Jak zainwestować 20 000 $; I Rozwijaj

Jak zainwestować 20 000 $; I Rozwijaj
16 października 2020
Category: Które Możesz

Ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2020 r.Paul Moyer

Niezależnie od tego, czy inwestujesz 20 000 $ po raz pierwszy, czy też masz doświadczenie w inwestowaniu swoich pieniędzy, stajesz przed bardzo częstym dylematem.

Chociaż 20 000 USD to pokaźna suma pieniędzy, nie wystarczy, aby uzyskać poziom usług od planistów finansowych, który chcesz uzyskać.

Prawdopodobnie spowodowało to, że zrobiłeś wszystkie własne badania i jeśli jesteś jak większość ludzi, pływasz w morzu informacji o różnych inwestycjach i możliwych zwrotach stóp procentowych z tych inwestycji.

Sposoby inwestowania 20000 USD

Zanim zaczniemy, chcę jasno powiedzieć, że inwestując 20 000 USD, dokonałbym bardzo szerokiej gamy tych opcji inwestycyjnych. Zdywersyfikowałbym również wnętrze każdej inwestycji.

Wszystkie te opcje pomogą Ci w szerokiej dywersyfikacji, aby wszystkie jajka nie były w jednym koszyku.

Konto oszczędnościowe

To może nie wydawać się najlepszym miejscem do zainwestowania 20 000 dolarów, ale proszę o cierpliwość. Chociaż rachunki oszczędnościowe są jedną z najnudniejszych inwestycji, tak naprawdę chcesz inwestować w bezpieczeństwo finansowe.

Jeśli obecnie nie masz funduszu awaryjnego obejmującego od trzech do sześciu miesięcy wydatków rodzinnych, przelałbym tę kwotę z moich 20 000 $ na konto oszczędnościowe o wysokiej wydajności.

W ten sposób, gdy zdarzy się nagły wypadek, masz pod ręką gotówkę, aby upewnić się, że nie musisz zadłużać się, aby poradzić sobie z sytuacją. Najlepsze rachunki oszczędnościowe dostaną więcej niż 1% od pieniędzy, które tam przechowujesz.

Doskonalenie

Stałem się wielkim fanem Betterment ze względu na to, jak łatwo jest im inwestować w szeroką gamę inwestycji giełdowych.

Zamiast samemu wybierać akcje, Betterment zada Ci serię pytań, aby ocenić Twoją tolerancję na ryzyko. Następnie mieszają twoje portfolio na podstawie tej oceny.

Możesz dowiedzieć się więcej z mojej recenzji Betterment lub przejść bezpośrednio do strony internetowej, aby otworzyć konto Betterment. Proces rejestracji i zasilenia konta zajmuje mniej niż 15 minut.

Fundrise

Nie jestem wielkim inwestorem w nieruchomości, ale perspektywa posiadania nieruchomości inwestycyjnych jest czymś, co zbadałem i spróbuję swoich sił w przyszłości.

Problem polega na tym, że mając do zainwestowania zaledwie 20 000 USD, nie będziesz w stanie kupić ładnej nieruchomości, chyba że zaciągniesz dużą pożyczkę. W tym miejscu zwracam się do Fundrise.

Fundrise to platforma do inwestowania w nieruchomości, na której można kupować małe części dużych inwestycji w nieruchomości. To świetny pasywny sposób na inwestowanie w nieruchomości bez konieczności przeprowadzania wszystkich badań i samodzielnego ryzykowania.

Fundusze giełdowe (ETF)

Fundusze ETF stały się popularnym wyborem do dywersyfikacji inwestycji w akcje, ale mogą mieć bardzo niskie opłaty i są równie łatwe do zakupu jak akcje.

Działają jak fundusze inwestycyjne, ale są przedmiotem obrotu na głównych giełdach i mają symbole giełdowe, podobnie jak korporacje, w których można kupić pojedyncze akcje (Netflix, Apple itp.).

To sprawia, że ​​są one bardzo łatwe do kupienia i mają dobre informacje historyczne, aby zobaczyć, jak fundusze radziły sobie w czasie.

Moim ulubionym miejscem do kupowania i ETF jest M1Finance, ponieważ oferują one ponad 2000 funduszy ETF bez prowizji i sprawiają, że rozpoczęcie inwestowania w ETF jest bardzo proste.

Istnieje wiele różnych miejsc, w których można kupić fundusze ETF, ale M1 Finance ma zdecydowanie najwięcej opcji bez prowizji.

Zapasy indywidualne

Jeśli chcesz przeprowadzić badania, nie ma lepszego sposobu na maksymalizację zysków niż handel pojedynczymi akcjami.

Wadą większości ludzi jest to, że jeśli nie przeprowadzisz odpowiednich badań, nie ma szybszego sposobu na utratę pieniędzy na inwestowaniu niż pojedyncze akcje.

Jeśli szukasz pełnych funkcji maklerskich online, to Ally Invest jest moim najlepszym wyborem. Bank Ally wykupił Trade Kinga i zmienił nazwę na Ally Invest. Prawie nic nie zmienili w kwestii pośrednictwa, a nawet utrzymali niskie opłaty w wysokości 4,95 USD za transakcję.

Jeśli nie masz nic przeciwko bardziej ograniczonemu wyborowi akcji do inwestowania, M1 Finance umożliwia inwestowanie w ponad 4000 różnych akcji ZA DARMO (to moje ulubione słowo).

Dają Ci również opcję kupna udziałów ułamkowych, dzięki czemu możesz kupić pojedyncze akcje za niewielkie kwoty, zamiast kupować więcej niż 100 USD za akcję dla niektórych z największych korporacji na rynku.

Klub pożyczkowy

Klub pożyczkowy to platforma pożyczkowa typu peer-to-peer, na której można inwestować w pożyczki przekazywane innym osobom. Co sprawia, że ​​jest to jedna z moich ulubionych inwestycji ze względu na to, jak szerokie mogę zdywersyfikować moje konto peer-to-peer.

Dzięki LendingClub możesz zainwestować zaledwie 25 USD w jedną pożyczkę. Gdy liczba inwestorów wystarcza na sfinansowanie pożyczki, osoba zaciągająca pożyczkę zaczyna ją spłacać w miesięcznych ratach, a Ty odzyskujesz kapitał wraz z odsetkami.

Ponieważ minimalna kwota wynosi 25 USD, oznacza to, że możesz zainwestować w 40 różnych pożyczek, zaczynając od inwestycji w wysokości 1000 USD na swoim koncie. W ten sposób, jeśli jedna pożyczka nie zostanie spłacona, tracisz tylko niewielką część całej inwestycji.

Fundusze indeksowe

Fundusze indeksowe to niesamowity sposób na dywersyfikację posiadanych akcji, umożliwiający posiadanie nawet tysięcy akcji w jednym funduszu.

Zamiast posiadać pojedyncze akcje, które mogą kosztować setki dolarów każda, posiadasz niewielki udział w całej grupie akcji.

Najpopularniejszymi sposobami inwestowania w fundusze indeksowe są fundusze ETF, ponieważ są one przedmiotem obrotu jak akcje i mają znacznie niższy koszt rozpoczęcia.

Ponieważ mówimy o inwestycji w wysokości 20 000 USD, nie jest to tak naprawdę konieczne i możesz inwestować w fundusze indeksowe, korzystając z ulubionego biura maklerskiego ze zniżkami. Jak powiedziałem powyżej, M1 Finance będzie moim wyborem dla wszystkiego, co dotyczy ETF.

Certyfikat depozytu

Płyty CD mogą być najbardziej nudnym rodzajem inwestycji na tej liście. To, czym są, jest SUPER bezpieczne. Podobnie jak konto oszczędnościowe o wysokiej rentowności, płyty CD są ubezpieczone przez FDIC i są wydawane przez różne banki.

Stawki CD zazwyczaj oferują oprocentowanie o kilka dziesiątych procenta wyższe niż w przypadku kont oszczędnościowych o najwyższym oprocentowaniu. ale mają jedną poważną wadę; blokujesz pieniądze na określony czas.

Zamiast więc mieć łatwy dostęp do gotówki, Twoje pieniądze utkną na koncie i mogą zostać wypłacone bez kary tylko po upływie uzgodnionego okresu.

Obecnie jedną z najlepszych firm w zakresie stawek CD jest CIT Bank. Oferują nawet płytę CD, na której możesz wypłacić swoje fundusze bez kary.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze powiernicze są podobne do funduszy indeksowych, ponieważ inwestują w dużą liczbę akcji bez konieczności ich indywidualnego wybierania.

Różnica polega na tym, że zamiast podążać za indeksem, akcje są wybierane przez zarządzającego funduszem. Dzięki temu zyskujesz korzyści wynikające z tego, że ktoś inny zainwestuje za Ciebie pieniądze bez żadnych opłat doradcy finansowego.

Kiedy szukam funduszu inwestycyjnego, chcę funduszy, które odniosły sukces przez długi czas (myślę, że 50-75 lat) i które w tym okresie zwracały co najmniej 10% rocznie.

Oznacza to, że fundusz przeszedł przez trudne gospodarki i nadal zdołał przynieść inwestorom dobry zwrot.

Najlepiej oceniane fundusze inwestycyjne będą wymagały inwestycji od 1000 do 5000 USD, aby rozpocząć. Ponieważ nadal stanowi to 25% lub mniej naszej całkowitej inwestycji, jest to świetne miejsce na zwrot części naszej inwestycji o wartości 20 000 dolarów.

Osobiście używam konta Ally Invest do handlu funduszami powierniczymi, ale TD Ameritrade ma również świetną platformę i bardzo niskie opłaty.

Spłacić dług

Większość ludzi szukających sposobów na inwestowanie nie wymyśla spłaty długu jako najważniejszej opcji, ale poświęć chwilę, aby policzyć.

Jeśli masz zadłużenie o wysokim oprocentowaniu, jak karta kredytowa, czy możesz uzyskać lepszą stopę zwrotu z tych pieniędzy niż spłacanie długu?

Na przykład wiele kart kredytowych obciąży Cię kwotą 21% lub więcej za przenoszenie salda z miesiąca na miesiąc. Jeśli masz 10 000 dolarów tego toksycznego rodzaju długu, inwestycja 10 000 dolarów w wyciągnięcie tego z życia przyniesie największe dywidendy.

Zacznij swój własny biznes

Czy masz pomysł na biznes, z którego chciałeś skorzystać, ale nie masz wystarczających środków finansowych, aby wykonać ruch? 20000 dolców może stanowić zalążek, którego potrzebujesz, aby tak się stało.

Upewnij się, że masz dobry biznesplan, przeprowadź badania, aby upewnić się, że ma on duże szanse powodzenia.

Upewnij się również, że nie wydasz wszystkich 20 000 $ na samo zejście z ziemi, aby mieć trochę pieniędzy operacyjnych, aby utrzymać go na powierzchni, gdy budujesz rozpęd.

Jeśli Twój pomysł na biznes okaże się sukcesem, ta 20-tysięczna inwestycja może okazać się kompletnym przełomem dla Ciebie i Twojej rodziny.

Sprzedawaj rzeczy z zyskiem

Jeśli lubisz wychodzić i znajdować okazje, możesz zmienić tę obsesję, eee, dobry zmysł zakupów, w biznes poboczny.

Chociaż Ebay jest zdecydowanie dobrą opcją, jeśli możesz wejść i podciąć ceny Amazon, spojrzałbym na Amazon FBA.

Dzięki tej usłudze Amazon.com Twoje przedmioty są nie tylko wymienione na ich stronie, ale kwalifikują się do stawek za wysyłkę członków Prime. Nie musisz nawet wysyłać przedmiotów do ludzi. To świetny sposób na rozpoczęcie sprzedaży rzeczy online.

Zapłać za College

Mam troje dzieci i jednym z moich celów jest zakończenie studiów bez zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego. Oznacza to, że część gratisy, jaką otrzymam, zostanie przeznaczona na oszczędności w college’u. Upewnij się, że zauważyłeś słowo „porcja” w tym zdaniu.

Biorąc to pod uwagę, jeśli to płaci za mój własny lub mojej żony, dyplom uczelni, mogę zobaczyć, jak wydam całą kwotę. Moja żona może zarobić dodatkowe 5000 dolarów rocznie jako nauczycielka, mając tytuł magistra.

Oznacza to, że inwestycja 20 000 dolarów zwróci się w ciągu czterech lat i doda niezłą sumę do planu emerytalnego jej nauczyciela na resztę jej życia.

Jeśli jesteś w sytuacji, w której jakikolwiek stopień naukowy może popchnąć Cię do nowego zabezpieczenia finansowego, może to być świetne miejsce do zainwestowania pieniędzy.

Weź udział w kursach online

Inwestowanie w siebie to świetny sposób na inwestowanie pieniędzy.

Konsekwentne budowanie nowych umiejętności, które pozwolą Ci być konkurencyjnym na rynku pracy, ostatecznie doprowadzi do lepszego zatrudnienia, a nawet samozatrudnienia. Udemy oferuje ponad 25 000 kursów na różne tematy.

kryptowaluty

Handel kryptowalutami stał się wielkim biznesem. Na pewno są pieniądze do zarobienia, ale bądź przygotowany na przeprowadzenie badań i zrozumienie, które waluty faktycznie będą się trzymać.

Zacząłem inwestować w Coinbase. Obecnie pozwalają one na zakup trzech najpopularniejszych kryptowalut na rynku i są ubezpieczone przez FDIC, więc jeśli zawiodą, Twoje monety zostaną zabezpieczone do 250 000 USD.

Nie uczyniłbym tego główną częścią mojej inwestycji, ponieważ jest to BARDZO spekulacyjna i wymaga zrozumienia tego nowego rynku, a także każdej monety.

Jak zainwestowałbym 20 000 dolarów

Uwielbiam pracować nad takimi scenariuszami. Nie tylko pomogło to wielu ludziom, ale także kieruje moje myśli we właściwe miejsce, jeśli (kiedy) tego rodzaju pieniądze pojawią się na mojej drodze.

Pierwszą rzeczą, którą chcę wyjaśnić, jest to, że nigdy nie należy wkładać tak dużej inwestycji do jednego koszyka.

Jeśli chcesz to uprościć, spojrzałbym na dom maklerski, taki jak Betterment, który zdywersyfikuje Twoje inwestycje za pomocą wielu funduszy ETF i utrzyma je w równowadze.

Lubię mieć jeszcze większą różnorodność, inwestując w wiele opcji.

Betterment – 4000 dolarów

Mamy Roth IRA mojej żony z Bettermentem i jestem pod wrażeniem tego, jak działa ten robo-doradca. Nie tylko nie muszę przemyśleć wszystkich inwestycji, ale dywersyfikacja w różnych ETFach jest naprawdę niesamowita.

Wciąż jesteśmy na wczesnym etapie naszego życia inwestycyjnego, więc mamy bardzo agresywny portfel i konsekwentnie przewyższamy indeks S&P 500 od momentu otwarcia rachunku.

Fundrise – 4000 dolarów

O ile nie masz już domu, w którym jest realizowany konkretny projekt, który może zwiększyć jego wartość podczas sprzedaży, Fundrise będzie najlepszą opcją dywersyfikacji pod względem nieruchomości.

Niski koszt wejścia i wysokie zwroty sprawiają, że jest to łatwy wybór.

Fundusze indeksowe – 5000 USD

Fundusze indeksowe to jeden z najłatwiejszych sposobów dywersyfikacji akcji portfela. Gorąco polecam przeprowadzenie twoich badań.

Ponieważ jest to scenariusz inwestycyjny o wartości 20 000 USD, zdecydowałem się zainwestować tutaj 5000 USD, ponieważ chcę się upewnić, że wystarczy mi na inwestycje w kilka funduszy. Większość funduszy wymaga minimalnej kwoty 3000 USD do zainwestowania, ale istnieje duża liczba, która pozwoli Ci zainwestować w wysokości 1000 USD.

Kiedy pójdę tą drogą, prawdopodobnie wybrałbym indeks ETF z M1Finance, ze względu na ich zerowe opłaty za handel więcej niż 2,00 dostępnych ETFów.

Klub pożyczkowy – 3000 USD

Korzystam z Lending Club do inwestowania od dwóch lat i uzyskałem bardzo korzystną stopę zwrotu (obecnie 11%, co nie jest powszechne). Mając 2500 dolarów, mógłbym zainwestować w 100 różnych pożyczek po 25 dolarów za sztukę.

Daje to dywersyfikację mojego portfela poza giełdą i na rynku, w którym naprawdę chcę być częścią, inwestycji małych firm i osób fizycznych starających się uporządkować swoje finanse.

Ta strona internetowa – 2000 USD

Dzięki małym reklamom na tej stronie generuję niezły dochód na boku. To jest moje obecne przedsięwzięcie w zakresie przedsiębiorczości, a zainwestowanie 2000 dolarów może znacznie przyspieszyć to, co chcę zrobić z witryną.

Kryptowaluta – 1000 $

To prawdziwa gra spekulacyjna i dlatego postawiłbym tylko 5% mojej całkowitej inwestycji w kryptowaluty. Obecnie używam Coinbase do mojego brokera kryptowalutowego.

Dają ci różnorodne monety, w które możesz zainwestować. Aby znaleźć monety, których wartość wzrośnie, będziesz musiał przeprowadzić poważne badania, ale możesz podjąć inwestycję o wartości 1000 dolarów i zarobić prawdziwe pieniądze w mniejszych (nie Bitcoin) są tam monety.

Ostatnie przemyślenia na temat inwestowania 20 tys

Niezależnie od tego, czy jesteś gotowy, aby wskoczyć ze swoimi 20 000 USD, czy chcesz zacząć inwestować za 500 USD, nadszedł czas, aby rozpocząć.

Odsetki złożone nie działają na Twoją korzyść, jeśli nie inwestujesz. Więc zacznij inwestować już dziś, nawet przy niewielkiej inwestycji lub dwóch i zacznij widzieć, jak Twoje pieniądze rosną!

Pierwsza publikacja 2 stycznia 2018 r. Zapisano pod: Inwestowanie

O Paulu Moyerze

Paul Moyer jest właścicielem i założycielem SavingFreak.com. Jest licencjonowanym agentem ubezpieczeniowym, blogerem finansów osobistych i trenerem finansowym. Z pomocą swojej żony Amy Paul jest wolny od długów od 2006 roku.

Interakcje czytelników

Komentarze

Mówi Alice C. Cassell

Dziękuję bardzo – wiele świetnych pomysłów. Zdaję sobie sprawę, że muszę spłacić zadłużenie na karcie kredytowej – około 6000 i załatwić fundusz awaryjny (może nie 6 mln lol.)

Moje pytanie- mam 28800. z konta emerytalnego, które muszę pobrać- albo ryczałt (co zrobię), albo nie. Jak mogę mieć najmniejszy podatek dochodowy w obciążeniu New Jersey?

JEŚLI masz konto emerytalne, powinieneś być w stanie przenieść je do indywidualnej IRA. Jeśli planujesz spłacić swój dług, odejmij absolutne minimum, ponieważ oprócz podatku dochodowego płacisz karę.

Jak mogę zainwestować 20 000,00?

Moim pomysłem jest zostać szefem kuchni / właścicielem. Jednak myślę, że to nie jest właściwy moment.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy