Gdzie teraz zainwestować 10 000 $

17 lutego 2021
Category: Która Jest

Oto pozycja początkowa z czterema akcjami o wysokim wzroście w różnych branżach.

Chociaż może być kuszące, aby dokonać jednej dużej inwestycji o wartości 10 000 USD w swoje ulubione akcje, mądrzejszym podejściem jest inwestowanie jak inwestor venture capital. Nie bój się niestabilnych, szybko rosnących akcji. Ale rozłóż ryzyko na kilka inwestycji. Jeden lub więcej może być przegranym, ale nadrobisz to ogromnymi zyskami na swoich zwycięzcach.

W tym przypadku wybieram cztery akcje z różnych branż. Wszystkie charakteryzują się wysokim wzrostem, a przychody każdej firmy rosną o 40% lub więcej rok do roku. Żadne z nich nie są jeszcze rentowne, chociaż jeden osiągnął rentowność zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami rachunkowości (GAAP) w ostatnim kwartale. Wierzę, że te akcje zmiażdżą indeks S&P 500 w ciągu najbliższych trzech lat. Przyjrzyjmy się bliżej moim czterem typom.

Źródło obrazu: Getty Images

1. Shopify

Niesamowite w Shopify (NYSE: SHOP) jest to, że jest to biały rycerz sklepów z mamą i popem. Znasz te wszystkie firmy, które próbowały konkurować z Amazon i wypadły z biznesu? Teraz wracają i stają się silni – z niewielką pomocą. Wyobraź sobie armię małych i popowych sprzedawców ze wspaniałymi witrynami internetowymi, niesamowitym oprogramowaniem i centrami realizacji zamówień, które dostarczają produkty szybko i efektywnie. To właśnie zapewnia Shopify. Wyposaża każdego i każdego, aby lepiej konkurować z czołowym psem handlu detalicznego na świecie.

Każdego roku, odkąd kupiliśmy ją w styczniu 2017 r., Zapasy włóczki podwaja się. W zeszłym roku praktycznie się potroił. Rynek uwielbia Shopify, co czyni go obecnie bardzo drogim zapasem technologii. Obraca się z 32-krotną sprzedażą i 438-krotnością zysków do przodu. Na tej liście są akcje, które są znacznie tańsze niż Shopify – i rosną szybciej. A jednak wykluczenie tego towaru ze wszystkich propozycji zakupu byłoby niemal niemoralne. W przyszłości może stać się tańszy – spółki wzrostowe słyną ze zmienności i sporadycznych dużych spadków w drodze do świetności – ale możesz to wyjaśnić, kupując po drodze małe partie. Sześć akcji po jej obecnej cenie około 404 USD za akcję = 2424 USD.

2. Carvana

Carvana (NYSE: CVNA) to bardzo tani towar. To handel czterokrotny. I to po tym, jak w zeszłym roku akcje potroiły się. Giełda daje spółce niewielką wielokrotność, ponieważ Carvana jest sprzedawcą detalicznym, a sprzedawcy detaliczni generalnie mają okropne marże. Rynek zapomina o tym, że obie spółki o najlepszych wynikach w ciągu ostatnich 50 lat były sprzedawcami detalicznymi – najpierw Walmart a następnie Amazon.

Carvana pewnego dnia będzie największym sprzedawcą samochodów na świecie. Firma radykalnie podnosi sprzedaż detaliczną samochodów, wartej biliony dolarów branży, która jest bardzo zdezagregowana i gotowa zarówno na zakłócenia, jak i konsolidację. Te wieże samochodowe, które widzisz na ich parcelach, są oznaką geniuszu marketingowego. Gdyby to był rok 1975 i Peter Lynch jechał obok wieży samochodowej Carvana, powiedziałby: „Co to jest? A potem kupował akcje. Trzydzieści akcji po aktualnej cenie sprzedaży wynoszącej około 94 USD za sztukę = 2820 USD.

3. EverQuote

Nie mam jeszcze akcji EverQuote (NASDAQ: EVER), ale zdecydowanie jest na mojej liście obserwacyjnej. EverQuote to platforma internetowa, na której ludzie szukają ofert stawek ubezpieczenia. W tym przypadku efekt sieciowy jest bardzo silny. Im więcej osób odwiedza witrynę w poszukiwaniu ubezpieczenia, tym więcej firm ubezpieczeniowych rejestruje się. Współpracownicy to Progressive Travellers MetLife , Nationwide, Farmers Insurance, Liberty Mutual i nie tylko.

W 2019 roku te akcje spółek o małej kapitalizacji były w ogniu i wzrosły o 725%. Liczby są niesamowite. EverQuote zanotowało w ubiegłym kwartale 214 milionów dolarów przychodu, a liczba ta rośnie o 61% rok do roku. Nie tylko sprzedaż rośnie. Tempo wzrostu rośnie. Kiedy EverQuote weszło na giełdę w 2018 roku, jego wzrost przychodów w ostatnim kwartale wyniósł tylko 28%. Aby było jeszcze słodsze, firma EverQuote o małej kapitalizacji właśnie osiągnęła rentowność zgodną z zasadami GAAP w ostatnim kwartale. Pomimo tych wszystkich dobrych wiadomości, akcje są nadal tanie, a stosunek ceny do sprzedaży wynosi cztery. Obecnie jest to niewielka firma (kapitalizacja rynkowa 883 milionów dolarów), ale jest w idealnym miejscu. Podobnie jak Roku rewolucjonizuje monetyzację mediów strumieniowych, EverQuote pracuje nad zmianą branży ubezpieczeniowej wartej biliony dolarów. Siedemdziesiąt pięć akcji po aktualnej cenie sprzedaży około 33 USD za akcję = 2475 USD.

4. Amarin

Amarin (NASDAQ: AMRN) właśnie otrzymał rozszerzoną etykietę dla swojego leku Vascepa. Lek obniża poziom trójglicerydów. Jakie są Twoje trójglicerydy? Są to cząsteczki prekursorów, które ostatecznie zamieniają się we krwi w cholesterol. Wysokie trójglicerydy mogą prowadzić do zawałów serca, udarów mózgu i śmierci. Więc obniżenie poziomu trójglicerydów to wielka sprawa. A liczba osób, które muszą obniżyć poziom trójglicerydów, jest niebotyczna: 25% wszystkich dorosłych, według Centers for Disease Control. To szansa rynkowa dla firmy Amarin dla 50 milionów ludzi, tylko w Stanach Zjednoczonych.

Amarin jest polem bitwy, ponieważ eksperci wciąż spierają się, jak kontrolować poziom cholesterolu w organizmie, decydując, czy skupić się na samym cholesterolu, czy lepiej kontrolować rzeczy, które ostatecznie wytwarzają cholesterol. Amarin rozpoczął masowe badanie z udziałem 8 000 pacjentów, aby określić najlepsze opcje leczenia. Wszyscy uczestnicy badania przyjmowali statyny, o których wiadomo, że kontrolują poziom cholesterolu. Badanie dotyczyło tego, czy kontrolowanie trójglicerydów ma większy wpływ na stan zdrowia pacjentów z wysokim poziomem cholesterolu.

Pięć lat później są wyniki. Grupa placebo (ci, którzy nie dostali Vascepy) była o 31% bardziej narażona na zawał serca, o 28% bardziej narażona na udar i o 20% bardziej narażona na śmierć niż ludzie, którzy brali lek Amarin.

Amarin odnotował dramatyczny, 103% wzrost przychodów, zanim FDA zgodziła się w połowie grudnia, aby umożliwić leczenie szerszemu gronu pacjentów. Sprzedaż powinna znacznie wzrosnąć w 2020 r. Sto akcji przy obecnej średniej cenie około 22 USD za akcję = 2200 USD.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy