Do jakich kart kredytowych się kwalifikuję?

17 lutego 2021
Category: Stopy Procentowej

To zależy od twojego kredytu i kilku innych czynników.

Każdy wystawca karty kredytowej ma własną metodę wyboru, czy zatwierdzać kandydatów, i jest kilka czynników, które są wykorzystywane w tym procesie. Mówiąc najprościej, nie ma sposobu, aby dowiedzieć się dokładnie, do jakich kart kredytowych się kwalifikujesz, dopóki nie złożysz wniosku.

To powiedziawszy, istnieją pewne wskazówki, których możesz użyć, aby określić, które karty kredytowe mogą dobrze pasować do Twojego profilu kredytowego. Oto, jak określić swoją pozycję i linki do najlepszych kart kredytowych, do których możesz się kwalifikować.

Źródło obrazu: Getty Images.

Jaki jest twój kredyt?

Zdecydowana większość pożyczkodawców (w tym wydawcy kart kredytowych) stosuje model punktacji kredytowej FICO do oceny kandydatów. Ten model wykorzystuje zakres punktacji 300-850, przy czym wyższe liczby oznaczają lepszy kredyt.

Chociaż nie ma konkretnej definicji tego, co jest uważane za „dobry lub „doskonały wynik FICO, Fair Isaac Company (twórca wyniku FICO) oferuje te ogólne wytyczne.

Ocena

Zakres punktów FICO

Ze względów praktycznych możemy uznać, że każdy z dwóch najwyższych poziomów na tym wykresie ma „doskonały kredyt, ponieważ wynik FICO wynoszący 740 lub wyższy generalnie kwalifikuje Cię do otrzymania dowolnego produktu karty kredytowej. Aby było jasne, mogą istnieć pewne różnice w stopach procentowych – na przykład nie byłoby niczym niezwykłym, gdyby konsument z wynikiem 820 FICO kwalifikował się do lepszej stopy procentowej niż ktoś z wynikiem 750 FICO na tym samym produkt karty kredytowej. Jednak jeśli chodzi o kwalifikacje, karta 740 jest zwykle wystarczająca dla każdej karty kredytowej.

Należy również wspomnieć, że ocena kredytowa to tylko jeden element układanki. Pożyczkodawcy biorą również pod uwagę takie czynniki, jak:

 • Ile masz innych rachunków kart kredytowych u tego konkretnego pożyczkodawcy lub łącznie
 • Ile nowych kont kredytowych otworzyłeś ostatnioIle masz zapytań twardych o kredytIle jesteś winien za istniejące karty kredytoweTwój przychódWiele firm obsługujących karty kredytowe oferuje darmowy wynik FICO jako dodatek dla posiadacza karty, więc jeśli masz już kartę kredytową, która go oferuje, możesz dobrze zorientować się, na czym stoisz. Należy jednak pamiętać, że dysponujesz wynikami FICO z trzech biur kredytowych, a także z wielu starszych i specjalistycznych wersji, na które pożyczkodawcy mogą się przyjrzeć. Jeśli chcesz uzyskać pełny obraz swojego wyniku FICO, prawdopodobnie będziesz musiał za to zapłacić. Osobiście używam myFICO.com do monitorowania wszystkich moich wyników FICO, ale istnieje kilka innych usług, które sprzedają raport wyników FICO składający się z trzech biur.

  Jeśli masz doskonały kredyt

  Z oceną kredytową FICO 740 lub wyższą powinieneś być w stanie zakwalifikować się do praktycznie każdego produktu karty kredytowej, pod warunkiem, że nie ma innych sygnałów ostrzegawczych, które mogłyby odstraszyć pożyczkodawców. Na przykład niektórzy wierzyciele odrzucą cię, niezależnie od twojej zdolności kredytowej, jeśli otworzyłeś zbyt wiele nowych rachunków w krótkim czasie.

  To powiedziawszy, konkurencja nigdy nie była bardziej intensywna w branży kart kredytowych, co zaowocowało jednymi z najbardziej hojnych ofert wprowadzających, programów nagród i korzyści dla posiadaczy kart, jakie kiedykolwiek były dostępne.

  Dzięki doskonałemu kredytowi powinieneś mieć wybór najlepszych bonusów za rejestrację karty kredytowej, najlepszych ofert RRSO 0% i najlepszych ofert transferu salda. Dodatkowo, przy wysokim poziomie konkurencji w branży, o którym wspomniałem, najlepsze ogólne produkty kart kredytowych dla konsumentów z doskonałym kredytem stale się rozwijają, dlatego należy sprawdzić zaktualizowaną listę najlepszych aktualnych ofert.

  Jeśli masz dobry kredyt

  Mając wynik FICO w przedziale 670-739, nadal powinieneś być w stanie zakwalifikować się do wielu produktów kart kredytowych, chociaż możesz mieć problemy z uzyskaniem akceptacji najlepszych ofert, zwłaszcza jeśli znajdujesz się w dolnej części „dobrego zakresu .

  Mając to na uwadze, istnieje kilka kart kredytowych przeznaczonych dla konsumentów, których oceny kredytowe można określić jako dobre lub wyższe. Ponieważ konsumenci posiadający dobry kredyt nadal stanowią relatywnie niskie ryzyko kredytowe, istnieje również silna konkurencja w tym obszarze rynku, w wyniku czego oferty ciągle się zmieniają. Koniecznie sprawdź naszą listę najlepszych kart kredytowych zapewniających dobry kredyt, która jest regularnie aktualizowana.

  Jeśli masz słaby / uczciwy kredyt lub nie masz go

  Wreszcie, jeśli spadniesz na niższe poziomy lub jeśli nie masz w ogóle historii kredytowej, może być trudno uzyskać zezwolenie na jakiekolwiek tradycyjne karty kredytowe, szczególnie te z lukratywnymi ofertami początkowymi lub atrakcyjnymi programami nagród.

  Dla jasności, uzyskanie akceptacji niektórych „dobrych kart kredytowych może być możliwe, jeśli masz wynik FICO w połowie lat 600-tych. Pamiętaj, że poziomy na wykresie mają służyć jako wskazówki, a nie konkretne punkty odcięcia.

  Jeśli jednak masz problemy z zatwierdzeniem tradycyjnej karty kredytowej, dobrym pomysłem może być rozważenie bezpiecznej karty kredytowej. Działają one prawie tak samo, jak tradycyjne karty kredytowe, ale ponieważ wymagają depozytu zabezpieczającego, kwalifikacja jest zwykle łatwa, a koszty zwykle konkurencyjne.

  W przypadku wielu kart kredytowych nie ma żadnych ograniczeń

  Na koniec pamiętaj, że nie możemy powiedzieć Ci dokładnie, do jakich kart kredytowych się kwalifikujesz. Pamiętaj, że oprócz Twojej oceny kredytowej istnieje kilka innych czynników, które wydawcy kart kredytowych mogą wykorzystać w procesie zatwierdzania, co może zaszkodzić lub pomóc.

  Na przykład, jeśli masz niewielkie zadłużenie i nie masz nowych kont kredytowych, możesz kwalifikować się do otrzymania „doskonałej karty kredytowej, nawet jeśli Twój wynik jest poniżej wartości granicznej. I odwrotnie, możesz mieć wynik FICO w wysokich 700, ale jeśli masz już kilka innych kart kredytowych u tego konkretnego pożyczkodawcy i kilka razy ubiegałeś się o kredyt w ciągu ostatnich kilku miesięcy, może to być powodem do odrzucenia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy