Czym zajmuje się pierwotny pożyczkodawca?

17 lutego 2021

Jest wiele osób zaangażowanych w pomoc pożyczkobiorcy w pomyślnym zabezpieczeniu kredytu hipotecznego, ale jedną z najważniejszych osób w tym procesie jest pierwotny pożyczkobiorca. Czym dokładnie zajmuje się pierwotny pożyczkodawca? W tym poście zbadamy obowiązki pierwotnego pożyczkodawcy i wyjaśnimy, jakie cechy powinien mieć dobry pierwotny pożyczkodawca.

Kim jest inicjator hipoteki?Mówiąc najprościej, pierwotny pożyczkodawca hipoteczny (inaczej urzędnik ds. Pożyczki hipotecznej, urzędnik ds. Pożyczki, LO itp.) To zazwyczaj osoba, która współpracuje z pożyczkobiorcą w celu sfinalizowania transakcji hipotecznej. Pierwotny / urzędnik zajmujący się pożyczką hipoteczną jest zwykle głównym punktem kontaktowym pożyczkobiorcy podczas całego procesu udzielania pożyczki.

Aby zagłębić się nieco w to, czym zajmuje się pierwotny pożyczkodawca, możesz rzucić okiem na ten przykładowy opis stanowiska z popularnej witryny wyszukiwania ofert pracy, Monster.com:

„Obowiązki zawodowe urzędnika ds. Kredytów hipotecznych:

Zwiększa portfel kredytów hipotecznych poprzez rozwijanie kontraktów biznesowych; przyciąganie klientów hipotecznych; zakończenie obsługi i zamknięcie kredytu hipotecznego; personel nadzorujący.

Należy pamiętać, że powyższy przykład to tylko przykład i w zależności od firmy niektóre obowiązki mogą nie być wymagane. Podobnie mogą istnieć obowiązki niewymienione w powyższym przykładzie, za które odpowiedzialny byłby LO.

Co robią inicjatorzy kredytów hipotecznych?Do kilku typowych obowiązków pierwotnych pożyczkodawców należą między innymi…

Przeprowadzanie wywiadów z wnioskodawcami hipotecznymi

Analiza i weryfikacja wstępnych wniosków o pożyczkę

Zbieranie podstawowych informacji finansowych

Przesyłanie wniosków o pożyczkę do rozpatrzenia

Monitorowanie postępu pożyczki od złożenia wniosku do zamknięcia

Czego szukać w pożyczkodawcy:Oprócz możliwości wykonania niezbędnych zadań związanych z obsługą kredytu hipotecznego, dobry pierwotny pożyczkodawca powinien posiadać pewne cechy, które pomogą mu i ich pożyczkobiorcom odnieść sukces.

Przede wszystkim LO powinny przestrzegać branżowych standardów uczciwości i rzetelności. Nawet pomimo wszystkich ostatnich ulepszeń w zakresie ochrony pożyczkobiorców, nadal można pracować z pożyczkodawcą pozbawionym skrupułów. Najlepszym sposobem, aby upewnić się, że pracujesz z dobrym efektem uczenia się, jest odrabianie lekcji na jego / jej / jej firmie. Sprawdź ich ocenę w Better Business Bureau, poproś o referencje od poprzednich klientów, przeczytaj opinie online i co najważniejsze, kieruj się swoim instynktem. Kiedy spotkasz się z LO, najprawdopodobniej będziesz w stanie zrozumieć ich etykę pracy i zdecydować, czy będziesz współpracować ze sobą.

Pożyczkodawcy powinni również dobrze radzić sobie ze społeczeństwem, ponieważ muszą pracować jeden na jednego z różnymi pożyczkobiorcami z różnych środowisk. Ponadto dobrzy nauczyciele będą chcieli w miarę możliwości rozwijać nowe możliwości biznesowe, więc będą aktywnie pracować nad budowaniem relacji z agentami nieruchomości, rzeczoznawcami majątkowymi i prawnikami. Im bardziej LO to robi, tym bardziej rośnie jego reputacja.

W Luxury Morgage spędziliśmy blisko 20 lat na budowaniu reputacji lidera w dziedzinie mieszkaniowych kredytów hipotecznych. Nasi certyfikowani specjaliści ds. Pożyczek należą do najlepszych w branży i znajdują się w kilku stanach w całym kraju. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej firmie i naszej ofercie produktów pożyczkowych, skontaktuj się z nami już dziś. Po prostu zadzwoń pod bezpłatny numer 888-379-0303 lub wypełnij nasz formularz kontaktowy, a jeden z naszych pożyczkodawców skontaktuje się z Tobą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy