Jak uzyskać kredyt samochodowy w wieku 18 lat

Jak uzyskać kredyt samochodowy w wieku 18 lat
16 października 2020

Uzyskaj finansowanie samochodu

nawet przy słabym kredycie.

Megan Foukes jest niedawną absolwentką Indiana University, która uzyskała tytuł licencjata z dziennikarstwa. Megan pracuje jako autorka treści dla Auto Credit Express i współtworzy kilka blogów motoryzacyjnych i finansowych.

Możesz kupić samochód, gdy masz 16 lub 17 lat, ale musisz mieć ukończone 18 lat, aby ubiegać się o kredyt samochodowy i sfinansować pojazd. Po ukończeniu 18 lat nie jesteś już niepełnoletni w Stanach Zjednoczonych i możesz legalnie zaciągać długi, na przykład finansować samochód.

Kwalifikacje do kredytu samochodowego

Kupowanie i finansowanie pierwszego pojazdu może być ekscytujące, ale także stresujące. Oprócz wymogu posiadania co najmniej 18 lat do podpisania prawnej umowy, musisz spełnić podstawowe wymagania pożyczkodawcy samochodu, aby uzyskać zgodę na finansowanie. Obejmuje to dwie rzeczy, które mogą stanowić wyzwanie dla kupujących po raz pierwszy samochód:

  1. Kredyt – prawdopodobnie jako 18-latek nie masz prawie żadnej historii kredytowej. Może to stanowić problem, jeśli chodzi o finansowanie automatyczne, ponieważ pożyczkodawcy kładą duży nacisk na ocenę FICO i raporty kredytowe. Kiedy masz do czynienia z ograniczoną historią kredytową lub nawet jej brakiem, łatwiej jest uzyskać finansowanie za pośrednictwem pożyczkodawcy subprime zamiast tradycyjnego.
  2. Dochód – Oprócz kredytu, pożyczkodawcy kładą duży nacisk na Twoje dochody. W przypadku większości pożyczkodawców typu subprime można oczekiwać, że będą wymagać minimalnego miesięcznego dochodu przed opodatkowaniem w wysokości od 1500 do 2000 USD. Pamiętaj również, że ci pożyczkodawcy lubią stabilne dochody i mogą poprosić o pokazanie do trzech lat historii pracy, z co najmniej sześcioma miesiącami w obecnej pracy.

Jeśli Twój kredyt jest słaby i nie do końca spełniasz wymagania dotyczące dochodów, ale masz współmałżonka, nie jesteś całkowicie przygnębiony, jeśli chodzi o finansowanie automatyczne. Jednym z najlepszych sposobów uzyskania zgody na finansowanie, gdy nie spełniasz minimalnych wymagań, jest posiadanie współkredytobiorcy. Możesz „pożyczyć” ich dobry kredyt i połączyć ich dochody ze swoimi, aby zakwalifikować się do kredytu samochodowego i zacząć budować własną pozytywną historię kredytową.

Uzyskanie kredytu samochodowego w wieku 18 lat bez Cosignera

Niestety, nie każdy 18-latek ma współmałżonka lub kogoś, kto chce zaciągnąć kredyt samochodowy. Gdzie idziesz, jeśli nie możesz dostać cosignera? Istnieją inne sposoby na zwiększenie szans na zatwierdzenie bez pomocy cosignera:

  1. Miej dużą zaliczkę – musisz wpłacić zaliczkę, gdy masz do czynienia z pożyczkodawcą subprime, ale większa zaliczka może zwiększyć Twoje szanse na akceptację. Jeśli możesz, spróbuj wpłacić zaliczkę bliższą 20% ceny sprzedaży pojazdu, co również pozwoli Ci uzyskać bardziej udaną pożyczkę samochodową.
  2. Załóż i zbuduj kredyt – jeśli nie potrzebujesz teraz kredytu samochodowego, zaczekaj i zwiększ swój kredyt. Możesz ubiegać się o kartę kredytową, zostać autoryzowanym użytkownikiem cudzej karty kredytowej lub zaciągnąć pożyczkę na budowę kredytu. Jeśli dokonujesz regularnych płatności i nadążasz za miesięcznymi rachunkami, twoja zdolność kredytowa powinna z czasem rosnąć.
  3. Programy dla kupujących po raz pierwszy – niektórzy pożyczkodawcy oferują programy kupujących po raz pierwszy, które są idealne dla młodych konsumentów, którzy nie mają cosignera. Programy te, podobnie jak kredyty samochodowe typu subprime, wymagają dowodu dochodów lub kopii umowy o pracę i najprawdopodobniej mają nieco wyższe oprocentowanie.
  4. Kup tutaj, zapłać tutaj dealerów – jeśli pożyczki subprime lub programu kupującego po raz pierwszy nie ma na kartach, a potrzebujesz teraz samochodu, możesz skorzystać z oferty dealera kup tutaj, zapłać tutaj (BHPH). Dealerzy BHPH finansują swoje pojazdy we własnym zakresie, wykorzystują Twoje dochody do ustalenia zgody i zazwyczaj nie przeprowadzają kontroli zdolności kredytowej. Chociaż otrzymujesz zgodę na pożyczkę samochodową, chyba że sprzedawca zdecyduje inaczej, wszelkie płatności dokonywane na czas nie są zgłaszane do biur kredytowych, więc Twoja ocena kredytowa prawdopodobnie nie ulegnie poprawie.

Gotowy do rozpoczęcia podróży finansowej?

W porządku jest czuć się przytłoczony kupnem swojego pierwszego samochodu w wieku 18 lat. Jednak bardzo niewielu 18-latków ma kredyt i dochód, aby kwalifikować się do tradycyjnej pożyczki samochodowej i może być konieczne rozważenie pożyczki subprime lub programów dla kupujących po raz pierwszy. Jeśli potrzebujesz kredytu samochodowego, ale nie wiesz, od czego zacząć szukać finansowania, skorzystaj z pomocy CarsDirect .

Współpracujemy z siecią dealerską obejmującą całe wybrzeże, która dysponuje zasobami pożyczkowymi, aby pomóc ludziom z niewielkim lub żadnym kredytem. Rozpocznij proces, wypełniając już teraz nasz formularz wniosku o pożyczkę samochodową. Jest bezpłatny i nie wymaga żadnego zakupu.

Bezpłatna ocena kredytowa

Zdobądź swój darmowy wynik kredytowy już teraz! Uzyskaj kopię swojej najnowszej zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy