03.09.2019
Ile państwo zarobi na podatku bankowym

Wpływy z podatku bankowego w naszym roku wyniosą około czterech miliardów złotych - kalkuluje resort finansów. W budżecie zapisano spodziewane zyski wraz z tego tytułu w poziomie 5, 5 mld złotych.

Podatek bankowy wiąże od 1 lutego br. Jego stawka to 0, 44 proc. wartości mień banku. Objął banki (krajowe oraz oddziały banków zagranicznych), zakłady ubezpieczeń i reasekuracji, firmy pożyczkowe i SKOK-i. W przypadku banków wartość aktywów wolna od tegoż podatku to 4 mld zł, ubezpieczycieli - dwa mld zł, firm pożyczkowych - 0, 2 mld zł.

Wiesław Janczyk, wiceminister finansów, wykluczył przy najbliższym czasie modyfikacje w podatku bankowym. Przyznał aczkolwiek, że resort zbiera recenzje, uwagi i obserwacje w ten temat.

Tagi: ministerstwo finansów Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie