solidity.

Technologia stworzona przez Ethereum z połączeniem inteligentnych kontraktów umożliwia użytkownikom opracowywanie, projektowanie i wydawanie własnych, zbywalnych tokenów cyfrowych. Możesz użyć tych tokenów do różnych rzeczy, takich jak waluta, przedstawienie aktywów, wirtualny udział, dowód członkostwa itp. Możliwości są naprawdę nieograniczone.

Większość ludzi słyszała o Kickstarterze lub GoFundMe, które są witrynami internetowymi, na których użytkownicy mogą publikować projekty lub cele i otrzymywać finansowanie społecznościowe od opinii publicznej. Ethereum oferuje podobną funkcję, umożliwiając tworzenie projektów i przeprowadzanie bezfunkcyjnej sprzedaży zbiorowej.

Jak to działa, użytkownik może stworzyć umowę, która będzie przechowywać pieniądze darczyńców do czasu osiągnięcia określonej daty lub celu. Mogą się one różnić i zależeć od wyniku, albo fundusze zostaną przekazane właścicielom projektu, aby następnie wykorzystać je na rozwój, albo bezpiecznie zwrócone uczestnikom projektu, jeśli cel nie zostanie osiągnięty. Fakt, że jest to uruchamiane na blockchainie, nie wymaga scentralizowanego arbitra, biura rozliczeniowego ani konieczności zaufania komukolwiek. Możesz również użyć utworzonego tokena, aby śledzić dystrybucję nagród.

Powszechnym błędem jest przekonanie, że Ethereum jest kryptowalutą; jednakże Ether to właściwa nazwa

tokena cyfrowego działającego w łańcuchu bloków. Ether służy do płacenia węzłom i górnikom za ich pracę nad akceptacją transakcji. Na przykład samochód potrzebuje benzyny (lub jakiejś formy mocy), podobnie jak blockchain Ethereum. Możesz myśleć o Eter jako paliwie, które napędza sieć i nagradza węzły i górników.

Sposób, w jaki transakcje odbywają się w sieci Ethereum, różni się od Bitcoina na kilka sposobów. Składniki transakcji Ethereum obejmują wartość jednorazową, cenę gazu, limit gazu i wartość. Wartość jednorazowa to pole na każdym koncie, które śledzi liczbę transakcji wykonanych na tym koncie. Jest on zwiększany dla każdej nowej transakcji, aby sieć wiedziała, w którym porządku wprowadzić transakcje do potwierdzenia.

Cena gazu to ilość „gazu, jaką chcesz zapłacić za jednostkę w ramach tej transakcji. Gaz dla transakcji mierzony jest w GWei i waha się od 0,1 do 100+ GWei. Płacisz za GWei za pomocą Ether, tokena Ethereum.

Limit gazu to maksymalna ilość gazu, jaką zapłacisz za transakcję. Limit jest używany w celu zapewnienia, że ​​transakcja nie zajmie więcej niż na to pozwalasz. Po zatwierdzeniu transakcji, jeśli pozostanie jeszcze gaz, zostanie on odesłany na Twoje konto. „Do to jedynie adres, na który wysyłasz transakcję. Wartość to całkowita ilość Ether, którą chcesz wysłać w transakcji.

Połączmy to wszystko razem. Aby rozpocząć i zrealizować transakcję w sieci Ethereum, należy najpierw ustawić cenę gazu na kwotę, którą chcesz zapłacić za jednostkę, ustawić limit gazu na maksimum, które chcesz wydać, wpisać adres, na który go wysyłasz, a następnie ilość eteru, którą chcesz wysłać. Potwierdź transakcję, a zostanie ona wysłana do lokalnego węzła Ethereum w celu weryfikacji. Po zatwierdzeniu transakcja jest transmitowana do sieci.

Uwaga *: Transakcja wymaga określonej ilości paliwa gazowego do zakończenia transakcji, więc jeśli ceny gazu i limit gazu zostaną ustawione zbyt nisko, transakcja zostanie anulowana z powodu braku wystarczającej ilości gazu i konieczne będzie zresetowanie limitów.

Jak to dostać? Jak mam to przechowywać?

Obecnie oferujemy Ethereum we wszystkich bankomatach Bitcoin Depot. Znajdź najbliższą lokalizację tutaj. Pobierz portfel Edge, aby bezpiecznie przechowywać swoje środki po zakupie, lub wybierz jeden z naszych polecanych portfeli. Korzystanie z naszego bankomatu zapewnia wygodę w zakupie kryptowaluty z natychmiastową weryfikacją tożsamości. Koniec z czekaniem dni lub nawet tygodniami na weryfikację zakupu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy