21.07.2019
Duńscy posłowie w Rosji bez tabletów i smartfonów

Członkom komisji spraw cudzoziemskich duńskiego parlamentu udającym się z wizytą do Rosji powiedziano, żeby ze aspektów cyberbezpieczeństwa nie zabierali nawzajem smartfonów, tabletów ani notebooków - informuje we wtorek Reuters.

"Żegnaj smartfonie" - napisał na Facebooku były minister spraw obcych Danii Martin Lidegaard wraz z Partii Radykałów Liberalnych zanim wyruszeniem w tę wycieczka.

Reuters przypomina, iż jako szef dyplomacji Lidegaard podkreślał, że Unia Europejska powinna się przygotować na eskalację wojny hybrydowej uprawianej przez Rosję. Również inny członek duńskiej delegacji, Nick Haekkerup z Partii Socjaldemokratycznej, ubolewał na Facebooku, że przez tydzień zostanie się musiał obejść wyjąwszy internetu, maila i mediów społecznościowych.

W przedstawionym w lutym raporcie komórka bezpieczeństwa cybernetycznego przy resorcie obrony Danii informowała, iż w 2015 i 2016 roku duńscy ministrowie byli kilkakrotnie obiektem cyberataków sponsorowanej przez obce państwo grupy hakerów. Reuters odnotowuje, że nie sprecyzowano, o które państwo chodzi, lecz że zwrócono uwagę dzięki zdolności Rosji i Chin do prowadzenia cyberszpiegostwa. Podkreślono też, że zagrożenie duńskich władz i firm cyberprzestępczością pozostaje "bardzo wysokie".

Tagi: Dania Rosja cyberbezpieczeństwo hakerzy Komentując korzystasz wraz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem punkt widzenia o likwidacji OFE. Dzięki jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Myśl Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie