Jaka jest dobra stopa procentowa pożyczki osobistej?

17 lutego 2021
Category: Mieć Pewność

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Jakie jest dobre oprocentowanie pożyczki osobistej? Dowiedz się, jak możesz obniżyć koszt pożyczki.

Źródło obrazu: Getty Images

Zaciągając pożyczkę osobistą, musisz zapłacić odsetki. Dzięki szerokiej gamie opcji pożyczek chcesz obniżyć koszt pożyczki, uzyskując możliwie najlepszą stopę procentową. Oznacza to, że musisz wiedzieć, jakie właściwie jest dobre oprocentowanie pożyczki osobistej.

Stawka, którą otrzymasz, będzie się różnić w zależności od Twojej zdolności kredytowej, dochodu, pożyczonej kwoty i okresu spłaty pożyczki. Oczywiście, jeśli uda Ci się uzyskać stopę na poziomie lub poniżej średniej – która wahała się od 9,37% do 10,36% w ostatnich miesiącach, według Experian i Rezerwy Federalnej – otrzymujesz dobre oprocentowanie pożyczek osobistych.

Jeśli masz doskonały kredyt, powinieneś być w stanie uzyskać pożyczkę po jeszcze niższych kosztach. Ale jeśli twój kredyt jest słaby, prawdopodobnie nie kwalifikujesz się do tych stawek, a dobra stawka dla ciebie byłaby znacznie wyższa.

Jakie jest dobre oprocentowanie pożyczki osobistej?

Banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe i pożyczkodawcy internetowi oferują pożyczki osobiste po różnych stawkach. Niektórzy pożyczkodawcy oferują pożyczki o oprocentowaniu zaledwie 3,99% – jednak stawki te są zwykle dostępne tylko dla pożyczkobiorców o doskonałych ratingach kredytowych. Na drugim końcu skali pożyczkodawcy oferujący pożyczki pożyczkobiorcom ze złym kredytem mogą naliczać odsetki w wysokości 200% lub więcej.

Ascent wybiera najlepsze pożyczki osobisteSzukasz pożyczki osobistej, ale nie wiesz od czego zacząć? Wybrane przez Ascent najlepsze pożyczki osobiste pomagają zdemistyfikować dostępne oferty, abyś mógł wybrać najlepszą dla swoich potrzeb.

Jeśli masz dobry lub średni kredyt, poszukaj stopy pożyczki osobistej, która jest bliska lub niższa od średniej. Experian podaje, że roczna stopa oprocentowania dla przeciętnej pożyczki osobistej na koniec 2018 roku wyniosła 9,37%, podczas gdy nowojorska Rezerwa Federalna określa średnią stopę procentową 24-miesięcznej pożyczki osobistej na poziomie 10,36% na początku 2019 roku.

Jeśli masz doskonały kredyt, dobra stopa procentowa pożyczki osobistej wynosi zwykle poniżej 6%, podczas gdy jeśli masz dobry lub słaby kredyt, możesz spodziewać się około 36%.

Co wpływa na oprocentowanie pożyczki osobistej?

Jednym z powodów, dla których istnieje tak duże zróżnicowanie tego, co jest uważane za dobre oprocentowanie pożyczek osobistych, jest to, że różni pożyczkobiorcy mają różne profile finansowe, a różne pożyczki osobiste mają różne warunki spłaty.

Twoja osobista sytuacja, kiedy ubiegasz się o pożyczkę, a także szczegóły pożyczki, o którą się ubiegasz, wpłyną na oferowane Ci stopy procentowe. Niektóre z kluczowych czynników, które mogą mieć wpływ na stopę procentową kredytu, to:

 • Twoja ocena kredytowa. Jak wspomniano powyżej, osoby z wyższymi wynikami kredytowymi powinny kwalifikować się do pożyczek o lepszych oprocentowaniu. Jeśli masz wynik kredytowy 750, pożyczka osobista z oprocentowaniem 36% byłaby dla Ciebie bardzo wysoka – ale jeśli Twój wynik to 580, byłaby to prawdopodobnie bardzo konkurencyjna stawka dla Ciebie na podstawie Twojej historii kredytowej .
 • Twoje dochody i zatrudnienie.Jeśli nie masz dowodu na solidne zatrudnienie i wystarczająco wysoki dochód, aby przekonać pożyczkodawcę, że możesz spłacić pożyczone pieniądze, zaoferowane zostaną Ci tylko pożyczki na bardzo wysokie stawki – jeśli w ogóle.Czy pożyczka jest pożyczką o stałym czy zmiennym oprocentowaniu. Oprocentowanie pożyczek o zmiennej stopie procentowej zwykle zaczyna się niżej niż w przypadku pożyczki o stałym oprocentowaniu, ale z czasem może wzrosnąć. Jeśli patrzysz na dwie różne pożyczki o tych samych stopach, ale jedna jest stała, a druga zmienna, pożyczka o stałym oprocentowaniu jest prawie zawsze lepszą ofertą, ponieważ będziesz mieć pewność, że płatności się nie zmienią.Twój harmonogram spłaty.Jeśli pożyczasz pieniądze na dłuższy okres, ryzyko dla pożyczkodawcy jest większe, więc stopy procentowe są oczywiście wyższe. Pożyczka z krótszym czasem spłaty powinna mieć niższą stopę procentową niż pożyczka z dłuższym okresem spłaty – inaczej nie jest to bardzo dobra stopa.Kwota, którą pożyczasz.Większe pożyczki czasami stwarzają większe ryzyko dla pożyczkodawców, więc stopy procentowe mogą być wyższe.

  Jak możesz ustalić, czy zaoferowano Ci dobre oprocentowanie pożyczki osobistej?

  Porównanie oferowanych Ci stawek pożyczek osobistych ze średnią stopą pożyczki da ci wyobrażenie o tym, na czym stoisz. Biorąc jednak pod uwagę, że stawki mogą się znacznie różnić w zależności od Twojego profilu kredytowego, najlepiej porównać stawki od co najmniej trzech pożyczkodawców. Idealnie byłoby, gdybyś spojrzał na połączenie różnych rodzajów pożyczkodawców, aby uzyskać pełny obraz.

  Dokonując tego porównania, możesz zobaczyć, czy wszystkie wskaźniki są podobne, czy też wyróżniają się jako szczególnie wysokie lub szczególnie niskie. Pamiętaj tylko, aby sprawdzić wszystkie koszty i opłaty związane z każdą pożyczką, zwłaszcza jeśli jedna stawka wydaje się zbyt dobra, aby była prawdziwa.

  Porównując stawki pożyczek, aby zobaczyć, czy pożyczka osobista oferuje dobrą stopę procentową, czy nie, upewnij się, że porównujesz podobne stawki. Pożyczki, które porównujesz, powinny mieć ten sam okres spłaty i powinny być albo wszystkie o stałym oprocentowaniu, albo wszystkie o zmiennym oprocentowaniu.

  Ascent wybiera najlepsze kredyty konsolidacyjneChcesz szybciej spłacić dług? Zapoznaj się z naszą krótką listą najlepszych pożyczek osobistych do konsolidacji zadłużenia i obniż miesięczną ratę o niższą stopę procentową.

  Co zrobić, jeśli nie zaoferowano Ci pożyczki osobistej z dobrym oprocentowaniem

  Jeśli oferowane są tylko pożyczki osobiste o bardzo wysokich oprocentowaniu – znacznie powyżej średnich stawek krajowych – musisz rozważyć, dlaczego.

  Twoim priorytetem powinno być ustalenie, czy w Twoim profilu pożyczkobiorcy jest coś, co stanowi sygnał ostrzegawczy dla pożyczkodawców, na przykład niska ocena kredytowa lub niewystarczające dochody. Jeśli tak jest, musisz albo poprawić swój kredyt, albo zarabiać więcej, albo znaleźć cosignera, który za ciebie poręczy. Możesz uzyskać znacznie lepszą stawkę, jeśli cosigner ma lepsze referencje i jest skłonny zobowiązać się do spłaty pożyczki, jeśli tego nie zrobisz.

  Jeśli jesteś dobrze wykwalifikowanym pożyczkobiorcą i nie zaoferowano Ci pożyczki po dobrym oprocentowaniu, możesz po prostu rozejrzeć się, aby sprawdzić, czy możesz znaleźć bardziej konkurencyjną ofertę. Możesz również rozważyć pożyczenie na krótszy okres lub pożyczenie nieco mniej pieniędzy, aby stwarzać mniejsze ryzyko.

  Zawsze porównuj stawki pożyczek osobistych

  Im niższa oprocentowanie pożyczki, tym więcej możesz zaoszczędzić na pożyczce. Jeśli jesteś dość dobrze wykwalifikowanym pożyczkobiorcą, zawsze porównuj stawki różnych pożyczkodawców i szukaj stawek na poziomie lub poniżej średniej. W ten sposób nie zapłacisz więcej niż potrzebujesz za pożyczkę osobistą.

  Nasze wybory najlepszych pożyczek osobistych na 2020 rok

  Sprawdziliśmy rynek, aby przedstawić naszą krótką listę najlepszych dostawców pożyczek osobistych. Niezależnie od tego, czy chcesz szybciej spłacić dług, obniżając stopę procentową, czy też potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, aby dokonać dużego zakupu, te najlepsze w swojej klasie propozycje pomogą Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Kliknij tutaj, aby uzyskać pełne zestawienie naszych najlepszych typów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy