Jak otrzymać kartę kredytową w dolarach amerykańskich

17 lutego 2021
Category: Uzyskać Dostęp

streszczenie

Jeśli jesteś kanadyjskim konsumentem, który często odwiedza Stany Zjednoczone, być może na próżno próbowałeś uzyskać amerykańską kartę kredytową. Proces ten może przypominać poruszanie się po labiryncie. Na szczęście opcje wydają się poprawiać

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Jeśli dużo wydajesz w Stanach, możesz rozważyć zakup karty kredytowej w dolarach amerykańskich, która pozwoli ci wydawać pieniądze w amerykańskiej walucie i uniknąć opłat za transakcje zagraniczne.

„Jeśli jesteś kanadyjskim snowbirdem na wakacjach na Florydzie przez pięć lub sześć miesięcy [z kartą kredytową w dolarach kanadyjskich], te opłaty za transakcje zagraniczne mogą zdecydowanie wzrosnąć… około dwóch i pół procent wszystkich Twoich wydatków – mówi Patrick Sojka , założyciel i dyrektor generalny Rewards Canada, strony internetowej z informacjami o nagrodach za podróże.

Chociaż proces uzyskania karty kredytowej w dolarach amerykańskich może być trudny w amerykańskim banku, możesz ubiegać się o kartę kredytową w dolarach amerykańskich w dowolnym z głównych kanadyjskich banków.

Uzyskanie karty kredytowej w dolarach amerykańskich w Kanadzie

Janette Boleantu, doradca majątkowy w The Expatriate Group Inc., organizacji z siedzibą w Calgary udzielającej porad finansowych kanadyjskim emigrantom mieszkającym za granicą, mówi, że uzyskanie karty kredytowej w dolarach amerykańskich z banku w USA może być dość złożony i zindywidualizowany proces.

„Uzyskanie karty kredytowej w dolarach amerykańskich jest w dużej mierze zależne od przypadku – mówi Boleantu. „Podobnie jak… w każdym kraju, emitent przyjrzy się Twojej historii kredytowej, a jeśli nie masz amerykańskiej historii kredytowej lub konta w banku, uzyskanie karty kredytowej w USA będzie dla Ciebie niezwykle trudne.

Jednak sytuacja wygląda inaczej, jeśli ubiegasz się o kartę kredytową w dolarach amerykańskich w kanadyjskim banku. „Możesz otrzymać kartę dolarową wydaną przez kanadyjski bank, więc jest ona oparta na Twojej kanadyjskiej ocenie kredytowej – mówi Sojka. Wszystko dzieje się za pośrednictwem kanadyjskiego banku, mówi, ale wydasz w dolarach amerykańskich.

Proces składania wniosku nie różni się od ubiegania się o kanadyjską kartę kredytową. Nie potrzebujesz konta bankowego w dolarach amerykańskich ani adresu w Stanach Zjednoczonych, tak jak prawdopodobnie w przypadku złożenia wniosku za pośrednictwem banku amerykańskiego.

Jednak posiadanie konta w dolarach amerykańskich w tym samym kanadyjskim banku, który wystawia Twoją kartę kredytową w dolarach amerykańskich, może sprawić, że Twoje wydatki będą dla Ciebie nieco mniej kosztowne, nawet jeśli nie jest to konieczne. Posiadając konto bankowe w dolarach amerykańskich, będziesz w stanie zapłacić rachunek w dolarach amerykańskich bez martwienia się o kurs wymiany lub opłaty za przeliczenie waluty (większość banków pobiera około 4 procent opłaty za konwersję).

Konto możesz uzupełnić na kilka sposobów. Po pierwsze, jeśli masz jakiekolwiek dochody pochodzące z USA, możesz po prostu wpłacić swoje dolary na konto. Jeśli nie, Sojka zaleca zaczekanie, aż kurs wymiany będzie korzystny dla Kanadyjczyków, a następnie tanio zasilenie konta w dolarach amerykańskich.

Konto bankowe w dolarach amerykańskich może być warte posiadania, jeśli dużo wydajesz w Stanach – powiedzmy, jeśli jesteś śnieżnym ptaszkiem, który spędza tam kilka miesięcy w roku. Jeśli jednak używasz karty kredytowej w dolarach amerykańskich tylko sporadycznie, możesz nie przejmować się zbytnio kursami wymiany, gdy spłacasz zakupy z konta bankowego w dolarach kanadyjskich.

Karty kredytowe domów towarowych w Stanach Zjednoczonych

Oczywiście można robić zakupy w Stanach Zjednoczonych tylko po to, aby uzyskać dostęp do sklepów bez lokalizacji w Kanadzie lub uzyskać lepsze oferty niż te, które można znaleźć w oddziałach w Kanadzie. W takim przypadku możesz zamiast tego otrzymać kartę kredytową sklepu w USA. Według Sojki jest to łatwiejsze niż uzyskanie karty kredytowej ogólnego przeznaczenia w dolarach amerykańskich z amerykańskiego banku i może być optymalne dla tych, którzy nie wydają nigdzie indziej.

„Te karty kredytowe w domach towarowych są całkiem interesujące, ponieważ wydadzą je Kanadyjczykom bez numeru podatkowego w USA ani ratingu kredytowego – mówi. Zgodnie z usługami kredytowymi w Bloomingdales, potrzebujesz tylko kanadyjskiego paszportu i kanadyjskiego numeru ubezpieczenia społecznego, aby móc otrzymać kartę domu towarowego.

Jednak spłacenie salda z Kanady może być nieco trudniejsze. „Możesz być w stanie spłacić saldo online, ale jest większe prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebować amerykańskiego przekazu pieniężnego z banku, który możesz wysłać – mówi Sojka.

Najlepsza opcja dla posiadaczy kart AmEx

Jeśli przeprowadzasz się do Stanów Zjednoczonych i chcesz otrzymać kartę kredytową w dolarach amerykańskich z amerykańskiego banku, jedną z najłatwiejszych do uzyskania bez większych kłopotów kart jest American Express, o ile masz już kanadyjską kartę AmEx.

„Karty Visa i MasterCard są akceptowane na całym świecie, ale ich marki są wydawane przez banki w różnych krajach – mówi Sojka. „American Express jest naprawdę globalny dzięki tak zwanemu Global Card Transfer, [który pozwala] przenieść całą swoją historię kredytową Canadian American Express na nową kartę American Express w Stanach Zjednoczonych lub innym kraju.

Jeśli więc wiesz, że przeprowadzasz się do Stanów Zjednoczonych, Sojka zaleca zakup karty AmEx na około sześć miesięcy przed przeprowadzką. Wtedy będziesz miał już przewagę w kierunku historii kredytowej w Ameryce.

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Aaron Broverman od ponad dekady zajmuje się finansami osobistymi dla Creditcards.com, zaczynając od swojej byłej siostrzanej strony Creditcards.com Canada. Jego prace związane z finansami osobistymi pojawiły się również w Yahoo, Money Under 30 i Bankrate.

Co dalej?

Dane Fed: używamy kart kredytowych do mniejszych zakupów

Częściej wyciągamy kartę kredytową, a średnia kwota transakcji kartą kredytową maleje

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy