20.06.2019
Andrzej Duda o obniżeniu stulecia emerytalnego od października 2017

Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla dziewczyn i 65 lat dla mężczyzn od października 2017 roku jest "absolutnie możliwe" - uważa prezydent Andrzej Duda.

W rozmowie z PAP prezydent zaznacza, że ZUS jest gotowy na taką zmianę. a mianowicie Czekam obecnie na to, aż parlament wywiąże się ze swojego zobowiązania jak i również ustawa zostanie uchwalona a mianowicie powiedział Andrzej Duda.

Równocześnie, niższy wiek emerytalny nie będzie oznaczał musu przejścia na emeryturę:

Jeżeli ktoś chce w dalszym ciągu pracować, jeżeli ktoś chce dalej składać na lepszą emeryturę, będzie miał do tego prawo. To zostanie wybór każdego obywatela.

W opinii prezydenta wiele wskazuje na tek krok, że kwestia przejścia na emeryturę nie będzie uzależniona od sprawdzian stażowego.

W czwartek, 3 listopada, sejmowa Komitet Polityki Społecznej i Dzinki pozytywnie zaopiniowała prezydencki plan obniżenia wieku emerytalnego.

Zmiany podatkowe mają odciążyć najmniej zarabiających

Andrzej Duda odniósł się także do oczekiwań wobec rządu dotyczących reformy podatkowej. Wskazał na zmniejszenie obciążeń podatkowych dla zarabiających najmniej, uproszczenie systemu podatkowego i uszczelnienie poboru VAT.

Ostateczna koncepcja reformy podatkowej nie została nadal ogłoszona:

Wierzę, że zmiany podatkowe spowodują, iż najmniej zarabiający zostaną odciążeni; jeżeli będzie trzeba dociążyć ludzi najwięcej zarabiających, to stanie się to element polityki solidarnościowej.

Jest pewną niesprawiedliwością, że ogólne obciążenie podatnika pracującego na umowę na temat pracę jest w granicach ponad 50 proc. tej uposażenia, tego nazywanego ogromnego brutto. Natomiast, jeżeli ktoś prowadzi działalność gospodarczą, wówczas obciążenie to około 20 proc.

Tagi: renty Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Komentując korzystasz wraz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku są pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Agencji bankowej i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie