Jak zamrozić kredyt we wszystkich 3 biurach – za darmo

Jak zamrozić kredyt we wszystkich 3 biurach – za darmo
16 października 2020
Category: Raport Kredytowy

Jeśli zdecydujesz się na zamrożenie kredytu, masz trzy możliwości. Dowiedz się, jak bezpłatnie zamrozić kredyt online.

Mike Azzara | American Express Credit Niezależny współpracownik Intel

5 minut czytania | 6 listopada 2019 w Kredyt

Zadowolony

W skrócie

Zamrożenie kredytu we wszystkich trzech biurach kredytowych może być uciążliwe, ale niekoniecznie musi być tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Warto się postarać, aby chronić Cię przed złodziejami tożsamości, otwierającymi konta w Twoim imieniu – za które możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

Możesz zablokować swój kredyt online, telefonicznie lub pocztą w USA.

Wiele osób, które w innym przypadku zdecydowałyby się na zamrożenie kredytu, waha się, ponieważ nie wiedzą, jak zamrozić kredyt we wszystkich trzech biurach kredytowych. Uważają więc, że proces ten będzie wysysającym czas grzęzawiskiem biurokratycznej biurokracji – organizacje te nazywane są w końcu biurami… z opłatą do zapłacenia na koniec wszystkiego.

Ale jeśli tak myślisz, fakt zamrożenia raportów kredytowych może cię po prostu zaskoczyć, na podstawie mojego doświadczenia i nieformalnej ankiety przeprowadzonej wśród moich zawodowych współpracowników.

Jak zamrozić kredyt we wszystkich 3 biurach

Zamrożenie kredytu – zwane przez biura kredytowe zamrożeniem bezpieczeństwa – chroni cię przed kosztami i zakłóceniami, które mogą się zdarzyć, gdy złodzieje tożsamości próbują otworzyć nowe konta na twoje nazwisko. Jeśli zdecydujesz się na zamrożenie kredytu, masz trzy możliwości. Aby ułatwić i przyspieszyć, są one: online, telefonicznie, pocztą (poczta amerykańska, a nie „e”).

Jak zamrozić kredyt online

Zamroziłem swój kredyt online w październiku 2017 r., Wkrótce po wycieku danych Equifax, kiedy trudno było znaleźć potrzebne strony internetowe. Teraz są łatwiejsze do

znalezienia… i możesz przejść do stron zamrożenia kredytów dla wszystkich trzech biur kredytowych, klikając te linki: Equifax, Experian, TransUnion. Te strony zawierają dalsze linki do:

 • Rozpocznij proces zamrażania,
 • Odblokuj kredyt lub
 • Zamrozić kredyt dziecka, współmałżonka lub innego krewnego.

Zaczniesz od wypełnienia formularza zawierającego następujące pytania:

 • Twoje imię,
 • Adres,
 • Numer ubezpieczenia społecznego (lub ostatnie cztery cyfry) i
 • Adres e-mail.
 • Equifax prosi również o numer telefonu komórkowego i zamiast numeru ubezpieczenia społecznego przyjmie indywidualny numer identyfikacyjny podatnika (ITIN).
 • Wszystkie trzy biura będą również chciały wiedzieć, jak długo mieszkałeś pod obecnym adresem – na przykład TransUnion pyta, czy to więcej niż sześć miesięcy, Experian pyta, czy to więcej niż dwa lata.
 • TransUnion i Equifax będą chcieli, abyś założył konta, ale Experian zamraża i odblokowuje kredyt na podstawie Twoich danych osobowych i kodu PIN.

Jak zamrozić kredyt w telefonie

Przez telefon zautomatyzowane systemy we wszystkich trzech biurach kredytowych proszą o podanie tych samych szczegółowych danych osobowych, które opisano powyżej.

 • Gdy upewnisz się, że to Ty, ustalą zamrożenie Twojego kredytu i podadzą 10-cyfrowy kod PIN. Chroń go, ponieważ będziesz potrzebować go do tymczasowego zniesienia lub trwałego usunięcia zamrożenia przez telefon lub pocztę.
 • Trwa rozmowa telefoniczna z pytaniami i odpowiedziami dla automatycznego systemu odpowiedzi głosowych. Nie oczekuj kontaktu z przedstawicielem obsługi klienta na żywo.
 • Niestety, czy to online, czy telefonicznie, jeśli wystąpią jakiekolwiek rozbieżności między danymi osobowymi a danymi w bazie danych biura informacji kredytowej, system nie zarejestruje Cię. Zamiast tego poinformuje Cię o wysłaniu pisemnej prośby pocztą.

Numery, pod które należy zadzwonić:

 • Equifax: 1-800-349-9960
 • Experian: 1-888-397-3742
 • TransUnion: 1-888-909-8872

Jak zamrozić kredyt pocztą

Będziesz musiał przygotować dość obszerny pakiet informacji zawierający wszystko, co zostało wymienione powyżej w sekcji Jak zamrozić kredyt online . Ale to nie wszystko. Chcą też zobaczyć:

 • Kopie dwóch dokumentów tożsamości, z których jeden zawiera adres (np. Prawo jazdy, dowód osobisty, umowa najmu, odcinek wypłaty lub rachunek za media), a drugi numer ubezpieczenia społecznego (karta ubezpieczenia społecznego lub zeznanie podatkowe, W2 lub odcinek wypłaty zawierający numer).
 • Equifax ma formularz wysyłania pocztą, który zawiera listę wszystkich wymagań wraz z instrukcjami. Inni mają instrukcje online, ale wszyscy mówią mniej więcej to samo.

Adresy wniosków pisemnych:

 • Equifax: PO Box 105788, Atlanta, GA

  30348-5788
 • Experian: PO Box 9554, Allen, TX 75013
 • TransUnion: PO Box 160, Woodlyn, PA 19094

Zamrożenie kredytu może nie być tak trudne, jak myślisz

Niedawno przeprowadziłem nieformalną ankietę na temat zamrożenia kredytu w artykule zatytułowanym „Czy powinienem zamrozić kredyt?” Jedną z rzeczy, które stało się jasne, było to, że wielu respondentów zdecydowało się tego nie robić z powodu obaw związanych z biurokracją. Podsumowując wszystkie powody, sprowadza się to do straconego czasu i spodziewanych problemów.

Jednak większość z 18 respondentów biorących udział w mojej ankiecie, którzy faktycznie zamrozili kredyt, stwierdziła, że ​​było to stosunkowo szybkie i łatwe, co odzwierciedla moje doświadczenie. Tylko nieliczne zgłoszono biurokratyczne opóźnienia, zwykle w przypadku, gdy baza danych biura informacji kredytowej zawierała błędy lub przy próbie odblokowania kredytu (tymczasowo lub na stałe).

I na końcu nie ma opłaty. Prawo federalne, które weszło w życie we wrześniu 2018 r., Mówi, że zamrożenie kredytów jest bezpłatne. 1 Jeśli ten fakt koliduje z treścią, którą przeczytałeś gdzie indziej, weź pod uwagę, że wiele źródeł internetowych nie zostało zaktualizowanych od czasu uchwalenia ustawy.

Zachowaj hasła i kody PIN podczas zamrażania kredytu

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zamrozić online, pocztą czy telefonicznie, uważaj na hasła i kody PIN! Musisz starannie przechowywać hasła i kody PIN, aby uniknąć naprawdę ogromnej straty czasu, gdy musisz odblokować kredyt, co ma miejsce od czasu do czasu. Odmrażam, żeby wynająć samochód. Dla ciebie może to być kredyt hipoteczny, podanie o pracę lub nowa karta kredytowa – wiele ważnych wydarzeń z życia w Ameryce wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej.

Mam więc szafkę na akta z wiszącą teczką z napisem „Kredyt zawiesza się”, zawierającą oryginalne wydruki z sesji online, podczas których zamroziłem kredyt, spięte w oddzielne paczki dla każdej z trzech biur kredytowych. Moje hasła i kody PIN są udokumentowane na tych stronach. To sprawiło, że tymczasowe odmrożenie kredytu było dla mnie proste.

Na wynos

Kiedy już wiesz, jak zamrozić kredyt we wszystkich trzech biurach kredytowych, proces nie musi być trudny. Ale wymaga wielu danych osobowych i skrupulatnego prowadzenia dokumentacji. A jeśli jakiekolwiek dane w bazie danych biura informacji kredytowej są błędne, wszystkie zakłady są wyłączone.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy