Co to jest gwarant pożyczki?

17 lutego 2021
Category: Ocena Kredytowa
Wysłane przez Franka Gogola
Śniąc o studiowaniu w Stanach Zjednoczonych, w końcu zapewniłeś sobie miejsce na prestiżowej uczelni w wybranej przez siebie dziedzinie. Teraz pojawia się kolejna duża przeszkoda: zastanowienie się, jak zapłacić za naukę. Uzyskanie pożyczki studenckiej jest znacznie łatwiejsze dla obywatela Stanów Zjednoczonych lub stałego rezydenta w porównaniu ze studentem-imigrantem, ponieważ zazwyczaj wymagany jest poręczyciel lub współsygnatariusz.

Co to jest gwarant pożyczki?

Jeśli imigrant nie ma kredytu lub ma niską zdolność kredytową w Stanach Zjednoczonych, banki / pożyczkodawcy potrzebują osoby, która może wziąć odpowiedzialność w przypadku niespłacenia pożyczki. Ta osoba jest znana jako poręczyciel.

Poręczyciel musi być obywatelem USA lub stałym rezydentem z dobrą zdolnością kredytową. Zapewnia to spokój pożyczkodawcom, którzy martwią się o utratę środków. Poręczycielem może być twój przyjaciel, członek rodziny lub kolega.

Gwarant a współsygnatariusz

Banki / pożyczkodawcy wymagają, jako dodatkowego zabezpieczenia, kogoś, kto przejmie odpowiedzialność za głównego wnioskodawcę (pierwotnego pożyczkobiorcę) w przypadku niespłacenia pożyczki. Osoba może być poręczycielem lub współsygnatariuszem. Ocena kredytowa gwaranta lub współsygnatariusza odgrywa ważną rolę przy podejmowaniu decyzji o wypłacie pożyczki wnioskodawcom o niskiej zdolności kredytowej. Gwarant lub współsygnatariusz różnią się jedynie ogólną odpowiedzialnością i odpowiedzialnością.

Podczas gdy współsygnatariusz jest w równym stopniu odpowiedzialny za pożyczkę, poręczyciel jest drugorzędną formą spłaty. Poręczyciel ponosi odpowiedzialność tylko wtedy, gdy główny wnioskodawca nie spłaci pożyczki.

Plusy i minusy gwaranta

Posiadanie poręczyciela, za którego możesz ręczyć, może pomóc w łatwiejszym zabezpieczeniu pożyczki. Pozwól nam sprawdzić, jakie korzyści uzyskasz dzięki wsparciu poręczyciela.

Korzyści gwaranta
 • Zwiększenie szansy, że Twój wniosek o pożyczkę zostanie zaakceptowany przez pożyczkodawcę.
 • Niektóre banki mogą pożyczyć Ci większą kwotę na podstawie historii kredytowej gwaranta.Posiadanie poręczyciela przed złożeniem wniosku o pożyczkę działa dobrze w przypadku osób bez historii kredytowej lub o złej historii kredytowej.Podobnie jak w przypadku większości rzeczy, pożyczka gwarantowana ma również wady.

  Wady gwaranta
 • Zanim poprosisz kogoś o bycie poręczycielem twojej pożyczki, będziesz musiał otworzyć dla tej osoby swoje księgi finansowe.
 • Pożyczkodawcy nie obniżają stóp procentowych tylko dlatego, że masz poręczyciela z dobrą historią kredytową.Jeżeli główny pożyczkobiorca nie jest w stanie spłacić pożyczki lub przegapi jeden lub więcej EIW, może to niekorzystnie wpłynąć na zdolność kredytową gwaranta.Jak znaleźć gwaranta

  Do tej pory poznaliśmy podstawy posiadania nazwy poręczyciela na wniosku. Jednak samo znalezienie poręczyciela może być trudnym zadaniem. Zwykle w takich sytuacjach zwracamy się do członków rodziny, ale jeśli jesteś imigrantem mieszkającym w Stanach Zjednoczonych, będziesz musiał poszukać kogoś innego, kto będzie gwarantem Twojego wniosku. Oto, jak możesz znaleźć odpowiedni dla siebie:

  Wymień swoje wymaganiaZanim zwrócisz się do osoby, która ma być Twoim poręczycielem, musisz upewnić się, że:

  • Dostępność. Gwarant będzie musiał przychodzić na podpisywanie i inne spotkania.
  • Oceny aktywów i kredytów potencjalnego gwaranta.Możesz również sprawdzić u pożyczkodawcy, czy ma on listę poręczycieli.

   Sporządź listę kontrolną potencjalnych gwarantówMożna to zrobić na podstawie rodzaju pożyczki i wymaganej kwoty.

   Poznaj swojego gwarantaUmów się osobiście z gwarantem, aby wyjaśnić Twoje wymagania i inne szczegóły, takie jak warunki płatności, okres umowy itp.

   Poręczyciel handlowyW ostateczności, jeśli nie jesteś w stanie znaleźć nikogo na swojego poręczyciela, możesz spróbować skorzystać z usług poręczyciela handlowego. Ta osoba lub firma pobierze symboliczną jednorazową opłatę, aby być Twoim poręczycielem.

   Uwagi dla potencjalnych gwarantów

   Gdy osoba zgodzi się być Twoim poręczycielem, niezależnie od tego, czy jest członkiem rodziny, czy poręczycielem handlowym, jest kilka rzeczy, które muszą wziąć pod uwagę:

   • Osoba musi poświęcić trochę czasu na dokładne przejrzenie całej umowy pożyczki. Dzięki temu nie będzie późniejszych niejasności co do warunków płatności, okresu obowiązywania umowy, zabezpieczenia kredytu itp.
   • Jeżeli jest to członek rodziny, należy wziąć pod uwagę obciążenie związku w przypadku niewykonania zobowiązania lub zerwania układu.Jeżeli poręczyciel ma jakiekolwiek wątpliwości, nie wolno zmuszać tej osoby do podpisania dokumentów.W razie potrzeby obie strony muszą udać się do prawnika lub doradcy finansowego w celu omówienia i pełnego wyjaśnienia wszystkich zagrożeń.Wniosek

    Uzyskanie pożyczki może być uciążliwym procesem, zwłaszcza jeśli jesteś imigrantem bez zdolności kredytowej. Chociaż możesz być w stanie znaleźć poręczyciela, aby uzyskać pożyczkę od pożyczkodawcy, musisz poświęcić trochę czasu, aby zrozumieć wszystkie związane z tym ryzyko i rozważyć zalety i wady sytuacji przed kontynuowaniem.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy