19.07.2019
Donald Trump w sprawie Jordani. Władze USA omawiają funkcje militarne

Pentagon i Biały Dom szczegółowo omawiają opcje militarne w reakcji na atak z zastosowaniem trującego gazu w Syrii.

Poinformowała na temat filia Reutera, powołując się dzięki swoje źródło. Według jego sekretarz obrony Jim Mattis prawdopodobnie będzie omawiał ów opcje, kiedy spotka się z prezydentem Donaldem Trumpem w jego rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie.

Mattis ma przybyć na Florydę jeszcze w czwartek.

Źródło Reutersa twierdzi, że rozmowy na temat ewentualnych reakcji na atak syntetyczny w Syrii już się toczą, m. in. z udziałem Mattisa i doradcy Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego Herberta Raymonda McMastera.

O atak, który pochłonął dziesiątki ofiar, Stany Zjednoczone obwiniają reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

W ostatnim ataku chemicznym zginęło ponad 80 osób

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Dziecka w ataku chemicznym w miejscowość Chan Szajchun przy kontrolowanej przez rebeliantów prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii zginęło 86 ludzi, w tym 30 dzieci.

USA i inne kraje zachodnie oskarżają na temat ten atak siły prezydenta Asada, ale władze w Damaszku i wspierający je Rosjanie zaprzeczają. Rosjanie twierdzą, że ofiary śmiertelne były rezultatem zaatakowania przez syryjskie lotnictwo składu wojskowego rebeliantów, w którym sporządzana była broń chemiczna. Wersję tę odrzucają Amerykanie, twierdza ją za niewiarygodną.

Co zrobi Donald Trump?

Trump oświadczył w środę, że to, co wydarzyło się w Syrii, wydaje się być zniewagą dla całej ludziom. Zapytany, czy atak na Chan Szajchun był przekroczeniem "czerwonej linii", odparł, że według niego "przekroczył dużo, wiele linii".

Prezydent odmówił odpowiedzi na wątpliwość, jaka będzie jego reakcja na masakrę. Mówił, że "w przeciwieństwie do swoich poprzedników nie będzie mówił, co zrobi jak i również kiedy to zrobi".

Tagi: USA terroryzm Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zameldować naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” tuż przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie