Ile kosztuje prowizja pożyczkodawcy?

17 lutego 2021
Category: Których Możesz

Związane z

Każdy, kto kupił samochód, dom lub poszedł na studia, prawdopodobnie miał do czynienia z oficerem pożyczkowym. Stanowisko urzędnika ds. Pożyczek zajmuje 13. miejsce w rankingu najlepszych miejsc pracy w biznesie według US News and World Report. Prowizja pożyczkodawcy może stanowić różnicę między przeciętną karierą a bardzo udaną. Wysokość prowizji zależy od firmy, w której pracujesz, ale odpowiednie szkolenie i doświadczenie to dobry początek.

Opis pracy

Głównym obowiązkiem urzędnika pożyczkowego jest zbieranie informacji od osób i firm, które chcą pożyczyć pieniądze, ocena tych informacji i zalecenie zatwierdzenia wniosku o pożyczkę.

Robisz to, kontaktując się z firmami lub osobami, aby zapytać, czy potrzebują pożyczki. Niektórzy oficerowie pożyczkowi pracują dla firm, które przekazują pożyczkobiorcy listę klientów, którzy już wyrazili chęć zabezpieczenia pożyczki.

Spotykasz się z wnioskodawcami, aby zebrać dane osobowe i odpowiedzieć na wszelkie pytania, które mogą mieć. Wyjaśnisz różne dostępne pożyczki i warunki każdego rodzaju pożyczki.

Po zebraniu informacji analizujesz informacje finansowe wnioskodawcy, aby określić, czy kwalifikuje się on do pożyczki. Nazywa się to ubezpieczeniem. Większość firm korzysta z oprogramowania ubezpieczeniowego, które określa, czy wnioskodawca ma kwalifikacje, czy nie. Specjalista ds. Pożyczek przyjmuje rekomendację oprogramowania i ocenia wszelkie dodatkowe informacje, aby podjąć ostateczną decyzję.

Urzędnicy ds. Pożyczek muszą mieć bardzo dobre umiejętności obsługi klienta i sprzedaży.

Wymagane wykształcenie

Większość urzędników ds. Pożyczek potrzebuje tytułu licencjata, zwykle w dziedzinie biznesu lub finansów. Możesz zostać urzędnikiem ds. Pożyczek bez tytułu licencjata, ale musisz mieć odpowiednie doświadczenie zawodowe w sprzedaży, obsłudze klienta lub bankowości.

Urzędnicy zajmujący się pożyczkami hipotecznymi muszą posiadać licencję udzielającą pożyczki hipotecznej. Ta licencja wymaga co najmniej 20 godzin zajęć, zaliczenia egzaminu oraz sprawdzenia przeszłości i zdolności kredytowej. Musisz odnawiać swoją licencję co roku. Poszczególne stany mogą mieć również dodatkowe wymagania.

Wiele szkół i stowarzyszeń bankowych oferuje kursy, programy szkoleniowe lub certyfikaty szkoleniowe dla urzędników pożyczkowych. Poza urzędnikami zajmującymi się pożyczkami hipotecznymi certyfikat nie jest wymagany, ale pokazuje, że wiesz, o czym mówisz, jeśli chodzi o pracę, co może prowadzić do lepszych możliwości zatrudnienia.

Według Departamentu Pracy Stanów Zjednoczonych, średnie roczne wynagrodzenie urzędników pożyczkowych wynosi 63 650 USD . Mediana płacy oznacza, że ​​połowa urzędników pożyczkowych zarabia mniej niż ta kwota, a połowa więcej.

Pożyczki dla dealerów samochodowych otrzymały najwyższe wynagrodzenie z medianą rocznej pensji w wysokości 85 140 USD , a następnie urzędnicy ds. Pożyczek , którzy pracują w zarządzaniu firmami i przedsiębiorstwami, z medianą rocznej pensji 68 340 USD.

Dochód pożyczkobiorcy zależy od jego pracodawcy. Niektórzy otrzymują wynagrodzenie ryczałtowe, podczas gdy inni otrzymują wynagrodzenie podstawowe plus prowizja. Wysokość Twojej prowizji zależy od firmy, w której pracujesz.

Jedno z badań wykazało, że 45 procent firm płaciło od 76 punktów bazowych do 150 punktów bazowych prowizji od każdej pożyczki. Każdy punkt bazowy to 1/100 jednego procenta, więc 76 punktów bazowych to nieco ponad ¾ jednego procenta. Oznacza to, że w przypadku pożyczki w wysokości 100 000 USD urzędnik pożyczkowy pobrałby około 760 USD prowizji.

Generalnie im więcej pracy musisz wykonać, aby samodzielnie wygenerować klientów, tym wyższa jest Twoja prowizja. Na przykład ktoś, kto pracuje w małej firmie z niewielkim wsparciem, może otrzymać od 1 do 2 procent kwoty pożyczki. Ktoś inny, kto pracuje dla dużej firmy i ma listę klientów, z którymi można się skontaktować, może zarobić od 20 do 30 punktów bazowych lub od 0,2 do 0,3 procent kwoty pożyczki.

Przemysł

Większość urzędników ds. Pożyczek pracuje w pełnym wymiarze godzin i może pracować do późna. Godziny na niektórych stanowiskach zależą od czasu, w którym firmy mogą dzwonić do konsumentów w ich domu, co często ma miejsce wieczorem.

Jeśli specjalizujesz się w pożyczkach konsumenckich, większość dnia spędzasz w biurze przy telefonie. Jeśli jesteś specjalistą ds. Kredytów hipotecznych lub komercyjnych, możesz spędzać więcej czasu poza biurem, aby spotkać się z klientami w ich domach lub firmach.

Największym pracodawcą oficerów pożyczkowych są firmy pośrednictwa kredytowego depozytariuszy, które według BLS zatrudniają 42 proc. Do tego typu firm należą banki komercyjne i kasy oszczędnościowe. Nieepozytoryjne firmy pośrednictwa kredytowego, do których należą firmy hipoteczne, zatrudniają kolejny w kolejności odsetek urzędników pożyczkowych – 28 proc.

lata doświadczenia

W miarę zdobywania doświadczenia jako oficer pożyczkowy prawdopodobnie zyskasz także więcej klientów. Gdy zdobędziesz więcej klientów, zobaczysz więcej pieniędzy z prowizji. Oto niektóre średnie zarobki, których możesz się spodziewać w oparciu o lata doświadczenia.

 • Mniej niż 5 lat: 40 000 USD

 • 5 do 10 lat: 46 000 USD

  10 do 20 lat: 49 000 USD

  Ponad 20 lat: 50 000 USD

  Urzędnicy pożyczkowi mają również możliwość przejścia do firm, które w miarę zdobywania doświadczenia płacą wyższe prowizje.

  Trend wzrostu zatrudnienia

  Przewiduje się, że liczba miejsc pracy dla urzędników ds. Pożyczek wzrośnie o 11 procent, czyli szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów. Wzrost gospodarczy będzie napędzał popyt na urzędników ds. Pożyczek, ponieważ ludzie i firmy szukają kredytu na sfinansowanie inwestycji. Spadek liczby oddziałów banków może osłabić ten wzrost.

  Oferty pracy są najlepsze dla osób z doświadczeniem w udzielaniu pożyczek, bankowości lub sprzedaży. Kandydaci do pracy z ustaloną listą kontaktów i siecią referencyjną również powinni mieć dobre możliwości.

  Bibliografia
 • Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Bureau of Labor Statistics: Loan Officers
 • US News and World Report: Omówienie pożyczkodawcyPrawda o hipotece: Praca oficera pożyczkowego – wynagrodzenie i czego się spodziewaćPublikacje dotyczące finansowania kredytów hipotecznych: Odszkodowanie dla urzędnika ds. Pożyczek – 45 procent firm płaci od 76 do 150 BPPayscale.com: Wynagrodzenie urzędnika ds. Pożyczeko autorzeTamara Runzel przez ponad dekadę zdobywała doświadczenie w pisaniu w prasie, Internecie i telewizji. Jej kariera rozpoczęła się podczas pisania dla gazety studenckiej, zanim uzyskała dyplom z komunikacji. Stamtąd Tamara pisała, produkowała i relacjonowała szeroką gamę artykułów dla wiadomości telewizyjnych, zanim przeszła do wiadomości drukowanych, głównie dla gazety w bazie wojskowej Stanów Zjednoczonych. Obecnie Tamara cieszy się możliwością wykorzystywania swojego doświadczenia zawodowego do współtworzenia witryn takich jak WorkChron podczas wychowywania rodziny.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy