Dlaczego niektórzy ludzie mają wiele wysokiej klasy kart rocznych opłat?

17 lutego 2021
Category: American Express

Elizabeth Henry / Radius Images / Getty Images

25 września 2018 r

Podsumowanie

Niektórzy ludzie mają kilka kart kredytowych z wysokimi rocznymi opłatami. Czemu? Chodzi o korzyści.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Niektórzy Amerykanie mają portfel pełen wysokiej klasy kart z rocznymi nagrodami. Czemu? Uważają, że dostają więcej nagród z tych kart – w postaci kredytów podróżniczych i dodatków, takich jak dostęp do poczekalni – dzięki którym płacenie setek dolarów rocznie wydaje się dobrą okazją.

Najpierw spójrzmy, jak się tu dostaliśmy. Platinum Card® od American Express, jednej z oryginalnych elitarnych kart kredytowych, podniosła już i tak wysoką opłatę roczną z 450 do 550 dolarów w 2017 roku, a to było po tym, jak Chase przejął scenę nagród (na chwilę obecną) z 450 dolarów za roczna karta Chase Sapphire Reserve.

Następnie, na początku 2018 roku, American Express wprowadził hotelową kartę kredytową z roczną opłatą w wysokości 450 USD. Karta Hilton Honors Aspire od American Express zapewnia automatyczny status Hilton Diamond, ogromną premię powitalną, bezpłatny weekendowy nocleg każdego roku oraz kredyty lotnicze i ośrodki do pojedynków.

Niektórzy ludzie nie mają tylko jednej z tych kart rocznych opłat premium. Może to brzmieć szalenie dla typowego posiadacza karty kredytowej, ale entuzjaści nagród często myślą, że ci, którzy pozostają na uboczu, są szalonymi.

Oto cztery powody, dla których niektórzy entuzjaści nagród będą płacić wiele rocznych opłat w wysokości tysięcy dolarów rocznie.

1. Chodzi o korzyści

Jun B. Yun jest żonatym ojcem i entuzjastą podróży mieszkającym w Baltimore. Opłaca roczne opłaty za cztery karty, które kosztują 450 USD lub więcej rocznie – niedostępną już Citi Prestige, dwie rezerwy Chase Sapphire (jedną dla siebie, a drugą dla żony) oraz kartę Platinum AmEx.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż kartami kredytowymi jest już oficjalnie w toku.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Na przykład, Yun zarejestrował się w celu uzyskania Platynowej Karty, gdy początkowy bonus wyniósł 100 000 punktów.

Nie tylko zdobył punkty bonusowe, ale teraz otrzymuje 200 $ rocznego kredytu na linie lotnicze, 200 $ rocznych kredytów Uber, dostęp do poczekalni na lotnisku, status SPG Gold, który przenosi na status Marriott Gold, oraz dostęp do AmEx Deals, programu oszczędnościowego.

Yun mówi, że program American Express Fine Hotels & Resorts zaoszczędził mu 400 dolarów na wycieczce do Las Vegas w zeszłym roku.

Ponieważ często podróżuje, może wyciągnąć wystarczająco dużo korzyści z każdej karty, aby jego roczne opłaty były tego warte. I tak, obecnie przygotowuje się do zapisania się na kartę Hilton Aspire w tym roku.

Nie każdy podróżuje tak dużo jak Yun, ale prawie każdy uwielbia ogromny bonus za rejestrację. I te bonusy są jednym z największych czynników, które skłaniają ludzi do zapisywania się na karty lojalnościowe z ogromnymi rocznymi opłatami.

Entuzjasta nagród Forest Moses of Vandalia, Ohio, mówi, że zapisał się do karty Chase Sapphire Reserve, gdy premia za rejestrację wyniosła 100 000 punktów Chase Ultimate Rewards. Chociaż karta od razu wiąże się z roczną opłatą w wysokości 450 USD, mówi on, że roczny kredyt na podróż w wysokości 300 USD na każdy zakup podróży obniża tę opłatę do bardziej rozsądnych kosztów.

„O ile nie podróżujesz, opłata netto wynosi tylko 150 dolarów – mówi Moses.

Za 150 dolarów (450 dolarów minus 300 dolarów na podróż) był bardziej niż szczęśliwy mogąc zapłacić ogromną premię wraz z dostępem do poczekalni na lotnisku, podstawową gwarancją wypożyczenia samochodu i innymi dodatkami.

Oczywiście wydawcy kart mają nadzieję, że premia za rejestrację zachęci Cię do płacenia za kartę na dłuższą metę. Tak właśnie stało się z Mojżeszem, który odnowił swoją kartę po pierwszym roku.

To samo przytrafiło się Benowi Luthi, niezależnemu pisarzowi z Eagle Mountain w stanie Utah. Luthi mówi, że zapisał się do AmEx Platinum Card około półtora roku temu, aby otrzymać wysoki bonus powitalny. W zeszłym roku odnowił kartę, po tym, jak poczuł korzyści, w tym korzyści związane z dostępem do poczekalni na lotnisku.

„Jeśli możesz otrzymać ogromny bonus za rejestrację, zwykle pokrywa on roczną opłatę przez kilka lat – mówi Luthi. „Ale nadal ważne jest, aby spojrzeć na długoterminową wartość karty.

3. Oszczędzasz na wymarzoną podróż

Mówiąc o wartości długoterminowej, co jeśli nagrody za podróż są biletem do zaoszczędzenia na wymarzoną podróż?

Moses mówi, że to jego marzenia o podróżach są głównym powodem zapisywania się na nowe karty i zdobywania premii za rejestrację. Moses zbiera obecnie punkty i mile, aby móc podróżować do Australii i Nowej Zelandii w pierwszej klasie lub w klasie biznes.

Kelly Williams, miłośniczka nagród i mieszkaniec Maryland, z tego samego powodu w porządku płaci roczne opłaty.

Podczas gdy ona i jej partner oszczędzali mile American AAdvantage na wycieczkę do Indii tego lata, jej plany podróży ostatecznie się nie powiodły ze względu na czas. Teraz odkładają również punkty na potencjalną podróż do Australii.

„Mój partner nigdy nie sypia dobrze w samolotach, więc nie mogę się doczekać, kiedy polecę z nim na dalekie loty w klasie biznes – mówi. „On jest all-in na milach i punktach hobby i dzięki temu jego kredyt wzrósł!

Na tę konkretną podróż zarówno Williams, jak i jej partner zapisali się na kartę Citi / AAdvantage Platinum Select World Elite Mastercard i Barclays AAdvantage Aviator Red World Mastercard – pierwsza z nich ma roczną opłatę w wysokości 99 USD (anulowana w pierwszym roku), a druga ma roczna opłata w wysokości 95 USD.

Prawie 400 USD rocznych opłat, które zapłacili za zgromadzenie ponad 250 000 mil amerykańskich AAdvantage, może wydawać się dużo, ale nie wtedy, gdy weźmie się pod uwagę, że lot w obie strony klasą biznesową do Sydney lub Melbourne z USA może kosztować nawet tyle samo. 7000 USD i potencjalnie więcej.

Williams planuje nadal gromadzić mile lotnicze i polegać na partnerach lotniczych, aby zgromadzić wystarczającą liczbę mil na pokrycie kosztów.

4. Kiedy zakochasz się w programie nagród

Williams mówi, że jest także wielką fanką portalu Chase Ultimate Rewards, do tego stopnia, że ​​korzysta z niego nawet wtedy, gdy wie, że traci punkty w dużych markach hotelowych. „Lubię wspierać lokalne firmy – mówi.

W Brugii w Belgii Williams zatrzymał się w 500-letnim hotelu nad kanałem, w ogromnym, wspaniałym pokoju z wielkimi witrażami, które otwierały się tuż nad wodą. Mówi, że nawet nie szukałaby takiego hotelu, gdyby nie robiła zakupów przez portal Chase.

„Jest to absolutna wartość, którą można mieć, jeśli jesteś mądry w swoich wydatkach, nigdy nie trzymaj równowagi i nie oceniaj opłaty w stosunku do tego, co z niej dostajesz – mówi.

Korzystanie z mil i punktów pozwoliło jej podróżować znacznie więcej – i znacznie lepiej – niż gdyby tylko oszczędzała i płaciła za wszystko gotówką.

„Jeśli zamierzasz wydać dolara, dlaczego nie dostać czegoś więcej za tego dolara? ona pyta. Jeśli chodzi o karty z nagrodami podróżnymi, które pobierają duże opłaty, korzyści mogą sprawić, że opłaty będą wyglądać jak orzeszki ziemne.

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Holly Johnson jest ekspertem finansowym i wielokrotnie nagradzaną pisarką, która ma obsesję na punkcie oszczędności, budżetowania i podróży. Oprócz pracy jako redaktor współpracujący w The Simple Dollar, Johnson jest właścicielem Club Thrifty i współautorem książki „Zero Down Your Debt: Reclaim Your Income and Build a Life You Love.

Co dalej?

10 sposobów maksymalizacji opóźnienia podróży i zwrotu kosztów bagażu

Ubezpieczenie opóźnienia bagażu i opóźnienia podróży to dwie korzyści z karty kredytowej, dzięki którym możesz zaoszczędzić setki dolarów podczas podróży. Oto, jak najlepiej wykorzystać obie korzyści.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy