Czego szukać w swojej pierwszej karcie kredytowej

17 lutego 2021
Category: Zwrot Gotówki

Aktualizacja: 7 października 2019 r.Alexa Mason

Istnieją tysiące produktów i usług finansowych, a my wierzymy, że pomogą Ci zrozumieć, które z nich są dla Ciebie najlepsze, jak to działa i czy faktycznie pomoże Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Jesteśmy dumni z naszych treści i wskazówek, a informacje, które udostępniamy, są obiektywne, niezależne i bezpłatne.

Ale musimy zarabiać, aby opłacić nasz zespół i utrzymać tę stronę internetową! Nasi partnerzy wynagradzają nas. TheCollegeInvestor.com ma powiązania reklamowe z niektórymi lub wszystkimi ofertami zawartymi na tej stronie, co może mieć wpływ na to, jak, gdzie i w jakiej kolejności mogą pojawiać się produkty i usługi. College Investor nie obejmuje wszystkich firm ani ofert dostępnych na rynku. A nasi partnerzy nigdy nie mogą nam zapłacić za zagwarantowanie korzystnych recenzji (a nawet za recenzję ich produktu).

Aby uzyskać więcej informacji i pełną listę naszych partnerów reklamowych, zapoznaj się z pełną informacją dotyczącą reklam. TheCollegeInvestor.com dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Informacje zawarte w naszych recenzjach mogą różnić się od tych, które znajdziesz, odwiedzając instytucję finansową, usługodawcę lub witrynę internetową konkretnego produktu. Wszystkie produkty i usługi są prezentowane bez gwarancji.

Kiedy szukasz swojej pierwszej karty kredytowej, wszystkie dostępne opcje mogą wydawać się przytłaczające. Jest tak wiele różnych opcji do wyboru i musisz znaleźć kartę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Kiedy dostałem swoją pierwszą kartę kredytową, nie miałem żadnego strategicznego podejścia. Zamiast tego po prostu złożyłem wniosek o pierwsze trzy oferty kart kredytowych, które otrzymałem pocztą i utknąłem z wysokimi opłatami rocznymi, wysokimi stopami procentowymi i bez dodatkowych korzyści.

Nie chcesz robić tego samego. Oto, czego musisz szukać w swojej pierwszej karcie kredytowej.

Dlaczego potrzebujesz karty?

Pierwszym krokiem w wyborze karty jest zrozumienie, dlaczego chcesz ją mieć. Oto niektóre z najczęstszych powodów.

Budowanie kredytu – karty kredytowe mogą być fantastycznymi narzędziami do budowania kredytu. Jeśli to jest powód, dla którego chcesz otrzymać kartę, poszukaj czegoś bez rocznej opłaty. Jeśli będziesz spłacać saldo w całości każdego miesiąca, stopa procentowa nie będzie miała znaczenia.

Dokonywanie dużego zakupu – Jeśli szukasz karty, aby dokonać dużego zakupu, jedną rzeczą, która będzie dla Ciebie ważna, jest limit kredytu. Jako pierwszy właściciel karty może być trudno znaleźć kartę z limitem kredytowym przekraczającym kilkaset dolarów. Innym niezwykle ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest stopa procentowa. Podczas gdy karty kredytowe generalnie mają wyjątkowo wysokie stopy procentowe, bardzo ważne będzie, aby znaleźć jak najniższą stopę procentową. Jeśli nie masz planu spłaty dużego zakupu, będzie Cię to kosztować tylko w postaci odsetek.

Zdobywanie nagród różne karty kredytowe oferują różne nagrody, a niektóre nie mają żadnych nagród. Możesz otrzymać zwrot gotówki, darmowe przejazdy, punkty lotnicze, pobyty w hotelach i karty podarunkowe.

Oto dokładniejsze wyjaśnienie wszystkich różnych elementów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze pierwszej karty kredytowej.

# 1 – Opłata roczna

Niektóre karty kredytowe wymagają uiszczenia rocznej opłaty, która może wynosić od 19 do 100 USD. Ze względu na ogromną liczbę dostępnych kart kredytowych musisz znaleźć taką, która nie wymaga uiszczania rocznej opłaty.

Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy wybierasz kartę wyłącznie dla nagród, a potencjalne nagrody przewyższają wszystko, co zapłacisz w ramach rocznej opłaty lub odsetek.

Ubiegając się o kartę, zapoznaj się z drobnym drukiem, ponieważ niektóre karty nie będą obciążać Cię roczną opłatą aż do drugiego roku posiadania karty.

# 2 – Oprocentowanie

Karty kredytowe są znane z wysokich stóp procentowych i jako pierwszy posiadacz karty powinieneś spodziewać się wyższej stopy procentowej.

Ogólnie można znaleźć stawki wahające się od 11% do 30% RRSO.

Jeśli co miesiąc płacisz w całości rachunek karty kredytowej, nie będziesz musiał się martwić o naliczenie żadnych odsetek. Jeśli planujesz utrzymać saldo, ogranicz je do minimum i znajdź najniższą możliwą stopę procentową.

Czasami znajdziesz również karty kredytowe, które oferują 0% odsetek za sześć miesięcy lub 0% odsetek za przelewy salda na określony czas. Te oferty wstępne byłyby idealne, jeśli planujesz dokonać dużego zakupu i zachować równowagę przez sześć miesięcy lub krócej.

# 3 – Nagrody

Istnieje nieograniczona liczba nagród, które można teraz znaleźć na kartach kredytowych. W rzeczywistości istnieje wiele wspaniałych kart, które oferują wspaniałe nagrody za wydatki. Spróbuj znaleźć kartę nagród, która odpowiada Twoim zainteresowaniom (np. Podróże).

Poszukaj karty z rodzajami nagród, które Cię interesują. Mogą to być zwrot gotówki, przeloty, pobyty w hotelach, a nawet karty podarunkowe. Spójrz także na warunki wykupu. Niektóre nagrody mogą mieć limit ważności.

Jeśli rejestrujesz się w celu uzyskania karty kredytowej ze względu na nagrody, upewnij się, że co miesiąc płacisz w całości rachunek. Jeśli płacisz wysoką roczną opłatę i wysokie oprocentowanie, anulujesz wszystkie otrzymane nagrody. (A może nawet gorzej!)

# 4 – Inne opłaty

Podczas rejestracji powinieneś być bardzo świadomy wszystkich opłat, które mogą wiązać się z kartą kredytową. Na przykład, jeśli dokonasz opóźnionej płatności, zostaniesz obciążony opłatą (zwykle około 30 USD). Mogą również obowiązywać opłaty za przelew salda, opłaty z tytułu zaliczki gotówkowej, opłaty za transakcje zagraniczne i opłaty za przekroczenie limitu.

Przeczytaj drobnym drukiem, aby zobaczyć, jakie są opłaty za kartę, o którą się ubiegasz.

# 5 – Limit kredytu

Jako pierwszy posiadacz karty szanse na to, że Twój limit kredytowy będzie dość mały. Jeśli używasz karty kredytowej do budowania kredytu, nie ma to znaczenia. Jeśli masz nadzieję na zdobycie karty kredytowej, aby dokonać dużego zakupu, możesz mieć pecha.

Zwykle po roku lub więcej korzystania z karty kredytowej i terminowej płatności można zażądać podwyższenia limitu kredytowego.

Wskazówki dotyczące odpowiedzialnego korzystania z karty kredytowej

Karty kredytowe są świetne, gdy są używane odpowiedzialnie, ale mogą siać spustoszenie w twoich finansach, jeśli nie są prawidłowo używane. (Zapytaj mnie, skąd wiem!)

Oto kilka ogólnych wskazówek dotyczących prawidłowego korzystania z karty kredytowej:

Zawsze płać rachunek na czas – Największym czynnikiem wpływającym na zdolność kredytową jest historia płatności. Zawsze opłacaj rachunek z karty kredytowej na czas, nawet jeśli jest to tylko minimalna kwota płatności.

Spłacaj swój rachunek w całości co miesiąc – aby uniknąć wysokich stóp procentowych związanych z kartą, co miesiąc opłacaj cały rachunek. Pobieraj tylko tyle, ile możesz spłacić.

Miej plan na duże zakupy – jeśli zamierzasz dokonać dużego zakupu na swojej karcie (co powinno być ostatecznością), miej plan, jak go spłacisz. Ustaw określoną kwotę w dolarach, którą będziesz płacić co miesiąc i trzymaj się jej!

Jeśli masz inne pytania dotyczące tego, na co zwrócić uwagę na swojej pierwszej karcie kredytowej, daj mi znać w sekcji komentarzy!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy