Czy mogę polegać na moim doradcy hipotecznym, jeśli chodzi o świetny kredyt hipoteczny?

17 lutego 2021

Jak dokładnie pomaga doradca hipoteczny?

Praca z wyspecjalizowanym konsultantem ds. Kredytów hipotecznych jest gwarantowana, ponieważ zostaniesz omówiony przez różnych kredytodawców i stawki kredytów hipotecznych. Pomoże Ci to wybrać stawkę, która pasuje do Twojej konkretnej sytuacji finansowej. I odwrotnie, jeśli udasz się bezpośrednio do banku, otrzymasz jeden zestaw warunków kredytu hipotecznego i oprocentowanie.

Chcesz wiedzieć, ile możesz sobie pozwolić na kredyt hipoteczny? Sprawdź to teraz.

Wzięcie kredytu hipotecznego to zawsze najłatwiejszy sposób na posiadanie domu. Niezależnie od tego, czy wybierasz się do prywatnego pożyczkodawcy, banku, brokera hipotecznego czy towarzystwa budowlanego, prawdopodobnie będziesz potrzebować konsultanta ds. Kredytów hipotecznych. Doradca będzie współpracował z Tobą i w Twoim imieniu podczas procesu aplikacji. Chcesz poznać ich dokładne obowiązki? Czytaj.

Podstawowa rola doradcy hipotecznego

Krótko mówiąc, doradca hipoteczny pomoże Ci uzyskać odpowiedni kredyt hipoteczny. Identyfikują najlepsze opcje w oparciu o Twoją sytuację finansową. Współpracują również z instytucjami finansowymi, pośrednikami w obrocie nieruchomościami, doradcami finansowymi i prywatnymi pożyczkodawcami.

Zasadniczo typowy dzień doradztwa hipotecznego obejmuje rozmowy z klientami, dokonywanie ocen finansowych, przygotowywanie dokumentów aplikacyjnych i pozyskiwanie najbardziej opłacalnych kredytów hipotecznych. Ich obowiązkiem jest upewnienie się, że całkowicie rozumiesz różne rodzaje kredytów hipotecznych na rynku. Nie wahaj się zapytać o wszystko, co wydaje się niejasne, szczególnie dotyczące warunków spłaty, zanim uruchomisz aplikację. Twój konsultant ciężko pracuje, aby zobaczyć, czy cele zakupów zostały osiągnięte, i informuje Cię o aktualnych produktach lub zmianach prawnych.

Jaki jest koszt wynajmu doradcy hipotecznego?

Ci specjaliści nie są jak oficerowie pożyczkowi, do których możesz być przyzwyczajony. Są niezależnymi operatorami, co oznacza, że ​​nie pracują dla określonych firm z branży nieruchomości lub kredytodawców hipotecznych. Mają własne licencje i muszą być opłacani za swoje usługi. Doradca hipoteczny może poprosić Cię o płatność lub pożyczkodawcę. Koszt ich obsługi nie może przekroczyć 2% kwoty kredytu. Jeśli odpowiadasz za ich spłatę, musisz wpłacić pieniądze z góry, w przeciwnym razie zostaną one uwzględnione w spłacie kredytu. Poprzez kredyt pożyczkodawcy doradca hipoteczny może udzielić pożyczki bez kosztów, ale Twoje oprocentowanie zostanie podwyższone. Niemniej jednak wszystkie te szczegóły należy ci wyjaśnić. Nie wychodź z biura, nie wiedząc, po co się pakujesz. Jeśli uważasz, że są ukryte zarzuty, powiedz głośno, aby nie pozostać w ciemności.

Jak oni pracują

Bardzo niewielu doradców hipotecznych pracuje dla konkretnych instytucji lub osób. W takich przypadkach sprzedają tylko produkty od swoich pracodawców. Ich praca opiera się na biurze, więc musisz ich znaleźć, a nie oni ciebie. Jednak zdecydowana większość to osoby samozatrudnione, powszechnie określane jako niezależni doradcy hipoteczni. Możesz je znaleźć w ich biurach, w domu lub mogą podróżować do klienta meeta. Ich produkty obejmują cały rynek kredytów hipotecznych, więc możesz spodziewać się porównania stawek od wszystkich dostawców w regionie, który Cię interesuje.

Ogólnie rzecz biorąc, niezależni doradcy mają większe doświadczenie niż zatrudnieni doradcy. Niezależny specjalista pracuje ciężej, aby uzyskać dobre stawki dla klientów, ponieważ zależą oni od ich reputacji.

Cechy, których należy szukać u doradcy hipotecznego

Konsultant musi posiadać kilka podstawowych umiejętności. Jednym z nich jest doskonała komunikacja, zarówno ustna, jak i pisemna. Do ich obowiązków należy wyjaśnianie trudnych warunków finansowych w języku laika. Podczas przełączania się między współpracownikami i klientami muszą odpowiednio dostosować swoją mowę.

Chociaż kwalifikacje akademickie nie są tak ważne, powinny wykazywać większą umiejętność przyswajania informacji i ich szybkiej interpretacji. osoby, które odbywają staż lub szkolenie, muszą spełniać wymagania branży i posiadać doskonałe umiejętności matematyczne i informatyczne.

Wreszcie niezbędna jest odpowiednia obsługa klienta. Ta praca polega na codziennym spotykaniu się z klientami, więc konsultant musi zachowywać się z odpowiednim nastawieniem i rozwiązywać problemy. Język ciała jest kluczowy, a dyskretne obchodzenie się z poufnymi informacjami.

Czy możesz zaufać rekomendacjom doradcy hipotecznego?

Jeśli kupujesz dom po raz pierwszy, możesz nie wiedzieć dokładnie, kogo zatrudnić: pośrednika w obrocie nieruchomościami czy doradcy hipotecznego. Jeśli wynajmujesz agenta nieruchomości przed uzyskaniem wstępnej zgody na kredyt hipoteczny, skąd będziesz wiedzieć, że stać Cię na konkretny dom? Co więcej, jeśli zdarzy ci się znaleźć wymarzony dom bez zasięgnięcia profesjonalnej porady, nie będziesz w stanie przedstawić ważnej oferty bez uprzedniej zgody.

Nasza najlepsza rada to zatrudnienie niezależnego doradcy hipotecznego, zanim zaczniesz polować na dom. Pomogą Ci w uzyskaniu najbardziej odpowiedniego kredytu mieszkaniowego. Czy nadal wątpisz, czy za ich radą kryje się ukryty motyw? W porządku jest być podejrzliwym, ale większe szanse, że Twój konsultant nie ma żadnych zachęt od kredytodawcy hipotecznego.

Wniosek

Skoro Twój doradca prowadzi Cię przez niezliczone oprocentowanie i opłaty, czy są to jedyne kryteria wyboru kredytu hipotecznego? Najważniejszym czynnikiem jest stopa procentowa. Nie zwracaj zbytniej uwagi na opłatę za pożyczkę. Kredyt hipoteczny to coś więcej niż tylko pobierane opłaty. Doświadczony konsultant ds. Kredytów hipotecznych może powiedzieć, że pożyczkodawcy pobierają prawie taką samą stawkę; tylko, że niektórzy mylą Cię z żargonami i opłatami za APR. Ponieważ krajowi pożyczkodawcy hipoteczni zmagają się z ostrą konkurencją, przedstawiają również bardzo konkurencyjne stawki. Rodzaje kredytów hipotecznych i rybitw, które mogą zapewnić, są również ograniczone i najczęściej podają tylko stawki wewnętrzne.

Jednak konsultant ds. Kredytów hipotecznych ma szerszy dostęp do większych pul źródeł kredytów hipotecznych. Wiedzą również, jakie są aktualne oferty specjalne, takie jak bezpłatne wyceny i czy istnieją ukryte koszty tych ofert specjalnych. Nie daj się zmylić pożyczkodawcami, którzy reklamują bezpłatne zabezpieczenie domu. Mają też ukryte koszty, które musisz zapłacić firmie ochroniarskiej. Czy wiesz, że na ziemi nie ma rzeczy za darmo? Zapomnij o przesadzonych ofertach sprzedaży na stronach internetowych i telewizorach. Zapytaj ekspertów – konsultantów hipotecznych. Chcesz, aby Twoja pożyczka została obsłużona szybko, efektywnie, bez niespodzianek i czkawek. Sprawdź, na jaki kredyt hipoteczny możesz sobie pozwolić.

Mike Plambeck

Michael Plambeck, założyciel i właściciel Home Loans For All, wypełnia lukę między naszym zespołem ds. Treści a zespołem branżowym, będąc ekspertem w obu obszarach. Michael jest ekspertem ds. Kredytów mieszkaniowych, który od ponad czterech lat ściśle współpracuje z urzędnikami ds. Kredytów i pośrednikami w handlu nieruchomościami i jest zaangażowany w ciągłe kształcenie ustawiczne, aby upewnić się, że jest na bieżąco ze wszystkimi przepisami i regulacjami dotyczącymi nieruchomości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy