28.06.2019
Bogusław Kowalski prezesem PKP S. A.

  • Pociągi jadą prędzej. Wróciły na Centralną Magistralę Kolejową
  • Szykują się modyfikacje na kolei. Podróż wydłuży się nawet o kilkadziesiąt minut
  • Przegląd prasy. Miliardy na kolejowe połączenia z zagranicą
  • Miliardowe inwestycje w kolei mogą wywołać paraliż. Potrzebna specustawa
  • PKP Intercity ma nowego prezesa

"Dziś został powołany oryginalny Zarząd PKP SA Prezesem Zarządu został Bogusław Kowalski" - napisał w piątek na swoim profilu na stronie Twitter minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Kowalski to były wiceminister transportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

PKP SA poinformowało, że członkami zarządu korporacji zostali Jarosław Kołodziejczyk jak i również Mirosław Pawłowski. Jednocześnie został odwołany członek zarządu Jarosław Bator.

- Nieznany zarząd przystępuje od dzisiaj do pracy, jest sporo spraw które wymagają pilnego rozwiązania – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

To następujące zmiany w PKP wprowadzone przez szefa infrastruktury jak i również budownictwa. W ubiegłym tygodniu Adamczyk odwołał z Porady Nadzorczej PKP wiceprzewodniczącego a także kilku jej członków, zaś nowym przewodniczącym Rady jest Mirosław Chaberek.

Zmiany w spółce

Z Wskazówki Nadzorczej odwołani zostali ówczesny wiceprzewodniczący Juliusz Engelhardt, oraz jej członkowie: Cezary Szeliga, Piotr Stolarczyk, Magdalena Safjan, Radosław Leszek Kwaśnicki.

W ich miejsce powołani zostali: Mirosław Chaberek, Mirosław Pawełczyk, Dariusz Wędzki. Pozostali członkowie Rady Nadzorczej a mianowicie którzy nie zostali odwołani - to Jacek Barylski oraz Jan Lalik.

Wcześniej z kierowania grupą PKP zrezygnowali prezes zarządu Jakub Karnowski i penis zarządu Piotr Ciżkowicz.

Dziś został powołany nowy Zarząd PKP SA Prezesem Zarządu został Boguslaw Kowalski pic. twitter. com/xhUQJrzMS7

— Andrzej Adamczyk (@AMAdamczyk) grudzień 11, 2015