21.06.2019
Asseco wyniki finansowe w 2016 i plany rozwoju

Asseco Poland nie próżnuje. Chwali się wynikami zbytnio ubiegły rok i anonsuje akwizycje na rynkach cudzoziemskich w tym roku. Projekty są ambitne, bo polski gigant IT zamierza zintegrować europejski rynek ERP (ang. enterprise resource planning) jak i również stworzyć liczącego się gracza.

- Na spisie Asseco Enterprise Solutions planujemy integrować rynek europejski po zakresie ERP. Chcemy zainterweniować na odpowiedni tor jak i również gonić bardzo dużych europejskich graczy. Obecnie kandydatów do przejęć szukamy m. in. w Portugalii, Grecji, czy Rumunii - udostępnia Adam Góral, prezes Asseco.

Systemy ERP, to systemy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem. Z danych Allied Market Research wynika, hdy rynek ERP ma w kolejnych latach rosnąć na temat ponad 7 proc. na rok i w 2020 roku osiągnąć wartość 42 mld dolarów. I jeśliby tak się stało, to ten segment odpowiadałby zbytnio prawie 20 proc. handlu aplikacji biznesowych na świecie. Na terytorium polski wiodącą pozycję przy rynku ERP ma koncern SAP, drugi jest Comarch. Asseco chce płynąć z trendem, stąd pomysł w akwizycję europejskich spółek ZAAWANSOWANE ZARZĄDZANIE ZASOBAMI.

Są zyski, stanie się dywidenda

W 2016 r. Asseco zarobiło 301, 3 mln zł zysku netto wobec 365 mln zł profitu rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto po 2016 r. wyniósł 353, 4 mln zł wobec 254, 4 mln zł zysku rok wcześniej.

Informatyczna spółka chce zarobkiem podzielić się z akcjonariuszami. Rekomenduje wypłatę dywidendy w wysokości 3, 01 zł na jedną akcję. Łączna kwota zysku netto przeznaczona na dywidendę kosztuje 249, 8 mln zł.

Adam Góral poinformował też, że grupa, która zdecydowała się na delisting Asseco Central Europe, odrzucić planuje zdjęcia z giełdy Asseco South Eastern Europe. Przyznał też, że obecnie Asseco Poland nie myśli o powrocie do projektu debiutu na NASDAQ.

- Nie mogę stwierdzić, że naszym celem musi być NASDAQ, ale na rzecz spółek z naszej ekipy za kilka dni celem powinny być rynki zachodnie a mianowicie dodał.

Asseco specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. To najogromniejszy software house z polskim kapitałem. Ponad połowicę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne.

Tagi: spółki GPW giełda Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i maksymy obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie