Dlaczego oprocentowanie Twojej karty kredytowej rośnie i co z tym zrobić

17 lutego 2021
Category: Pożyczki Osobiste

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Być może zauważyłeś, że APR Twojej karty kredytowej ostatnio wzrosło. Ze względu na rosnącą stopę procentową przenoszenie sald na kartach kredytowych stało się droższe w ciągu ostatnich kilku lat.

Ale dlaczego tak się dzieje? A co to dla ciebie oznacza? Oto podsumowanie, dlaczego APR Twoich kart kredytowych ostatnio wzrosło, co to oznacza dla Twojego portfela i co możesz zrobić z obciążeniem kosztami o wyższym oprocentowaniu.

Dlaczego zmienia się APR Twojej karty kredytowej

Praktycznie wszystkie karty kredytowe mają stopy procentowe (APR), które zmieniają się w czasie. Sposób, w jaki to działa, polega na tym, że APR Twojej karty kredytowej jest obliczane jako referencyjna stopa procentowa plus określona kwota. Zazwyczaj punktem odniesienia będzie główna stopa procentowa w USA, czyli stopa procentowa, którą banki dają swoim klientom o najwyższych kredytach.

Na przykład jedna z moich kart kredytowych ma zmienną APR, która jest obliczana jako główna stopa procentowa w USA plus 13,99%. Innymi słowy, gdyby główna stopa wynosiła 4%, oznacza to, że moja RRSO wyniosłaby 17,99%.

Dlaczego teraz rosną APR kart kredytowych?

Podstawowa stopa procentowa Stanów Zjednoczonych jest bezpośrednio oparta na stopie funduszy federalnych, czyli stopie procentowej, którą Rezerwa Federalna może zmienić w górę lub w dół na posiedzeniach dotyczących polityki. Podstawowa stopa procentowa jest na ogół równa górnej granicy docelowej stopy funduszy federalnych plus 3%.

Fed podniósł docelową stopę funduszy federalnych dziewięć razy w obecnym cyklu podwyżek stóp procentowych, ale przyjrzyjmy się bliżej temu, co wydarzyło się po zakończeniu ostatniego posiedzenia i jak wpłynęło to na RRSO Twojej karty kredytowej.

W grudniu Rezerwa Federalna zdecydowała się podnieść docelową stopę funduszy federalnych do przedziału 2,25% -2,50%. Był to wzrost o 25 punktów bazowych (0,25%) w stosunku do poprzedniego przedziału, który jest najczęstszą kwotą, o jaką Fed podnosi lub obniża stopy procentowe, kiedy zdecyduje się to zrobić. Posunięcie to spowodowało wzrost stawki podstawowej z 5,25% do 5,50%, a tym samym spowodował równy wzrost RRSO pobieranej przez większość kart kredytowych.

Co to dla ciebie znaczy

Oto, co to oznacza. Załóżmy, że jesteś winien 5000 USD zadłużenia na karcie kredytowej przy RRSO 17,99%. Gdybyś miał zapłacić 100 $ miesięcznie na poczet salda, spłaciłbyś dług w 94 miesiące i zapłaciłbyś łącznie 4305 $ odsetek po drodze.

Jeśli Fed dokona podwyżki stóp procentowych o ćwierć procent, a Twoja RRSO wzrośnie do 18,24%, doda to dodatkowy miesiąc i 155 USD do spłaty zadłużenia. Chociaż ten wzrost stóp procentowych może wydawać się niewielki, w dłuższej perspektywie może być dość kosztowny. Jeśli weźmiesz pod uwagę, że Fed podwyższył teraz stopydziewięć razy, zobaczysz, dlaczego zadłużenie z tytułu kart kredytowych może teraz bardziej obciążać Twój portfel niż kilka lat temu.

Co możesz z tym zrobić

Oczywistą odpowiedzią jest „nie noś środków na karcie kredytowej, ale w rzeczywistości są miliony Amerykanów, którzy już mają saldo i nie są w stanie spłacić ich od razu.

Oprócz jak najbardziej agresywnej spłaty zadłużenia, dobrym rozwiązaniem mogą być transfery salda lub pożyczki osobiste. Nawet przy ostatnich podwyżkach stóp procentowych nadal istnieją doskonałe karty kredytowe typu balance transfer, które oferują okresy RRSO 0% wynoszące 18 miesięcy lub nawet dłużej. Jeśli masz solidny kredyt i potrzebujesz więcej czasu na spłatę, pożyczka osobista może pozwolić Ci na spłatę zadłużenia z tytułu karty kredytowej przez kilka lat i wedługstałejstopy procentowej.

Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami znacznie lepiej niż karty debetowe, pomagają podnieść Twoją zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta oferuje możliwość płacenia 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy