29.07.2019
Finaliści 8. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu

  • Biznes czeka na swoje Oscary. Ostatnia moment na zgłaszanie kandydatów
  • "Biznesowe Oscary" czekają na kandydatów. Ostatnie dni na zgłoszenia

Poznaliśmy nazwiska dziewięciu finalistów ósmej edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Nominowani to wizjonerzy, działacze społeczni oraz bohaterowie polskiej przedsiębiorczości, wyłonieni przez Kapitułę Nagrody z grona kilkuset aspirantów z całej Polski. Zwycięzców poznamy 27 maja w czasie uroczystej gali, która zostanie transmitowana przez TVN24 i TVN24 BiS. - Wybieramy najlepszych z najlepszych a mianowicie podkreślił w TVN24 Dwa razy przewodniczący Kapituły Wojciech Kostrzewa.

Po raz ósmy Kapituła Nagrody Polskiej Wskazówki Biznesu wybrała finalistów Gratyfikacyj PRB, nazywanej często "biznesowymi Oscarami". Z grona 340 zgłoszonych do konkursu ludzi wyłoniono po trzech finalistów w każdej kategorii: "Sukces", "Wizja i innowacje" oraz "Działalność społeczna".

"Trudny wybór"

Biznes czeka dzięki swoje Oscary. Ostatnia chwila na zgłaszanie kandydatów

Na czele Kapituły Nagrody PRB stoi Wojciech Kostrzewa, który to w poniedziałek był gościem programu "Bilans" w TVN24 BiS.

- To jest zawsze strasznie trudny wybór dlatego, że wybieramy najlepszych z najlepszych. To wydaje się oczywiście powód do dumy, ponieważ oznacza, że posiadamy wielkie grono wspaniałych naszych przedsiębiorców, twórców sukcesu przy swoich firmach i jednocześnie nieprzeciętnych osobowości. To wydaje się zadanie, z którym trzeba się mierzyć co r. - mówił.

Jak dodał, ostateczny wybór we wszystkich trzech kategoriach będzie poprzedzony "bardzo wnikliwą dyskusją". - Taką dyskusją, która na koniec będzie musiała doprowadzić do tego, hdy jedna z osób otrzyma więcej głosów - zaznaczył Kostrzewa.

Podkreślił również, że już samo odnalezienie się w gronie finalistów jest ogromnym sukcesem. - Całej dziewiątce już dzisiaj bardzo serdecznie gratuluję - powiedział.

Oto finaliści 8. edycji Nagrody Naszej Rady Biznesu:

Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii "Sukces":

Krzysztof Domarecki - założyciel i prezes Grupy Selena, będąca globalnym producentem i dystrybutorem chemii budowlanej. Wówczas jeden z trzech największych na świecie producentów piany poliuretanowej. Firma powstała po 1992 roku, an od czasu 2008 roku notowana wydaje się na Giełdzie Papierów Cennych w Warszawie.

Igor Klaja - założyciel jak i również prezes spółki OTCF, która zbudowana jest na pasji do sportu, wytrwałości jak i również konsekwencji. To polska firman odzieżowa, któran od niedaleko 20 lat specjalizuje się w tworzeniu, produkcji i sprzedaży odzieży sportowej jak i również akcesoriów dla konsumentów i dla sportu zawodowego. W swoim portfolio ma markę 4F, która jest najsilniejszą polską marką sportową.

Paweł Szataniak - współzałożyciel jak i również przewodniczący Rady Nadzorczej Stajnie Wielton, która jest określonym z trzech największych fabrykantów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie. Własne produkty oferuje w 35 krajach świata, a zbyt zagraniczna stanowi już 70 proc. wolumenu produkcji firmy. Od 2007 roku wydaje się spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Nagroda PRB pod spodem patronatem zarządu Polskiej Porady Biznesu w kategorii "Wizja i innowacje":

Dawid Cycoń - współzałożyciel, prezes zarządu i zarazem szef ds. badań i wzrostu ML System. Spółka powstała w 2007 roku jak i również należy do grona 5 centralnych na ziemi producentów zintegrowanej spośród budownictwem fotowoltaiki. Jest wytwórcą ultralekkiego szkła budowlanego jak i również fotowoltaicznych szyb zespolonych przy oparciu o kropki kwantowe (Quantum Glass). Od 2018 roku jest notowana w warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

"Biznesowe Oscary" czekają na aspirantów. Ostatnie dni na zgłoszenia

Rafał Modrzewski - współzałożyciel i CEO działającej od czasu 2014 roku spółki ICEYE, która jako pierwsza jak i również jedyna firma na globie stworzyła i skomercjalizowała mikrosatelitę wyposażonego w radar syntetycznej apertury (SAR). Umożliwia mężczyzna obserwację Ziemi bez względu na względów pogodowych, zachmurzenia, czy też pory dnia i nocy.

Wiktor Schmidt - współtwórca i CEO Netguru, która w ciągu 10 latek z małego start-upu przekształciła się w guru sieci. Nie tylko tworzy oprogramowanie, ale też zajmuje się doradztwem, analizą rynku, budowaniem wizji i prototypów produktów, designem, a nawet budowaniem procedury internetowych.

Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii "Działalność społeczna":

Róża Rzeplińska, Stowarzyszenie 61 - współzałożycielka i prezes niezależnej, apartyjnej, pozarządowej strukturze, której intencją jest asekuracja prawa obywateli do wiadomości o osobach pełniących opcje publiczne. Prawo to umożliwia art. 61 Konstytucji RP.

Katarzyna Szymielewicz, Panoptykon - jedna z założycielek i prezeska fundacji, jakiej celem jest ochrona ważnych wolności i praw jednostki wobec zagrożeń związanych z rozwojem współczesnych technik nadzoru nad społeczeństwem. Fundacja Panoptykon powstała w 2009 roku z inicjatywy grupy społecznie zaangażowanych prawników.

Alicja Tomaszewska, Fundacja ITAKA Środku Poszukiwań Osób Zaginionych a mianowicie jedna z inicjatorek jak i również liderka Fundacji, któran od 20 lat jako wyłączna organizacja pozarządowa w Polsce, wszechstronnie zajmuje się problemem zaginięcia. Główne obszary działalności to nie tylko poszukiwanie osób zaginionych, ale także bezpłatne wsparcie dla rodzin a także bliskich, np. w batalii z depresją oraz profilaktyka zaginięć. Każdego roku ITAKA pomaga 1500 rodzinom. Za pomocą Fundacji udało się odnaleźć dwunastu 374 osoby.

Kapituła konkursu przyzna także swoją Nagrodę specjalną PRB wykładzinom. Jana Wejcherta, za całość działalności lub szczególne osiągnięcia, które wywarły znaczący oddziaływanie na rozwój polskiego egzystencji gospodarczego i społecznego.

Czym jest Nagroda PRB?

Nagroda Polskiej Rady Biznesu jest jednym z najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień wręczanych najwybitniejszym postaciom krajowej przedsiębiorczości oraz sektora działalności społecznej. Przyznawana przez osób sukcesu, przedsiębiorców, którzy sprawdzili się w najbardziej konkurencyjnej dziedzinie i w biznesi potwierdzili swoje kwalifikacje.