05.07.2019
CD Projekt S. A. - dywidenda za 2016 rok

CD PROJEKT S. Zaś. wnioskuje o podziale profitu netto wypracowanego w 2016 roku. Część zostanie zrealizowana akcjonariuszom spółki w istot dywidendy. Jej wysokość wówczas 1, 05 zł na jedną akcję.

Zarząd Spółki zawnioskował do Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki o podział zysku w łącznej kwocie 249 701 262, 92 zł. Kwota 100 926 000, 00 zł trafi do podziału między akcjonariuszy w formie dywidendy, tj. w wysokości 1, 05 zł na pewną akcję.

Pozostała frakcja, czyli 148 775 262, 92 zł zostanie przekazana na kapitał zapasowy korporacji.

Zyski podzielone zostaną najprawdopodobniej 30 maja 2017 roku. Dywidenda wypłacona zostałaby 13 czerwca.

Zarząd w uzasadnieniu wniosku o wypłacie dywidendy zauważa, że rok 2016 był pozostałym udanym rokiem sprzedaży "Wiedźmina 3". – Srzedaż poniższa przełożyła się na pomnożenie środków pieniężnych na kontach Grupy CD PROJEKT o 203, 6 mln złotych – czytamy w komunikacie firmy.

Dywidendy w polskiej giełdzie

W ostatnich czasach polskie spółki giełdowe coraz chętniej dzielą się swoimi zyskami z akcjonariuszami. Zaś biorąc pod uwagę, hdy ożywienie gospodarcze sprzyja poprawie wyników, to można zakładać, że dywidendy od firm notowanych na GPW mają możliwość być całkiem pokaźnych wymiarów. Wiele wskazuje jednak na to, że w 2017 roku o dywidendę ma możliwość być znacznie łatwiej przy małych i średnich spółkach niż – jak to dotychczas było - w tych największych.

Tagi: prowizja giełda spółki CD Projekt CD Projekt RED Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Instytucji finansowej i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie