Gdzie zaoszczędzić pieniądze, jeśli wygrasz na loterii

17 lutego 2021
Category: Przez Rząd

Więcej artykułów

 • 1. Łączne zarobki vs. Wartość netto
 • 2. Gdzie umieścić jajko Nest3. Jak inwestować w niestabilną gospodarkę?Początek nagłego bogactwa wygranej na loterii może być emocjonalnie przytłaczający, ponieważ będziesz musiał podjąć wiele decyzji, w tym, gdzie zaoszczędzić pieniądze. Niektórzy eksperci zalecają, aby nie podejmować żadnych nagłych decyzji dotyczących pieniędzy, takich jak prezenty finansowe lub potencjalnie ryzykowne inwestycje. Masz kilka dostępnych opcji oszczędzania i inwestowania pieniędzy, i możesz skłaniać się ku bardziej konserwatywnym opcjom podczas określania swoich planów długoterminowych.

  Jeśli masz szczęście wygrać na loterii, możesz bezpiecznie zaparkować swoje wygrane na rachunkach bankowych, papierach skarbowych USA, giełdzie i innych wysokiej jakości platformach inwestycyjnych.

  Wielkość wygranych

  Chociaż każda wygrana na loterii będzie miała dobry wpływ na wynik finansowy, nie wszystkie wygrane są równe. Twój wybór inwestycji będzie prawdopodobnie inny w przypadku mniejszej wygranej w wysokości 150 000 USD, niż w przypadku większej wygranej na loterii o wartości setek milionów dolarów. Przy większym jackpocie wzrost kapitału wraz z ryzykiem jest raczej luksusem, ponieważ możesz zainwestować kapitał w inwestycje o bardzo niskim zysku i niskim ryzyku i nadal zarabiać znaczny roczny dochód, aby sfinansować luksusowy styl życia.

  Rachunki bankowe

  Rachunki bankowe to dobre miejsce na część wygranych na loterii. Konta są płynne, więc możesz regularnie wypłacać pieniądze. Świadectwo depozytowe pozwala zarabiać na wyższym oprocentowaniu, ale musisz obiecać, że pieniądze na koncie pozostaną na koncie przez określony czas lub zapłacić karę. Łączne depozyty w dowolnym banku ubezpieczonym przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów są ubezpieczone do kwoty 250 000 USD na deponenta na bank od maja 2018 r. Jednak korzystając z usługi rejestrowania rachunków depozytowych, możesz zabezpieczyć znacznie wyższe kwoty, do kilka milionów dolarów i korzystasz tylko z jednego banku.

  Amerykańskie skarbowe papiery wartościowe

  Amerykańskie papiery skarbowe obejmują bony skarbowe i obligacje, a także tradycyjną obligację oszczędnościową, którą rząd sprzedaje w celu finansowania długu publicznego i spłaty zadłużenia. Obligacje skarbowe mają dłuższy termin zapadalności niż bony, których termin zapadalności zwykle nie przekracza jednego roku. Skarbowe papiery wartościowe są wspierane przez rząd Stanów Zjednoczonych, więc są uważane za bezpieczną inwestycję dla dużych sum pieniędzy. Papiery te są sprzedawane na aukcjach i na rynku wtórnym przez maklerów. Stopy procentowe są na ogół konkurencyjne w stosunku do innych konserwatywnych inwestycji. Ponadto dochody Departamentu Skarbu USA są wolne od stanowych i lokalnych podatków dochodowych.

  Obligacje komunalne

  Obligacje komunalne o wysokiej jakości to instrumenty dłużne sprzedawane przez samorządy w celu finansowania budowy i innych ulepszeń kapitałowych. Inwestycje te mogą przynosić niższe stopy procentowe, ale motywacją do inwestowania w nie, poza względnym bezpieczeństwem obligacji o wyższym ratingu, jest to, że zarobki są wolne od federalnych podatków dochodowych.

  Inwestowanie na giełdzie

  Chociaż zachowanie głównej kwoty wygranych na loterii jest dobrym celem, inflacja z czasem może zmniejszyć siłę nabywczą Twoich pieniędzy, tworząc poważny problem, szczególnie w przypadku mniejszej wygranej na loterii. Przeznaczając część wygranych na inwestycje giełdowe, możesz pomóc w zablokowaniu wyższego wzrostu, który akcje prawdopodobnie zapewnią w czasie. Inwestowanie w dobrze zdywersyfikowane fundusze inwestycyjne może zrównoważyć niektóre wyższe ryzyko związane z poszczególnymi akcjami, a także z czasem zwiększyć Twoje wygrane.

  Inne ważne kwestie

  Chociaż decyzje inwestycyjne związane z wygranymi na loterii są ważne, ważne jest również, co ostatecznie zrobić z pieniędzmi. Z wyższym jackpotem, szczególnie jeśli dokonasz rozsądnych inwestycji i decyzji dotyczących wydatków, możesz nigdy nie wydać wszystkich pieniędzy. Rozważ wniesienie znacznego wkładu w swoje ulubione organizacje charytatywne, a nawet przekazanie lokalnego programu lub instytucji w swojej społeczności. Dobro, które zrobisz, może trwać przez dziesięciolecia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy