10.07.2019
Chiron. Bugatti przedstawił następcę schemacie Veyron  Tech

  • Duży ruch w autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jest sugestia ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe kary za zawracanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Czechami w 5 godzin. Jest umowa dzięki ostatni odcinek A1

Motoryzacja przekracza kolejne granice. Bugatti przedstawił wreszcie następcę modelu Veyron. Nowy supersamochód Bugatti Chiron rozpędzi się do 420 km/h i będzie kosztował 2, sześć mln dolarów. Producent dowodzi, że będzie to najlepszy samochód w historii motoryzacji.

Bugatti Chiron został zaprezentowany podczas 86. motor show w Genewie.

Piekielnie szybki

10 najdroższych aut świata. Raz za razem więcej na polskich trasach

Maksymalna prędkość z jaką pojedzie supersamochód to 420 km/h. Do pierwszej tysiące Chiron rozpędzi się w mniej niż 2, pięć sekundy. Na liczniku pojawi się 200 km/h na zaledwie 6, 5 s od startu. Po trzynaście, 6 sek. od ruszenia prędkościomierz będzie wskazywał natomiast już 300 km/h.

Bugatti Chiron będzie napędzany świeżym silnikiem 8. 0, W16 o mocy 1500 KILOMETRÓW. Chrion ma ważyć 1995 kg. To ponad 100 kg więcej niż Veyron.

Produkcja 500 egzemplarzy nowego modelu ma ruszyć jesienią 2016 roku, spośród czego podobno jedna 3 już została zarezerwowana.

- Chiron jest kwintesencją supersamochodu sportowego (... ) nie będzie tylko elementem wizerunkowym Grupy Volkswagen, jednak będzie również miał pozytywny wkład do wyników ekipy - powiedział cytowany po oświadczeniu prezes Bugatti Wolfgang Durheimer.

Choć rzeczniczka Bugatti nie chciała powiedzieć o założeniach finansowych, to mówi się, że nieznany model wygeneruje co najmniej 1-wszą, 3 mld dolarów profitów dla Grupy Volkswagen. Natomiast ta suma może jeszcze wzrosnąć wraz z kupnem przez klientów dodatkowych możliwości i opcji personalizacji.

Nazwa samochodu pochodzi od czasu nazwiska kierowcy Formuły jednej Louisa Chirona.

Długo wyczekiwany

Już w 2005 roku były prezes Grupy Volkswagen Ferdinand Piech w trakcie wejścia Veyrona zapowiedział, hdy inżynierowie pracują nad najszybszym i najmocniejszym samochodem sportowym w historii.

Bez względu na koszty.

Bugatti jest jedną spośród niewielkich marek w stajni VW, która nie publikuje swoich wyników finansowych, jednak analitycy Bernstein szacują, iż producent na każdym spośród 450 sprzedanych modeli Veyron poniósł stratę rzędu 5 mln dolarów.