Czy listy przed zatwierdzeniem naprawdę coś znaczą?

17 lutego 2021
Category: Raport Kredytowy

Minneapolis, MN: Kupując dom, wszyscy powiedzą ci, że potrzebujesz listu wstępnej akceptacji, a prawie żaden sprzedawca nie będzie patrzył na twoją ofertę bez dołączonego do oferty listu wstępnego. Ale czy listy przed zatwierdzeniem naprawdę coś znaczą?

Prawidłowa odpowiedź brzmi: tak, nie i może.

Zamiar listu przed zatwierdzeniem jest niezwykle ważny w procesie zakupu domu. Ma na celu poinformowanie potencjalnego nabywcy domu, że jego szanse na ostateczną akceptację kredytu są silne. Sprzedawcom i agentom nieruchomości informuje, że kupujący spotkał się z urzędnikiem ds. Pożyczek, który przejrzał ich wniosek i dokumentację, i wszystko wygląda dobrze do ostatecznego zatwierdzenia po wybraniu rzeczywistego domu.

Wstępne zatwierdzenie bardzo różni się od podstawowej kwalifikacji wstępnejWstępna kwalifikacja jest zawsze pierwszym krokiem w procesie kredytowania domu. Klient dostarcza i składa wniosek, a pożyczkodawca generalnie pobiera raport kredytowy do przeglądu. Klient przedstawia przegląd swojej sytuacji, w tym miejsca pracy, dochody, aktywa i zadłużenie. Zwykle tylko ustnie.

Poza raportem kredytowym uzyskano niewiele, jeśli w ogóle jakakolwiek, faktyczna dokumentacja potwierdzająca. To bardziej brzmi tak, jakbyś był dobrym typem rozmowy przy pewnych założeniach.

Zwykle jest to wystarczające, aby wcześnie zastanowić się nad pomysłem zakupu domu i można to zrobić dość szybko przez telefon.

Wstępne zatwierdzenie standardowej pożyczkiBardziej typowe standardowe wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego rozpoczyna się od etapów wstępnej kwalifikacji, ale specjalista ds. Pożyczki zbiera również i faktycznie przegląda standardowe dokumenty uzupełniające, takie jak odcinki wypłaty, W2, wyciągi bankowe i zeznania podatkowe. Urzędnik ds. Pożyczek zazwyczaj przesyła również informacje o wniosku za pośrednictwem automatycznego systemu komputerowego do celów ubezpieczeniowych (AUS), aby uzyskać skomputeryzowane wstępne zatwierdzenie pożyczki.

Jest to ogromny krok w stosunku do kwalifikacji wstępnej, ale prawie zawsze ogranicza się tylko do przeglądu urzędnika ds. Pożyczki. Doświadczeni urzędnicy ds. Pożyczek i nie sprawdzanie wszystkich dokumentów może skutkować otrzymaniem informacji, że są Państwo wstępnie zatwierdzeni, ale wniosek może zostać odrzucony. Niezwykle ważne jest, aby mieć doświadczonego specjalistę ds. Pożyczek, który widział po Twojej stronie prawie wszystko, aby wyeliminować przyszłe problemy.

Jest to najczęstsza forma wstępnego zatwierdzenia i pasuje do większości klientów. W przypadku większości pożyczkodawców można to zrobić w ciągu jednego lub dwóch dni.

Pełne wstępne zatwierdzenie przez UnderwriterWstępne zatwierdzenie pełnego subemitenta hipotecznego ma miejsce, gdy wniosek i cała dokumentacja uzupełniająca są sprawdzane i zatwierdzane przez Subemitenta. Obejmuje to przejrzenie wszystkich dokumentów i przeprowadzenie wszystkich weryfikacji pracy, weryfikacji zeznań podatkowych i kontroli pod kątem oszustw, które pożyczkodawcy wykonują w ramach procesu zatwierdzania, który nie jest wykonywany w ramach standardowego zatwierdzenia wstępnego.

Czasami jest to również nazywane pełnym zatwierdzeniem kredytu. Wciąż nie jest to gwarancja zamknięcia, ponieważ pożyczkodawca będzie musiał uzyskać wycenę i zweryfikować zobowiązanie firmy zajmującej się tytułem do czystego tytułu, gdy masz już wcześniej udaną ofertę dotyczącą domu, ale wszystkie kwestie związane z kredytem zostały wyjaśnione.

Ponieważ jest to pełne zatwierdzenie kredytu, zwykle może to zająć dwa tygodnie lub dłużej.

Wstępne zatwierdzenie przez Underwriter ma większe znaczenieMortgages Unlimited oferuje zarówno standardową wstępną akceptację, jak i pełną wstępną akceptację ubezpieczyciela, w zależności od potrzeb klientów. Nazywamy to naszym procesem zatwierdzania przez Underwriter Certified Pre-Approval.

Wstępne zatwierdzenie przez ubezpieczyciela ma większą wagę i jest bardziej atrakcyjne dla sprzedawców, zwłaszcza gdy patrzy się na wiele ofert. Sprzedawcy domów lubią to bardziej, wiedząc, że więcej elementów układanki zatwierdzającej zostało już sprawdzonych i podpisanych przez faktycznego gwaranta. To stawia Twoją ofertę ponad wszelką standardową wstępną akceptacją, a zwłaszcza podstawową kwalifikacją wstępną.

Dlatego w The Joe Metzler Team w Mortgages Unlimited oferujemy obie opcje. Szybkość sporządzenia podstawowego listu przed zatwierdzeniem i zaufanie pisarza potwierdzonego certyfikatem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy