10.09.2019
InfoShare 2017 - organizatorzy

Startupowcy w całym kraju, a prawdopodobnie też wielu w regionie, podkreślili już na pewno w kalendarzach 17-19 czerwca na czerwono. To 1-a z najważniejszych konferencji dla startupów i inwestorów w Polsce. Wydarzenie to przyciągnęło ponad 200 startupów z państwie i zagranicy, a w scenach zobaczyć będzie można ponad 120 wystąpień.

To już 11. wersja infoShare. Pierwsza konferencja pod spodem tym szyldem odbyła się w 2007 roku. – Kiedy startowaliśmy z konferencją ważne dla nas były dwie rzeczy: ściągnąć do Gdańska specjalistów praktyków INFORMATYKĄ w najbardziej gorących tematach technologicznych, a drugie to dać możliwość jak najszerszego dostępu do ich zdolności dla szerokiej rzeszy jednostek. Bezinteresowne dzielenie się zasobem wiadomości było i jest wprowadzone w nasze DNA – mówi Marcin Pokojski, pomysłodawca i organizator infoShare, zaś także prezes infoshare Academy.

Przez dziesięć latek na scenach infoShare zdążyły wystąpić już setki biznesmenów, inwestorów, specjalistów z branży. Organizatorzy przyznają, że ludzie, z których ściągnięcia najbardziej są zadowoleni to: David Allen (autor książki "Getting Things Done"), Bruce Schneier (specjalista od cyberbezpieczeństwa), Peter Vesterbacka (twórca "Angry Birds"), Peter Sunde Kolmisoppi (jeden z założycieli The Pirate Bay) czy Nicolas Brusson (założyciel BlaBlaCar).

Foto: Maciej Kurczalski David Allen podczas warsztatów o zdolności produkcyjnej na infoShare 2016

Grzegorz Borowski, jeden ze współzałożycieli konferencji infoShare i uczelni infoShare Academy, dodaje, iż przekonanie ekspertów z publicznych firm technologicznych do przyjazdu do polski było znacznym wyzwaniem. – Jeśli co więcej potrafimy ich zaskoczyć profesjonalizmem i mogą poznać czar Gdańska to radość jest podwójna – dodaje Pokojski.

Przestrzeń powstaje i znika

Co roku AmberExpo nawiedza kilka tysięcy gości. Tomasz Pawul, współzałożyciel konferencji infoShare i szkoły programowania infoShare Academy, przyznaje, że najważniejsza jest tu odpowiednia logistyka. – Wszystkie instalacje, czyli sceny, widownia, stoiska sponsorskie, sieć internetowa, meble, branding, są instalowane w przeciągu dwóch dni przed samą konferencją. Montażem jak i również realizacją zajmuje się kilkadziesiąt zespołów pracujących na tejże samej powierzchni – tłumaczy.

O ósmej o świcie pierwszego dnia konferencji całokształt musi być już dopięte na ostatni guzik, bo kilkutysięczne tłumy nie mogą czekać. – Punktów w których "coś" może się nie udać jest bardzo dużo i 3 dni rady to ogromy stres dla osób wszystkich – mówi Pokojski.

Foto: Maciej Kurczalski Przestrzeń, na której rozstawiają się i reklamują startupy, firmy technologiczne oraz inwestorzy

Demontaż jest już zdecydowanie szybszy. Pawul mówi, iż trwa około sześciu godzin. – Z edycji dzięki edycję zajmujemy coraz większą część obiektu. Przy jakimś tempie konferencja infoShare zainteresuje całą powierzchnię AmberExpo w tej chwili za rok – daje.

infoShare – i co dalej

– Chcemy, żeby infoShare stała się wizytówką nie tylko Gdańska, ale także Polski. Dążymy do tego, żeby być jednym z największych technologicznych wydarzeń w całkowitej Europie – mówi Andrzej Kiesz, współtwórca infoshare i infoShare Academy.

Czy możemy spodziewać się edycji konferencji w innych krajach? – Powiem tylko, że mamy ambitne plany, jednak dzisiaj jeszcze nie jesteśmy wstanie zdradzić żadnych szczegółów – mówi Marcin Pokojski.

Foto: infoShare Wystąpienia na scenie głównej podczas infoShare zbierają ogromną widownię

Obecnie oprócz konferencji zespół rozkręca również infoShare Academy. Wówczas projekt ogólnopolskiej sieci placówek szkoleniowych dla obecnych jak i również przyszłych programistów. – Jesteśmy specjalistami od IT jak i również chcemy tę wiedzę przesyłać kolejnym osobom – tłumaczy Pokojski. Dzięki ich innowacyjnym kursom programistą można zostać w kilka tygodni.

Tagi: infoShare Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi poglądami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w odnośnik „Zgłoś Facebookowi” przy wybieranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku mieszczą się się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie