20.06.2019
Aplikacja Apple TV bez Netfliksa

Apple w czwartek zaprezentowało nie tylko nowe Macbooki, ale także nową kandydaturę Apple TV. - Po prostu nazywamy ją TV a mianowicie zapowiedział Tim Cook, CEO Apple. Jednak nie wszystko idzie po myśli olbrzyma z Cupertino - kooperacji z nim odmówił Netflix.

O tym, że „przyszłość telewizji to aplikacje” Tim Cook pierwszy jednego razu powiedział w zeszłym r.. Od tego czasu zdanie to stało często powtarzane przez szefów Apple. Stało się również jasne, że firma nie będzie budować własnej propozycji wideo na żądanie, ale temat oglądania telewizji na swoich urządzeniach podejmie po inny sposób.

Apple wzięło sobie oni do odwiedzenia serca narzekania użytkowników na to, że nawigowanie poprzez wiele różnych niezależnych aplikacji spośród kontentem wideo jest kłopotliwe. Dlatego zaprezentowana właśnie aplikacja Apple TV ma zagwarantować wygodny dostęp do narzędzi, seriali czy filmów od różnych internetowych serwisów online na żądanie. Indeksować stanie się treści pochodzące z takich platform online jak HBO Now, Showtime, Hulu, Starz czy CBS. Czyli całość co najciekawsze i najkorzystniejsze na jednym blogu?

Apple TV bez „Stranger Things” jak i również „Narcosa”

Niestety tak się nie stanie, przynajmniej na razie. Amerykański Business Insider informował co prawda, że nad wejściem do projektu pełny czas zastanawia się także Netflix, ale serwis Variety potwierdził, że streamingowy gigant, zarządzany przez Reeda Hastingsa, aczkolwiek odmówił współpracy z Apple.

Netflix nie umożliwi na indeksowanie swoich esencji w aplikacji. Wówczas czyni jej ofertę silnie nie pełną, bo korzystający z Apple TV nie będą mogli wygodnie ujrzeć takich hitów „House od Cards”, „Narcosa” czy „Stranger Things”. Co więcej, w Apple TV nie zostanie też na razie kontentu z serwisu Amazon Prime. Gigant z Cupertino anonsuje jednak, że rozmawia spośród kolejnymi partnerami na sprawa współpracy.

Foto: Apple / materiały prasowe Tak wyglądać będzie aplikacja Apple TV

Jakie funkcjonalności zostanie mieć Apple TV?

Korzystający z aplikacji będą zobaczyć, kiedy pojawią się nowe odcinki oglądanych przez nich serialu. Aplikacja ma również sugerować, jakie tytuły powinno się obejrzeć, opierając się w tym, co dotąd oglądaliśmy.

Użytkownicy znajdą się w niej Sklep, przy którym będą mogli kupić dostęp do pojedynczych produkcji albo włączać subskrypcje oryginalnych serwisów. W aplikacji pojawi się też Siri a mianowicie będzie można głosem zawołać o włączenie transmisji wydarzenia nadawanego na żywo, czyli np. transmisji sportowej.

Apple TV ma okazać się dostępna dla użytkowników komputerów Apple’a, iPhone’ów i iPad’ów w Stanach Zjednoczonych pod koniec tego roku.

Tagi: Apple TV Netflix Tim Cook telewizja Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, być może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu podwładnych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie