Dlaczego moja zdolność kredytowa spadła po spłacie długu?

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną przez reklamy porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – abyś mógł bez obaw podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 28 lipca 2020 /
 • 5 min czytaniaHero Images / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podjąć mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajTwoja ocena kredytowa jest odzwierciedleniem tego, jak dobrze zarządzasz swoim długiem, więc wydaje się, że spłata dużego salda powinna automatycznie poprawić Twój wynik. Niestety nie zawsze tak jest, przynajmniej na krótką metę. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twoja zdolność kredytowa spada, gdy spłacasz dług, musisz zagłębić się we wszystkie czynniki, które wpływają na twoją zdolność kredytową.

  Uzyskaj wstępną kwalifikacjęDlaczego moja zdolność kredytowa spadła po spłacie długu?

  Jest kilka czynników, które składają się na Twoją zdolność kredytową, a spłata zadłużenia nie wpływa na wszystkie z nich. Twój raport kredytowy zawiera szereg informacji o Twojej historii finansowej, a wszystkie te punkty danych są wykorzystywane do tworzenia Twojej oceny kredytowej. Więc nawet po spłaceniu długu mogą istnieć inne czynniki, które mają większy wpływ na twoją zdolność kredytową.

  Wykorzystanie kredytuJednym z obszarów bezpośrednio dotkniętych po spłacie długu jest wykorzystanie kredytu. Twoje wykorzystanie jest obliczane poprzez podzielenie posiadanych sald przez całkowity limit kredytowy na wszystkich Twoich kartach.

  Ta kategoria Twojej oceny kredytowej obejmuje wskaźnik wykorzystania kredytu dla każdej karty kredytowej, a także ogólne saldo. W idealnym przypadku saldo powinno wynosić od 10 do 30 procent dostępnego kredytu. Jeśli spłaciłeś konto, które miało niskie saldo, ale inne karty są bliskie wyczerpania, nadal możesz zauważyć słabe wykorzystanie kredytu. Może to również wpłynąć na spłatę całego zadłużenia i brak możliwości wykorzystania kredytu.

  Mix kredytówInnym powodem, dla którego twoja zdolność kredytowa może się obniżyć, jest spłata pożyczki ratalnej, ale nadal masz zadłużenie na karcie kredytowej. Pożyczki ratalne (takie jak kredyty samochodowe, studenckie czy hipoteczne) mają ustalony okres, w którym zostaną spłacone. Zadłużenie na karcie kredytowej to zadłużenie „odnawialne, które zmienia się z miesiąca na miesiąc i nie ma określonego okresu spłaty. Pożyczki ratalne nie wpływają tak mocno na Twój wynik, jak długi odnawialne, takie jak karty kredytowe i linie kredytowe, ponieważ obowiązuje określony okres spłaty.

  Ta kategoria zdolności kredytowej nazywana jest mieszanką kredytów. Pożyczkodawcy lubią widzieć w portfelu kredytowym zarówno pożyczki ratalne, jak i odnawialne. Więc jeśli spłacasz kredyt samochodowy, możesz faktycznie zauważyć spadek zdolności kredytowej, ponieważ masz teraz tylko dług odnawialny.

  Wiek twoich kont kredytowychŚredni wiek kont kredytowych to kolejny ważny czynnik określający zdolność kredytową. Posiadanie wielu starszych kont ma pozytywny wpływ na twoją zdolność kredytową, a posiadanie kilku nowych kont jest czynnikiem negatywnym. Jeśli spłacisz dług na starszym koncie, a następnie je zamkniesz, Twoja zdolność kredytowa może spaść.

  Nowe zapytaniaKiedy spłacasz dług, twoja zdolność kredytowa może spaść z zupełnie nie powiązanych powodów. Jednym z częstych powodów są nowe zapytania dotyczące Twojego raportu. Za każdym razem, gdy ubiegasz się o nowy kredyt, w którym kredytodawca przeprowadza twardą kontrolę kredytową, jest on wymieniony w raporcie kredytowym. Pozostaje tam przez dwa lata i może spowodować tymczasowy spadek wyniku. Jeśli złożyłeś wniosek o pożyczkę lub nową kartę kredytową mniej więcej w tym samym czasie, w którym spłaciłeś dług, możesz nieumyślnie spowodować spadek zadłużenia pomimo niższego ogólnego zadłużenia.

  Jak długo trwa aktualizacja mojej zdolności kredytowej po spłacie zadłużenia?

  Twoja zdolność kredytowa nie aktualizuje się automatycznie, więc może minąć trochę czasu, zanim zobaczysz, czy spłata długu pomogła, czy zaszkodziła. Spodziewaj się odczekać co najmniej jeden do dwóch cykli rozliczeniowych z karty kredytowej, zanim zaktualizowane saldo pojawi się w raporcie kredytowym.

  Pamiętaj również, że spłacanie całego salda co miesiąc nie jest odzwierciedlone we współczynniku wykorzystania ani ostatecznie w wyniku zdolności kredytowej. Saldo używane do obliczania wskaźnika wykorzystania jest oparte na ostatnim saldzie wyciągu. Możesz więc obciążyć kartę kredytową kwotą 900 USD z limitem 1000 USD i spłacić ją w tym samym miesiącu, ale ocena kredytowa FICO nadal będzie uwzględniać współczynnik wykorzystania wynoszący 90 procent.

  Jak mogę poprawić swoją zdolność kredytową po spłacie zadłużenia?

  Podczas gdy spłata zadłużenia karty kredytowej jest ważna, ważniejsze są terminowe płatności i stopień wykorzystania. Pożyczkobiorcy często ignorują te czynniki, myśląc, że spłacenie długu tak szybko, jak to możliwe, jest kluczem do znakomitego wyniku. Ale jest kilka innych metod do rozważenia:

  • Miej strategiczne podejście do kolejności spłacania długów. Pożyczki osobiste i karty kredytowe mają często wyższe oprocentowanie niż kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe i kredyty studenckie. Spłata ich w pierwszej kolejności nie tylko pomaga kontrolować wykorzystanie kredytu, ale także pozwala zaoszczędzić pieniądze na odsetkach.
  • Sprawdź wykorzystanie kredytu. Kiedy spłacisz swój dług, a zdolność kredytowa spadnie, sprawdź, ile kredytu wykorzystujesz. Jeśli przekracza 30 procent, możesz rozważyć pobieranie mniejszych opłat każdego miesiąca. Jeśli to nie jest możliwe, możesz porozmawiać ze swoim emitentem o zwiększeniu limitu kredytowego. Obie te rzeczy powinny pomóc w zwiększeniu zdolności kredytowej. Otwórz inną kartę kredytową . Otwarcie kont może tymczasowo obniżyć Twój wynik z powodu twardych kontroli kredytowych, ale otwarcie nowej karty może zwiększyć całkowity dostępny kredyt i rozłożyć obciążenie na kilka kart.Uzyskaj wstępną kwalifikacjęNastępne kroki

   Prawie nigdy nie jest złym pomysłem spłacanie długu, zwłaszcza długu konsumenckiego o wysokim oprocentowaniu. Jest to prawdą, nawet jeśli powoduje tymczasowy spadek zdolności kredytowej. Twoja kondycja finansowa jest ważniejsza niż zdolność kredytowa, zwłaszcza że nie ma sposobu, aby w pełni przewidzieć wyniki każdego podejmowanego działania. Ostatecznie, jeśli nadal będziesz terminowo spłacać swoje niespłacone długi i będziesz kontrolować swoje wydatki, powinieneś zobaczyć, jak Twoja zdolność kredytowa zacznie z czasem ponownie rosnąć.

   Obraz wyróżniony autorstwa Hero Images of Getty Images.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy