Dlaczego bankowość inwestycyjna? 10 sposobów odpowiedzi na pytanie z wywiadu

17 lutego 2021
Category: Będziesz Musiał

Bankowość to wymagająca branża, która ma swoje zalety i wady. Ma w sobie urok sławy, pieniędzy, statusu i prestiżu. Powszechnie uznawany za najbardziej wyczerpującą i najtrudniejszą branżę, w której można to zrobić, nie bez powodu. Godziny są niewiarygodnie długie, otoczenie jest pełne presji, a oczekiwania wysokie.

Powód, dla którego ludzie wybierają bankowość inwestycyjną, jest inny dla każdego. Każda osoba ma inny powód lub wyjaśnienie, dlaczego postrzega bankowość inwestycyjną jako część swojej przyszłości.

Samo wejście do branży jest samo w sobie kolejką górską. Wypełnione filiżankami kawy, super dniami i wydarzeniami networkingowymi dla studentów i kandydatów do pracy również lubią. To ekskluzywna branża, do której będziesz musiał się mocno przygotować i ciężko pracować, aby się do niej włamać.

Jeśli zamierzasz włamać się do branży bankowości inwestycyjnej, będziesz musiał przygotować się na odpowiedź na pytanie, dlaczego bankowość inwestycyjna?

Odpowiedzi na pytanie „Dlaczego bankowość inwestycyjna?
Pierwsza odpowiedź: Chcesz dowiedzieć się więcej o branży.
Ta odpowiedź jest nieco ogólna, ale gdybyś mógł połączyć ją z dowodami lub historią, która jest dla Ciebie wyjątkowa, może być dobra.

Jeśli jest autentyczny i naprawdę interesuje Cię branża bankowości inwestycyjnej, powiedz im dlaczego. Im więcej masz ku temu powodów i im więcej możesz wyjaśnić, dlaczego się tym interesujesz, tym lepsza będzie Twoja odpowiedź.

Druga odpowiedź: Chcesz nauczyć się umiejętności, których uczy bankowość inwestycyjnaTa odpowiedź jest świetna. Bankowość inwestycyjna uczy wielu umiejętności i wielu różnych technik, których nie robi żadna inna branża.

Etyka pracy, wiedza i doświadczenie nie mają sobie równych. Jeśli jesteś w stanie uczyć się, produkować i odnosić sukcesy w bankowości, zapewnisz sobie dobrą pozycję na przyszłość.

Trzecia odpowiedź: Czujesz, że ta branża jest dla Ciebie najlepszaTen jest dobry, jeśli możesz go wykonać we właściwy sposób. Jeśli jesteś kimś, kto rozwija się pod presją, w szybko zmieniającym się środowisku o wysokiej presji, może to być branża dla Ciebie.

Mam nadzieję, że jesteś osobą, która lubi oddawać ostatni strzał lub chce mieć piłkę w rękach.Jeśli jesteś w stanie pokazać historie lub przykłady, w których grałeś lub celowałeś w najbardziej napiętych lub najbardziej zniechęcających okolicznościach, może to się opłacić poza. Postaraj się pokazać, że masz w sobie pewność siebie, aby podjąć wyzwanie i działać na wysokim poziomie.

Czwarta odpowiedź: Chcesz się uczyć lub pracować w określonym podsektorzeBankowość inwestycyjna jest podzielona na kilka różnych kategorii, fuzje i przejęcia, rynki kapitałowe, rynki kapitału dłużnego i restrukturyzacje.

Jeśli czujesz, że jesteś zainteresowany lub chcesz kontynuować karierę w jednym z tych podsektorów, może to być solidna odpowiedź. Gdy już postawisz stopę w drzwiach banku inwestycyjnego, będziesz musiał wybrać, w którym obszarze lub podsektorze chcesz pracować.

Ta odpowiedź może wykazać, że przeprowadziłeś pewne badania, zrozumiałeś strukturę banku inwestycyjnego i wiesz, gdzie chcesz pracować.

Piąta odpowiedź: Chcesz zagłębić się w finanse firmyBankowość to miejsce, w którym oceniasz i rozumiesz finanse małych i dużych firm. Sposób, w jaki banki inwestycyjne analizują i oceniają biznes i finanse firmy, jest wyjątkowy.

Możesz dowiedzieć się, jak i dlaczego jedna firma jest ceniona wyżej niż inne. Możesz zobaczyć, które wskaźniki są naprawdę ważne dla sukcesu i działania firmy. Możesz także zobaczyć, jakie struktury lub kąty są najlepsze do wykorzystania w kontekście podatków, regulacji i polityki.

Szósta odpowiedź: Chcesz pracować w dziedzinie, która stanowi dla ciebie wyzwanieJeśli odpowiesz na pytanie w ten sposób i masz historie lub dowody na poparcie tego, możesz być złoty. To świetny sposób dla sportowców, aby odpowiedzieć na pytanie. Dla ludzi, którzy uwielbiają podejmować wyzwania i przekraczać swoje granice, jeśli potrafisz przekazać to zgodnie z prawdą, będziesz w dobrej formie.

Bankowość w 100% to zrobi, a jeśli naprawdę szukasz czegoś, co będzie wyzwaniem i trudnością, możesz być we właściwym miejscu.

Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że pozycja analityka bankowości inwestycyjnej będzie trudna, jakiej nigdy wcześniej nie doświadczyłeś.

Siódma odpowiedź: Chcesz uczyć się od najlepszych z najlepszychNajlepszym sposobem, aby stać się jednym z najlepszych, jest uczenie się od najlepszych. Jeśli naprawdę chcesz stać się jednym z najlepszych ludzi w dziedzinie finansów, bankowość inwestycyjna jest miejscem dla Ciebie.

Ta odpowiedź pokazuje, że próbujesz zostać świetnym pracownikiem i świetnym profesjonalistą. Chęć uczenia się od najlepszych jest czymś, co wszyscy bankierzy inwestycyjni powinni szanować i doceniać to, że wybierasz bankowość inwestycyjną.

Warto spróbować porozmawiać o tym, dlaczego szanujesz określone osoby, dlaczego chcesz być najlepszy i co chcesz zrobić, aby stać się najlepszym.

Ósma odpowiedź: Chcesz zbudować mocny fundamentKażdy wspaniały budynek lub dom musi być zbudowany na solidnym i solidnym fundamencie. Im większy budynek lub dom, tym mocniejszy musi być fundament i tym większy ciężar musi wytrzymać. Jeśli Twoja kariera ma być długofalowa, z dużym rozmachem, będzie potrzebować mocnych podstaw.

Jeśli podasz tę odpowiedź, to pokazuje, że myślisz długoterminowo. Pokaże, że myślisz o swojej karierze, bardziej niż o początkowej pracy z góry, która w bankowości jest trudna.

Jeśli szukasz kariery w świecie finansów, bankowość inwestycyjna to najlepsze miejsce na zbudowanie solidnych podstaw.

Dziewiąta odpowiedź: Chcesz zostać bankierem inwestycyjnymTa odpowiedź, jeśli jest powiedziana poprawnie i z wystarczającą pewnością siebie, musi pokazać, że wiesz, co chcesz zrobić ze swoim życiem i karierą. Tak długo, jak chcesz włożyć pracę i masz determinację, możesz piąć się po drabinie bankowości inwestycyjnej z wystarczającym doświadczeniem i wiedzą.

Jeśli chcesz być jednym z najpopularniejszych, elitarnych bankierów inwestycyjnych, o których słyszysz, musisz gdzieś zacząć. Droga do tego zaczyna się od stanowiska analityka bankowości inwestycyjnej.

Pamiętaj, że ci bankierzy inwestycyjni włożyli lata ciężkiej pracy i poświęcili się, aby się tam dostać.

Dziesiąta odpowiedź: Wierzysz w branżę bankowości inwestycyjnejJeśli uważasz, że branża bankowości inwestycyjnej ma szansę się rozwijać i jest jedną z najbezpieczniejszych branż do pracy, może to załatwić sprawę. Część wybranej kariery jest inwestycją samą w sobie.

Chcesz mądrze wybierać i wierzysz, że na polu będzie przez jakiś czas. W ten sposób wiesz, że Twoje doświadczenie zawodowe zawsze będzie miało wartość dla kogoś lub jakiejś firmy.

Istnieje wiele różnych sposobów odpowiedzi na to pytanie. Każdy z nich może być świetny i sprawiać wrażenie, którego szukasz, wszystko zależy od tego, jak go dostarczysz, danych lub dowodów, które dostarczysz, aby je poprzeć, i wszelkich historii, które możesz mieć, które pokazują, że jesteś zainteresowany lub lubisz przemysł.

Jak nie odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego bankowość inwestycyjna?
Pierwszy sposób, aby NIE odpowiadać: Chcesz zarabiać jak najwięcej pieniędzy
Niektórym może to nie przeszkadzać, ale w pewnym sensie wywołuje to złą atmosferę. Nawet jeśli jesteś w tym tylko dla pieniędzy, prawdopodobnie nie jest to najlepszy sposób, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Sposób, w jaki odpowiadasz na pytanie, pokazuje, co cenisz i jakie są Twoje priorytety. Jeśli odpowiesz pieniędzmi, firma będzie wiedzieć, że jesteś pracownikiem kierującym się pieniędzmi. A jeśli zaczynasz w bankowości inwestycyjnej, stanowisko analityka bankowości inwestycyjnej nie jest rolą związaną ze sprzedażą, gdzie ta odpowiedź może być dobra.

Szanse są takie, że będziesz zarabiać mniej niż minimalne wynagrodzenie za godzinę i będziesz zmuszony do cięższej pracy za pieniądze, które zarabiasz na początku.

Drugi sposób, aby NIE odpowiadać: Chcesz statusu i prestiżu bycia w bankowości inwestycyjnejJeśli powodem, dla którego wybierasz bankowość inwestycyjną, jest status, czeka Cię jedna trudna droga. Kiedy długie godziny i dni są trudne, jeśli kieruje tobą to, co myślą inni ludzie lub co inni mogą o tobie myśleć, trudno będzie kontynuować.

Wywiady z bankowości inwestycyjnej są po to, aby spróbować rzucić okiem na typ osoby, którą jesteś, co próbujesz zrobić i dokąd zmierzasz.

Wszystko to będzie wymagało znacznego poświęcenia i ciężkiej pracy, a jeśli Twoje „dlaczego dotyczy statusu, istnieje duża szansa, że ​​będzie ci ciężko go zdobyć.

Trzeci sposób, aby NIE odpowiadać: Wszyscy moi przyjaciele to robiąTa odpowiedź to świetny sposób, aby NIE dostać się na stanowisko, na które rozmawiasz. Jeśli robisz coś tylko dlatego, że wszyscy dookoła to robią, to nie będzie dobrze pasować do banków inwestycyjnych.

Banki popchną cię do granic możliwości i zapracują do kości. Jeśli powodem, dla którego w tym jesteś, jest to, że nie chciałeś czuć się pominięty lub nie wiedziałeś, co jeszcze zrobić, to nie wróży dobrze twojemu szansowi na zajęcie tej pozycji.

Czwarty sposób, aby NIE odpowiedzieć: Ktoś mi kazałCzy ta osoba będzie wykonywała pracę, której nie chcesz wykonywać każdej nocy w tygodniu o północy? Prawdopodobnie nie. Jeśli masz zamiar przejść przez bankowość inwestycyjną, będziesz musiał naprawdę wierzyć w to, co robisz.

A jeśli robisz to tylko dlatego, że ktoś ci kazał lub chcesz kogokolwiek słuchać, prawdopodobieństwo, że uda ci się przejść przez bankowość inwestycyjną, nie jest zbyt duże.

Piąty sposób, aby NIE odpowiadać: Chcesz zobaczyć, o co cały ten szumBranża bankowości inwestycyjnej nie bez powodu ma reputację. Nie jest to łatwa branża ani obszar do pracy ze względu na strukturę branży. Wierz nam na słowo, jest dobry powód, dla którego cieszy się taką reputacją.

Odpowiedź na pytanie, po prostu chcąc dowiedzieć się więcej lub zobaczyć, o co całe zamieszanie, nie jest świetnym sposobem na zbudowanie swojej kandydatury ani dobrym powodem, aby wejść do branży, która jest brutalnie trudna.

Analitycy bankowości inwestycyjnej wykonują pracę, której nikt nie chce wykonywać prawie przez całą dobę. Będzie to wymagało poświęceń w życiu osobistym, społecznym i rodzinnym tydzień po tygodniu.

WniosekTen przewodnik ma na celu przedstawienie różnych sposobów i pomóc w stworzeniu sposobu myślenia, który przygotuje Cię do bankowości inwestycyjnej. Ostatecznie chcemy pomóc Ci znaleźć się w najlepszej możliwej sytuacji, aby odnieść sukces. Jedną z najważniejszych części sukcesu jest Twój sposób myślenia.

Bankowość inwestycyjna to branża, która wymaga od Ciebie dużego zaangażowania i jeszcze silniejszej chęci przejrzenia całego procesu. Wejście w branżę z właściwych powodów jest czymś, co naprawdę chcesz mieć, nie tylko po to, aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego bankowość inwestycyjna? Ale wiedzieć, że idziesz w dziedzinę, którą naprawdę chcesz uprawiać.

Rozmowa kwalifikacyjna, proces analityków i cała branża są najbardziej konkurencyjne. Nie wspominając już o tym, że jest to najbardziej konkurencyjna dziedzina finansów.

Bankowość będzie dla ciebie wyzwaniem i popchnie cię do miejsc, o których istnieniu nigdy nie myślałeś. Najlepszym sposobem na przebrnięcie przez te trudne czasy jest posiadanie mocnego powodu, dla którego chcesz rozpocząć karierę w tej dziedzinie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy