30.07.2019
Francja - nowy premier

Szef MSW Bernard Cazeneuve pozostał mianowany nowym premierem Francji. Poprzednik - Manuel Valls - podał się do odwiedzenia dymisji, ponieważ zamierza kandydować w wyborach prezydenckich założonych na maj przyszłego roku kalendarzowego.

Wcześniej socjalistyczny prezydent Francji Francois Hollande zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Z ramienia Republikanów ma startować były premier Francois Fillon, który wygrał prawybory na prawicy, a z ramienia skrajnie prawicowego Frontu Narodowego - Marine Le Pen.

To, hdy Valls zgłosi swą kandydaturę, nie budziło wątpliwości obserwatorów po wycofaniu się Hollande'a, który w sondażach bije rekordy braku społecznego poparcia. W przemówieniu do odwiedzenia swoich zwolenników w Evry premier powtarzał, że chce zjednoczyć lewicę przy sposobności prawyborów, które odbędą się 22 i 29 stycznia. Do udziału w wymienionych wzywał "wszystkich Francuzów, jacy odrzucają skrajną prawicę i regres społeczny", jaki swoim zdaniem szykuje krajowi prawica.

Tagi: Francja Premier Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze będą prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Przepis i zasady obowiązujące na Facebooku są pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie