Stawki kredytów hipotecznych i refinansowania w Illinois

17 lutego 2021

Skorzystaj z naszej tabeli porównawczej, aby porównać stawki refinansowania i oprocentowania kredytów hipotecznych w Illinois

Dzisiejsze stawki w Illinois

Często mówi się, że Illinois jest stanem o dwóch odrębnych tożsamościach. Jest Chicago, Wietrzne Miasto, które ma reputację jednego z największych obszarów metropolitalnych na świecie i wszystko, co się z tym wiąże. Jest też Downstate, którego mieszanka małych miasteczek i obszarów wiejskich jest samą definicją Ameryki Środkowej. Ale gdziekolwiek się wybierzesz w kraju Lincoln, przekonasz się, że kredyty mieszkaniowe w Illinois są w dużej mierze takie same.

Aktualne oprocentowanie kredytu hipotecznego IL dla niektórych z najpopularniejszych opcji kredytu mieszkaniowego są wymienione powyżej. Jeśli jesteś jak większość kupujących domy, prawdopodobnie najbardziej Cię zainteresują 30-letnie oprocentowanie kredytów hipotecznych w Illinois; 15-letnie oprocentowanie kredytów hipotecznych jest popularnym wyborem dla refinansujących. Kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu (ARM) mogą być dobrym wyborem dla kredytobiorców, którzy nie muszą blokować długoterminowego oprocentowania, na przykład dla kogoś, kto spodziewa się zmiany kursu w ciągu kilku lat, oraz dla kredytobiorców o wyrafinowanych finansach, którzy wiedzą, jak je przyjmować. zalety ich funkcji.

Znajomość aktualnych stawek kredytu hipotecznego w stanie Illinois to dobry początek, ale kupowanie kredytu hipotecznego to coś więcej niż tylko to. Stawki kredytów hipotecznych w Illinois różnią się w zależności od pożyczkobiorcy, w zależności od takich czynników, jak ocena kredytowa, zaliczka, kwota pożyczki i inne czynniki. Stawki różnią się również w zależności od pożyczkodawcy, dlatego ważne jest, aby rozejrzeć się i wiedzieć, jak porównać oferty pożyczek, aby uzyskać najlepszą ofertę.

Tutaj, na MortgageLoan.com, mamy informacje i narzędzia, których potrzebujesz, aby być doświadczonym klientem kredytu hipotecznego, bez względu na to, czy chcesz kupić, refinansować, czy zaciągnąć kredyt hipoteczny. Mamy artykuły informacyjne dotyczące prawie każdego aspektu kredytów mieszkaniowych i nieruchomości; listy oprocentowania kredytów hipotecznych w Illinois, kalkulatory kredytów hipotecznych umożliwiające obliczenie kosztów pożyczki oraz dostęp do pożyczkodawców hipotecznych w Illinois gotowych zaoferować Ci najlepsze oferty.

Oto kilka ogólnych wskazówek na początek:

  • Nie skupiaj się wyłącznie na oprocentowaniu kredytu hipotecznego. Koszty zamknięcia mogą mieć duży wpływ na całkowity koszt kredytu hipotecznego. Najniższa stawka niekoniecznie jest najlepszą ofertą, zwłaszcza jeśli stawka zawiera punkty rabatowe.
  • Roczna stopa oprocentowania (APR) pomaga porównać kredyty hipoteczne, które mają różne koszty zamknięcia i często jest lepszym wskaźnikiem kosztu kredytu mieszkaniowego niż sama stopa oprocentowania.
  • Nie wszystkie kredyty mieszkaniowe w Illinois są takie same. Znajdź ten, który jest dla Ciebie najlepszy. W przypadku niektórych pożyczkobiorców ze stanu Illinois może to być pożyczka FHA; dla innych konwencjonalny kredyt hipoteczny zabezpieczony przez Fannie Mae lub Freddie Mac. Lub wybierz pożyczkę pod zastaw domu, HELOC lub refinansowanie w formie wypłaty pożyczki. Znajdź najlepsze rozwiązanie dla siebie.
  • Tak zwane „toksyczne kredyty hipoteczne, które przyciągały nieostrożnych pożyczkobiorców atrakcyjnymi warunkami pełnymi ukrytych pułapek, należą w dużej mierze do przeszłości, po tym, jak pożyczkodawcy zostali przez nich spaleni w Wielkim Krachu. W dzisiejszych czasach pożyczkodawcy hipoteczni w Illinois prawdopodobnie nie zaoferują nikomu pożyczki, której nie mogą spłacić. Ale to nie znaczy, że możesz stracić czujność – nadal zależy od Ciebie, czy zrozumiesz, jaką pożyczkę otrzymujesz i jakie będą Twoje zobowiązania.

Pożyczka FHA – Illinois

Pożyczka FHA to klasyczny kredyt hipoteczny dla początkującego nabywcy domu lub kogokolwiek innego z ograniczonymi finansami lub kredytem odbiegającym od ideału. Wymagania FHA dotyczące pożyczki w Illinois pozwalają na uzyskanie pożyczki nawet o 3,5%. Co więcej, nie musisz płacić wyższej stawki tylko dlatego, że dokonujesz niewielkiej zaliczki lub masz kredyt hipoteczny poniżej 700 punktów, tak jak w przypadku zwykłej pożyczki.

Podczas gdy niektórzy kupujący domy po raz pierwszy mogą pomyśleć, że lepiej byłoby zaoszczędzić większą zaliczkę, pożyczka Illinois FHA pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie budowania kapitału, zamiast wydawania tych pieniędzy na czynsz. Koszty zamknięcia są nieco wyższe w przypadku pożyczek FHA niż tradycyjnych, dlatego przydaje się kalkulator hipoteczny, dzięki któremu można porównać koszty i oszczędności obu rodzajów pożyczek w czasie.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego 30-letniego vs. 15-letniego

Są to dwie główne opcje płatności w przypadku pożyczek o stałym oprocentowaniu, chociaż dostępne są również inne długości, takie jak 10 lub 20 lat. Ale duża różnica jest taka: 30-letnie kredyty hipoteczne są zwykle wykorzystywane na zakup domów, podczas gdy 15-letnie pożyczki są wykorzystywane głównie do refinansowania.

Oprocentowanie 30-letnich kredytów hipotecznych w Illinois zwykle nie jest dużo wyższe niż stawki 15-letnie – różnica często wynosi około pół punktu procentowego. Mimo to różnica w wysokości odsetek jest ogromna. Dzieje się tak, ponieważ spłacasz pożyczkę 15-letnią dwa razy szybciej, więc nie płacisz odsetek prawie tak długo, a saldo pożyczki, na podstawie którego naliczane są odsetki, jest spłacane znacznie szybciej.

30-letni kredyt hipoteczny zapewnia jednak znacznie mniejsze miesięczne raty kredytu, ponieważ co miesiąc płacisz mniej wbrew zasadzie hipoteki. Następnie, po kilku latach dokonywania płatności, wielu właścicieli domów w Illinois zdecyduje się na refinansowanie do 15-letniej pożyczki, aby odciąć pożyczkę na kilka lat przy niewielkim lub zerowym wzroście miesięcznych spłat z powodu niższych 15-letnich oprocentowania kredytów hipotecznych.

Może być kuszące, aby refinansować przy 30-letnich oprocentowaniu kredytów hipotecznych w Illinois, ponieważ dłuższa pożyczka może skutkować znacznie niższymi miesięcznymi ratami. Ale uważaj – oznacza to wydłużenie pożyczki na kolejne 30 lat, odłożenie dnia, w którym spłacisz ją w całości i obarczenie cię w rezultacie dużym wzrostem ogólnych kosztów odsetek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy