Dlaczego wzrosła moja spłata kredytu studenckiego?

17 lutego 2021

Czy rata kredytu studenckiego nagle wzrosła i nie masz pojęcia, dlaczego? Istnieje kilka powodów, dla których „należna kwota na rachunku może wyglądać nieco inaczej niż w poprzednim miesiącu.

Oto, co musisz wiedzieć, zanim zadzwonisz do pożyczkodawcy w celu omówienia opcji spłaty.

Obliczenia stóp procentowych mogą ulec zmianie

Kwota odsetek, które płacisz od kredytu studenckiego, jest naliczana codziennie, co może zwiększyć miesięczną płatność.

Na przykład, jeśli dokonujesz płatności w miesiącu z 31 dniami w porównaniu z 28 dniami, zauważysz wyższą miesięczną płatność, ponieważ w miesiącu jest więcej dni. Im więcej dni, tym większe zainteresowanie.

Ponadto, jeśli Twoja pożyczka ma zmienną stopę procentową (która może się zmienić w dowolnym momencie) zamiast stałej, zauważysz różnicę w swoich miesięcznych płatnościach, jeśli stopa pożyczki Prime lub stopa LIBOR wzrośnie.

Oprocentowanie Prime Lending to stopa procentowa, według której banki udzielają pożyczek uprzywilejowanym klientom. Stawka LIBOR to stopa referencyjna, którą niektóre wiodące banki na świecie wzajemnie rozliczają za pożyczki krótkoterminowe.

Twoje płatności mogą nie iść tam, gdzie myślisz

Jeśli uważasz, że nie robisz żadnych postępów w zakresie ogólnej kwoty pożyczki, mogą wystąpić dwa czynniki:

 1. Kolejność, w jakiej pożyczkodawca dokonuje płatności, oraz
 2. Rozkład płatności, jeśli masz wiele pożyczek.Kiedy dokonujesz płatności co miesiąc, pożyczkodawca przeznacza te środki w określonej kolejności: najpierw na pokrycie ewentualnych zaległych opłat, które możesz być winien, następnie na odsetki, a na końcu na kapitał, czyli pożyczoną przez Ciebie kwotę.

  Jeśli masz więcej niż jedną pożyczkę, istnieje duża szansa, że ​​każdy z nich ma inne stopy procentowe. A jeśli pożyczkodawca równomiernie rozprowadza Twoją płatność do wszystkich Twoich pożyczek, prawdopodobnie nie zobaczysz dużej różnicy w saldach o wyższym oprocentowaniu.

  Zadzwoń do pożyczkodawcy i poproś o zastosowanie większego odsetka płatności do pożyczki o najwyższym oprocentowaniu. Jeśli masz dodatkowe pieniądze, rozważ dokonanie dodatkowej płatności i poproś, aby pieniądze zostały przeznaczone na tę samą pożyczkę.

  Sposób spłaty pożyczki może zwiększyć płatności

  Jeśli masz pożyczki federalne, Twój plan płatności może również powodować wzrost miesięcznego rachunku.

  Na przykład stopniowy plan spłaty pożyczek federalnych zaczyna się od niższych płatności, które następnie rosną co dwa lata.

  Standardowy plan spłaty obejmuje stałe płatności, więc nie zauważysz wzrostu miesięcznej kwoty. Dlatego wiele osób decyduje się na ten plan.

  Plan spłaty oparty na dochodach jest bardziej przystępny cenowo, ponieważ miesięczne płatności będą stanowić 10% lub 15% Twojego dochodu uznaniowego. Ten rodzaj planu spłaty może być pomocny, jeśli masz wysokie zadłużenie w stosunku do Twoich dochodów.

  Jednak płatności za plany spłaty oparte na dochodach są przeliczane każdego roku na podstawie zaktualizowanych dochodów i wielkości rodziny. Więc jeśli te rzeczy się zmieniły, możesz zauważyć wzrost miesięcznych płatności.

  Rząd ma kilka innych planów spłaty, które mogą ułatwić zarządzanie płatnościami. Sprawdź federalny kalkulator spłaty, który pomoże określić najlepszy plan dla Ciebie.

  Dowiedz się, jak obniżyć płatności za federalne lub prywatne pożyczki studenckie.

  Czy odroczenie lub wyrozumiałość mogą pomóc?

  Jeśli brakuje Ci gotówki i martwisz się o spóźnioną spłatę pożyczki, odroczenie i wyrozumiałość to dwa terminy, które musisz znać.

  Wytrwałość i odroczenie są czasami używane zamiennie, ale te dwa terminy (i to, co reprezentują) są drastycznie różne.

  Deferent to czasowe odroczenie spłaty pożyczki, które jest dozwolone pod pewnymi warunkami i podczas którego zwykle nie są naliczane odsetki. Więc naprawdę masz kontrolę nad wszystkimi finansowymi aspektami swojej pożyczki, w tym odsetkami.

  W przypadku trudności finansowych, takich jak poważny problem zdrowotny, pożyczkodawca może udzielić zwłoki, która jest tymczasowym wstrzymaniem spłaty pożyczki. Dowiedz się więcej o zwłoce w przypadku federalnych i prywatnych pożyczek studenckich.

  Jednak odsetki będą nadal naliczane, gdy Twoja pożyczka zostanie wstrzymana w okresie zwłoki. Spowoduje to wzrost całkowitego zadłużenia, a po zakończeniu okresu zwłoki prawdopodobnie staniesz przed większymi miesięcznymi płatnościami.

  Dlatego często lepiej jest rozważyć refinansowanie lub konsolidację pożyczek przed zwróceniem się o wyrozumiałość. Każda opcja może pomóc obniżyć miesięczne płatności bez zaciągania dodatkowego zadłużenia.

  Aby dowiedzieć się, czy refinansowanie może pomóc Ci być na bieżąco z miesięcznymi spłatami kredytu studenckiego, skorzystaj z naszego Kalkulatora refinansowania kredytu studenckiego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy