25.06.2019
Beata Szydło o wprowadzeniu euro w Polsce

Węgiel wydaje się naszą podstawą, bo fita mamy i jest własny - powiedział niedawno prezydent Polski - Andrzej Dudarz. Dziś z podobnym przesłaniem, choć ujętym innymi słowami, wychodzi premier Beata Szydło, która kategorycznie stwierdza, hdy najlepszą walutą dla Lokalny jest złoty.

- Nie ma planów powtykania euro. Dla Polski pomyślne jest pozostanie przy swojej walucie, przy złotym - podkreśliła we wtorek premier Beata Szydło przy rozmowie z internautami, współorganizowanego przez Polsat News.

Tydzień temu wicepremier Mateusz Morawiecki uznał natomiast, że przyjęcie unijnej waluty możemy rozważyć dopiero za 10-20 lat, gdy Polska zostanie bardziej podobna do państwa strefy euro pod aspektem wielu parametrów makro- jak i również mikroekonomicznych.

Morawiecki mniema, że Polska na wypadku nie jest jeszcze bliźniacza pod względem struktury gospodarki polski, branżowej, poziomu rozwoju jak i również wynagrodzeń czy swobody obiegu usług między Polską, Francją, Niemcami, Holandią, do królestw strefy euro.

Uznał, że takie rozważanie nie zaakceptować stoją w sprzeczności ze zobowiązaniami akcesyjnymi Polski, istnieje natomiast sprzeczność wraz z zapisem polskiej konstytucji, która to mówi, że środkiem płatniczym na terytorium polski jest złoty.

Oznacza to, że w sprawie wprowadzania euro po Polsce należałoby przeprowadzić referendum.

Tagi: euro złoty waluty Komentując korzystasz wraz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku są pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na nadal gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz z złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Instytucji finansowej i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie